Ogród społecznościowy okradziony
28 października 2015
Mieszkańcy Bemowa spotykają się w ogrodzie w Forcie Bema, wspólnie sadzą krzewy, miło spędzają czas i robią coś pożytecznego. A potem...
- Ogród społecznościowy Fort Bema to miejsce wszystkich mieszkańców - przypominają organizatorzy. - Tych, którzy opiekują się tym terenem i pielęgnują rośliny, ale też tych, którzy po prostu przychodzą tu na spacer.
Duchota w sali gimnastycznej. Na rolety burmistrza nie stać
Nowe skrzydło w Szkole Podstawowej nr 316 na Bemowie rozwiązało problem przepełnienia, ale stworzyło inny - w sali gimnastycznej w ciepłe dni panuje duchota. Radny apeluje o rolety, a dzielnica odpowiada: pieniędzy na razie brak.
Każdy może tu rozłożyć kocyk czy poczęstować się owocami. Nie rozumiemy dlaczego ktoś chciał mieć te owoce tylko dla siebie. Mimo tego incydentu nie zamierzamy terenu w żaden sposób grodzić. Byłoby to sprzeczne z ideą miejsca, które ma być przestrzenią wspólną. Apelujemy natomiast do wszystkich sympatyków naszej inicjatywy, by jak najczęściej odwiedzali ogród i go doglądali.
Na Bemowie znikają krzewy owocowe, w Śródmieściu dwukrotnie ukradziono jesienne kwiaty, zasadzone za pieniądze podatników. Czy naprawdę wszystko, co nie jest ogrodzone, monitorowane i strzeżone, musi zostać ukradzione?
(dg)
.
















































