REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Bielany

kronika policyjna

 

Pijany 28-latek zdewastował windę, bo drzwi się zablokowały

  26 maja 2022

Pijany 28-latek zdewastował windę, bo drzwi się zablokowały
źródło: Straż Miejska

Strażnicy miejscy, którzy po południu 24 maja pełnili służbę na Wrzecionie otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie dewastującym windę w jednym z bloków. Zgłoszenie - niestety - okazało się prawdziwe. Sprawca został ujęty.

REKLAMA

Dochodziła godzina 20, gdy mieszkańcy bloku przy ulicy Szegedyńskiej zauważyli mężczyznę dewastującego windę. O zdarzeniu powiadomiono strażników miejskich.

REKLAMA

Agresja przybierała na sile

Funkcjonariusze wchodząc do budynku usłyszeli wulgarne krzyki oraz odgłos tłuczonego szkła.

Winda zablokowała się na wysokości drugiego piętra a uwięziony w niej mężczyzna stawał się coraz bardziej agresywny. Polecenia funkcjonariuszy nie skutkowały. Wręcz przeciwnie - coraz mocniej kopał i walił pięściami w ściany.

- Ponieważ nie można było otworzyć drzwi z zewnątrz, wezwaliśmy straż pożarną i wyspecjalizowany serwis. Wreszcie udało się uwolnić pasażera. Jego agresja przybierała na sile, konieczne było założenie mu kajdanek - relacjonują mundurowi.

REKLAMA

Winda zniszczona

Straty wewnątrz kabiny były dość znaczne, na miejsce interwencji wezwano więc administratora budynku oraz policję. Mężczyzna zniszczył m.in. drzwi wraz z prowadnicami, zbił lustra, uszkodził wyświetlacz ciekłokrystaliczny.

- Straty oszacowano wstępnie na około 20 tysięcy złotych. 28-letni sprawca dewastacji był pod wpływem alkoholu - informują strażnicy. Zdecydowano o przewiezieniu go do Stołecznego Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych. W radiowozie nadal był agresywny. Podczas przyjmowania do izby wytrzeźwień przeprowadzono badanie alkomatem. Wynik po części wszystko tłumaczył - ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

(jr)

.
 

Komentarze (5)

# Gaga

26.05.2022 22:19

Windy z 2018r zapier.... teraz po schodach co za ludzie

# Mario_nie_może_być?

26.05.2022 22:50

Wzorem Putina powinniśmy wprowadzić kolonie karne dla takiej patologii.
Parę lat pracy i odpracowałby to co zniszczył.

# Zero

26.05.2022 23:02

Zero zakur wił 280.000.000zł. Chodzi wolno.
Menel co zepsuł windę idzie do pierdla. Państwo z puchu.

REKLAMA

# czemu się zacięła

29.05.2022 12:46

Wina leży po stronie konserwatora albo nawet producenta windy. Człowiek zamknięty w zablokowanej klatce ma prawo stracić panowianie nad sobą i ulec panice, to nie on jest winny. Pijany czy nie, sam się tam nie zaciął. Trzeźwy też mógł wpaść w szał i jest to usprawiedliwione. A że nastolatek = nadmiar adrenaliny + alkohol (ile, nie napisali, tylko że pod wpływem, a pod wpływem to ja jestem po zażyciu lekarstwa na bazie alkoholu) i mieszanka wybuchowa możliwa. Jego należy leczyć z alkoholizmu, ale winę za dewastację ponosi obsługa, jak wyżej.

# Sai

30.05.2022 07:43

W blokach gdzie mieszkańcy nie szanują sprzętu z części wspólnych opłaty za konserwację w tym powierzchni wpólnych powinny czasowo wzrastać o co najmniej 350% . Na wandalizm i brud nie powinni składać się wszyscy członkowie wspólnoty lub spółdzielni. A mieszkańcy (sąsiedzi) po czasowym podniesieniu opłat .... bardzo szybko wychowają idiotę... i przypilnują jak kolejnym razem będzie niszczył ich własność. (Wyjasnienie dla tych co mają styropian zamiast mózgu, naćpanych, palaczy korytarzowych i discopolo - części wpólne takie jak klatki schodowe, drzwi wejściowe, windy to też w ułamku Wasza własność).
Największym problemem w blokach Wrzeciona, Doryckiej , Szegedyńskiej itd.. jest sąsiedzka zmowa milczenia. Jak ktoś całe życie mieszkał w chlewie, to brud na klatce czy zniszczona winda, uszkodzone drzwi wejściowe nigdy nie będą problemem.... przecież ONI powinni przyjść i naprawić.... bo sprawne lub nowe rozpie....la się przyjemniej...
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Helloprint Polska

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA