REKLAMA

bck kino plenerowe 03 1bck kino plenerowe 03 2bck kino plenerowe 03 0
Bemowo

różne »

 

Ogród społecznościowy okradziony

  28 października 2015

alt='Ogród społecznościowy okradziony'
źródło: Facebook / Ogród społecznościowy - Fort Bema

Mieszkańcy Bemowa spotykają się w ogrodzie w Forcie Bema, wspólnie sadzą krzewy, miło spędzają czas i robią coś pożytecznego. A potem...

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0
A potem ktoś przychodzi do ogrodu i wszystko kradnie.

- Ogród społecznościowy Fort Bema to miejsce wszystkich mieszkańców - przypominają organizatorzy. - Tych, którzy opiekują się tym terenem i pielęgnują rośliny, ale też tych, którzy po prostu przychodzą tu na spacer. Duchota w sali gimnastycznej. Na rolety burmistrza nie stać Duchota w sali gimnastycznej. Na rolety burmistrza nie stać Nowe skrzydło w Szkole Podstawowej nr 316 na Bemowie rozwiązało problem przepełnienia, ale stworzyło inny - w sali gimnastycznej w ciepłe dni panuje duchota. Radny apeluje o rolety, a dzielnica odpowiada: pieniędzy na razie brak. Każdy może tu rozłożyć kocyk czy poczęstować się owocami. Nie rozumiemy dlaczego ktoś chciał mieć te owoce tylko dla siebie. Mimo tego incydentu nie zamierzamy terenu w żaden sposób grodzić. Byłoby to sprzeczne z ideą miejsca, które ma być przestrzenią wspólną. Apelujemy natomiast do wszystkich sympatyków naszej inicjatywy, by jak najczęściej odwiedzali ogród i go doglądali.

Na Bemowie znikają krzewy owocowe, w Śródmieściu dwukrotnie ukradziono jesienne kwiaty, zasadzone za pieniądze podatników. Czy naprawdę wszystko, co nie jest ogrodzone, monitorowane i strzeżone, musi zostać ukradzione?

(dg)

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

bck kino plenerowe 02 2bck kino plenerowe 02 0

Czytaj na ten temat

Komentarze (4)

# BeMózg

29.10.2015 01:19

Skradzionych krzaczorów radziłbym poszukać na pobliskich ogródkach dziad..., oczywiście, działkowych.

# MłodyZuch

29.10.2015 06:00

Działkowcy to uczciwy ludzie!Do tego tacy dbający o nasze środowisko i to czym oddychamy.Dzięki ogromnej ilości bilbordów na ich działkach,przynajmniej wiem gdzie mogę kupić najtaniej parówki wywołujące nowotwór.Dziękujemy Wam Leśne Dziadki.

# alis

05.11.2015 17:06

Ogródek to coś pięknego, każdy powinien go szanować. Uwielbiam zieleń, uwielbiam kwiaty. Właśnie dlatego chciałabym mieć kiedyś własny ogródek z kwiatami, warzywami i systemem nawadniania: http://www.systemy-nawadniania.eu/ Tego brakuje mi go pełni szczęścia.

REKLAMA

bck akademia malucha 2bck akademia malucha 0

# mojo

20.04.2016 17:33

Alis system nawadniania to faktycznie fajna rzecz ja mam od paru lat i mega sobie chwalę :) Od firmy Tanake mam https://nts.tanake.com.pl/ i sprawuje się bardzo dobrze, i rachunki za wodę poszły w dół :)
więcej na forum

REKLAMA

bck klub przygód 2026 1bck klub przygód 2026 2bck klub przygód 2026 0

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0

REKLAMA

autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0

REKLAMA

norblin 02 3norblin 02 0

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA