REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wola

interwencja

 

Na Woli rządzą pluskwy. Jak duży jest problem?

  4 stycznia 2023

Na Woli rządzą pluskwy. Jak duży jest problem?
DB

O problemie związanym z zalęgnięciem się pluskiew na warszawskich osiedlach mieszkańcy alarmują regularnie. Te małe insekty są niezwykle uciążliwe i trudno jest się ich pozbyć.

REKLAMA

Radni dzielnicy Wola Aleksandra Prorok i Karol Jankowski postanowili sprawdzić, w których rejonach problem ten jest najbardziej odczuwalny. Zapytali, jakie kroki podjął samorząd, by pozbyć się owadów z wolskich osiedli, a zwłaszcza z budynków komunalnych.

Pluskwy w Warszawie

Wolski Zakład Gospodarowania Nieruchomościami poinformował w odpowiedzi, że regularnie zawiera umowy na dezynfekcję i dezynsekcję w budynkach oraz lokalach stanowiących własność miasta. Pluskwy atakują. "Mamy 15 interwencji dziennie" Pluskwy atakują. "Mamy 15 interwencji dziennie"
Małe "krwiożercze" insekty zwane pluskwami opanowały już całą Warszawę. Pozbyć się ich z mieszkania wcale nie jest łatwo, a problem narasta...

- Należy podkreślić, że problem związany z likwidacją insektów jest zagadnieniem złożonym i mocno związanym z sytuacją socjalną lokatorów oraz ich stanem zdrowia, a także stanem technicznym budynków. Bardzo często dla osiągnięcia optymalnego efektu zalecana jest ponowna lub kilkudniowa dezynsekcja lokalu bez obecności lokatora oraz wymiana części lub całości wyposażenia mieszkania - wyjaśnia zastępca dyrektora wolskiego ZGN Leszek Popłoński.

Jeśli lokator, pomimo wezwań ZGN, nie przeprowadzi dezynsekcji we własnym zakresie, a problem związany z rozmnażaniem insektów w lokalu i w budynku narasta, administratorzy nieruchomości zwracają się o pomoc do ośrodka pomocy społecznej. W uzasadnionych przypadkach, np. gdy osoba starsza, chora lub niepełnosprawna ma trudności w samodzielnym utrzymaniu lokalu w należytym porządku, podejmowana jest stała współpraca z pracownikami socjalnymi.

REKLAMA

Gdzie są pluskwy na Woli?

ZGN Wola wskazuje budynki, w których pluskiew jest wyjątkowo dużo: Pustola 30, 30A i 42, Bielskiego 8, Ciołka 4, Jana Olbrachta 17A i Obozowa 87. Jak się dowiadujemy, w większości są to budynki wspólnot mieszkaniowych. Problem z pluskwami najczęściej dotyczy blokowisk. Owad bardzo łatwo przechodzi między mieszkaniami, np. wentylacją czy po rurach centralnego ogrzewania. Często zdarza się również zawlekanie pojedynczych osobników z urlopu. W domowych warunkach pluskwy czują się, jak w raju.

Żerują głównie w nocy. Mogą wtedy niepostrzeżenie wysysać krew z głęboko śpiących ofiar. Ugryzienie pluskwy jest bezbolesne. Zaczerwienione oraz swędzące miejsce na skórze może świadczyć o obecności pluskwy w naszym otoczeniu. Owad może się schować np. w załamaniu tapety czy gniazdku elektrycznym. Pluskwy domowe jako kryjówki wykorzystują wszelkie szpary, szczeliny, meble, firany, żaluzje, tył lustra czy obrazu. Trudno je wykryć, a jeszcze trudniej się ich pozbyć.

Jak zwalczać pluskwy?

Sposobów na walkę z pluskwami jest kilka. Można się ich pozbyć między innymi wynajmując firmę, która specjalizuje się w tego typu usługach. Pluskwy, ich larwy oraz jaja niszczy wysoka temperatura. W miejscach, gdzie nie powinno się używać środka owadobójczego, można wytępić pluskwy parą za pomocą parownicy. Pościel, dywaniki, zasłony, ręczniki i ubrania należy wyprać w najwyższej temperaturze. Wysoka temperatura pozwala dezynfekować i oczyścić powierzchnię zabrudzoną odchodami i wydalinami pluskiew.

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA