REKLAMA

Bielany

budżet obywatelski »

 

Nowe propozycje dla parku Olszyna. Co tym razem zgłosiliśmy?

  22 marca 2024

alt='Nowe propozycje dla parku Olszyna. Co tym razem zgłosiliśmy?'
Podwieszany chodnik zamiast ścieżki? źródło: bo.um.warszawa.pl

Jak co roku w budżecie obywatelskim znaleźć można mnóstwo pomysłów na uatrakcyjnienie parku Olszyna. W większości są to powtarzające się projekty z poprzednich lat.

REKLAMA

Budżet obywatelski na 2025 rok przynosi zarówno nowe, jak i znane z poprzednich lat pomysły inwestycyjne dla paru Olszyna. Przyjrzyjmy im się.

Park Olszyna na nowo

Projekt za ćwierć miliona złotych zakłada wykonanie podwieszanego chodnika przy szczycie budynku Romaszewskiego 8, w miejscu istniejącej ścieżki. System korzeniowy pobliskich drzew jest dość płytki. Wystające korzenie mogą być przyczyną potknięcia, a w konsekwencji bolesnego upadku.

- W celu zapewnienia bezpiecznego korzystania z istniejącej ścieżki oraz dbając o system korzeniowy pobliskich drzew proponuję wykonanie chodnika z modrzewia w technologii podwieszanej. Nowy chodnik nawiązywałby do wykonanego już chodnika podwieszanego w Zespole Przyrodniczo-Krajobrazowym Olszyna - argumentuje pomysłodawca.

Zapraszamy na zakupy

Nowa siłownia plenerowa

Profesjonalna siłownia plenerowa to nie jest nowy pomysł dla tego miejsca. Proponowana była już w poprzednich latach. Obecna siłownia nie spełnia oczekiwań odwiedzających.

- Siłownia plenerowa w parku Olszyna jest przestarzała, mała i niedostosowana do potrzeb mieszkańców. Wyremontowanie jej i nadanie nowego, bardziej profesjonalnego charakteru, będzie odpowiedzią na zapotrzebowanie mieszkańców na miejsce aktywności fizycznej - przekonuje Krystian Głuch, który za 90 tys. złotych proponuje zakup urządzeń posiadających system regulowanego obciążenia do 220 kg i dostosowanie go do potrzeb niepełnosprawnych.

- Dzięki temu wyrównujemy szanse i dopełniamy proces integracji społecznej, dając możliwość aktywnego spędzenia czasu niezależnie od wieku, wykształcenia czy wiedzy na temat ćwiczeń - pisze.

REKLAMA

Jaśniej w parku Olszyna?

Kolejny z mieszkańców proponuje doświetlenie parku w porze wieczornej i nocnej. Za 135 tysięcy złotych wymienione zostałyby stare latarnie wzdłuż podwieszanego chodnika w rezerwacie. Nowe byłyby połączeniem zabytkowego stylu oraz energooszczędnej technologii.

Bardzo intrygujący pomysł pojawia się w projekcie oszacowanym na 50 tys. zł. Chodzi o zakup i montaż "baśniowej latarni" w centralnym punkcie parku. Projekt zakłada również demontaż ślepego fragmentu asfaltowego chodnika i zastąpienie go zielenią oraz demontaż dwóch drabinek znajdujących się w sąsiedztwie.

REKLAMA

Bielany chcą monitoringu

Patryk Bernardelli proponuje sporo nowości w parku Olszyna. W projekcie za 600 tys. zł umieścił: założenie monitoringu mającego zapobiec wandalizmowi i poprawić bezpieczeństwo spacerujących, zatrudnienie operatora monitoringu, dodatkowe trzy latarnie w parku Olszyna (od strony ul. Romaszewskiego), ale też w okolicach ul. Kochanowskiego, Wólczyńskiej, Nocznickiego i Kaliszówka oraz... kurs samoobrony prowadzony przez wykwalifikowanego instruktora w plenerze dla wszystkich zainteresowanych.

Pomysły dla parku Olszyna to również nowe drzewa i krzewy. Jednym z nich jest szpaler 12 drzew, które rosłyby wzdłuż chodnika w parku - na wysokości budynku przy Gąbińskiej 9. Koszt: ponad 60 tys. zł.

DB

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# asfadffad

22.03.2024 10:05

Chwileczkę, chwileczkę. W Parku Olszyna, części rezerwatowej, nie powinno być jaśniej, tylko właśnie ciemniej. Obecne badziewne latarnie sieją światłem gdzie popadnie, a jest to obszar chroniony, o czym świadczy czerwona tablica z godłem narodowym. Prosi się o wymianę oświetlenia, ale na rozsądniejsze, nie na LED-y jak na parkingu pod Lidlem
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break