REKLAMA

Bielany

komunikacja

 

Północny zakorkował małe uliczki Słodowca?

  1 października 2012

Północny zakorkował małe uliczki Słodowca?

- Jest tak, jak przewidywaliśmy. Po otwarciu mostu Północnego ruch drogowy na Bielanach wyraźnie się zwiększył. Jednym z takich miejsc jest Słodowiec. Duracza i Gąbińska już pękają w szwach, wszędzie parkują samochody - alarmuje pan Roman, czytelnik "Echa".

REKLAMA

Jego zdanie podzielają miejscowi radni.

- Swego czasu pisałem interpelację z prośbą o wykonanie zatoczek parkingowych prostopadle do ruchu jezdni. W odpowiedzi: brak funduszy na projekt, nie mówiąc już o wykonaniu - mówi radny Ryszard Zakrzewski. - Moim zdaniem, to nie wymaga wielkich pieniędzy. Przykładem może być zatoka parkingowa u zbiegu ul. Duracza i Gąbińskiej - dodaje.

Stosunkowo nową inwestycją na Duracza, zbudowaną przez Zarząd Dróg Miejskich, są wysepki na środku jezdni (jest ich kilka na całej długości ulicy). Zdaniem radnego poprawiło to rzeczywiście bezpieczeństwo pieszych przechodzących przez jezdnię.

Największym problemem nie są jadące ulicą samochody, ale te zaparkowane, które razem z wysepkami sprawiają, że przez Duracza bardzo ciężko jest przejechać.
Z drugiej jednak strony wysepki bardzo zwęziły samą ulicę, która i tak ledwo wytrzymuje coraz większy ruch. I właśnie największym problemem nie są jadące ulicą samochody, ale te zaparkowane, które razem z wysepkami sprawiają, że przez Duracza bardzo ciężko jest przejechać.

- Dlatego też wykonanie zatok parkingowych byłoby doskonałym rozwiązaniem tego problemu zarówno dla zmotoryzowanych, jak i pieszych - przekonuje radny Zakrzewski. - Zatoki nie muszą być na całej długości, jest tam wystarczająco dużo miejsca. Dodam tylko, że w tej chwili samochody parkujące wzdłuż ulicy i tak wjeżdżają jednym kołem poza krawężnik.

Podobna sytuacja jest na całej długości Gąbińskiej. Tam z kolei samochody zastawiły prawie cały chodnik. - To też bardzo poważny problem, zwłaszcza dla pieszych, ponieważ chodnik zniknął pod kołami samochodów - mówi radny.

W tej sprawie Ryszard Zakrzewski również interweniował. Niestety, obie sprawy - choć poruszone przez niego już w 2011 r. - nie doczekały się pozytywnego rozwiązania. - Odpowiedź jest taka sama jak rok temu. Budowa każdego, nawet prostego parkingu, wymaga pieniędzy. W tej chwili nie stać dzielnicy na tę inwestycję - tłumaczy Tadeusz Olechowski, rzecznik dzielnicy Bielany.

Katarzyna Zawadzka

 

Komentarze (1)

# eRDe

01.10.2012 16:44

Faktycznie po otwarciu mostu północnego warunki życia na Bielanach znacznie się pogorszyły. Żeby tylko nasza kochana władzuchna nie wpadła na pomysł, żeby dla ułatwienia postawić wszędzie znaki zakazu postoju i uznać że sprawa załatwiona:(
To byłoby bardzo w stylu naszych włodarzy.
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe