REKLAMA

cmp moje zdrowie 1cmp moje zdrowie 2cmp moje zdrowie 0
Bemowo

różne »

 

Ogród społecznościowy okradziony

  28 października 2015

alt='Ogród społecznościowy okradziony'
źródło: Facebook / Ogród społecznościowy - Fort Bema

Mieszkańcy Bemowa spotykają się w ogrodzie w Forcie Bema, wspólnie sadzą krzewy, miło spędzają czas i robią coś pożytecznego. A potem...

REKLAMA

bck akademia malucha 2bck akademia malucha 0
A potem ktoś przychodzi do ogrodu i wszystko kradnie.

- Ogród społecznościowy Fort Bema to miejsce wszystkich mieszkańców - przypominają organizatorzy. - Tych, którzy opiekują się tym terenem i pielęgnują rośliny, ale też tych, którzy po prostu przychodzą tu na spacer. Autobus Z9 od wtorku na Lazurowej Autobus Z9 od wtorku na Lazurowej Odcięci od komunikacji miejskiej mieszkańcy ulic między Człuchowską i Górczewską wywalczyli dla siebie komunikację zastępczą. Każdy może tu rozłożyć kocyk czy poczęstować się owocami. Nie rozumiemy dlaczego ktoś chciał mieć te owoce tylko dla siebie. Mimo tego incydentu nie zamierzamy terenu w żaden sposób grodzić. Byłoby to sprzeczne z ideą miejsca, które ma być przestrzenią wspólną. Apelujemy natomiast do wszystkich sympatyków naszej inicjatywy, by jak najczęściej odwiedzali ogród i go doglądali.

Na Bemowie znikają krzewy owocowe, w Śródmieściu dwukrotnie ukradziono jesienne kwiaty, zasadzone za pieniądze podatników. Czy naprawdę wszystko, co nie jest ogrodzone, monitorowane i strzeżone, musi zostać ukradzione?

(dg)

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

bck kino plenerowe 03 2bck kino plenerowe 03 0

Czytaj na ten temat

Komentarze (4)

# BeMózg

29.10.2015 01:19

Skradzionych krzaczorów radziłbym poszukać na pobliskich ogródkach dziad..., oczywiście, działkowych.

# MłodyZuch

29.10.2015 06:00

Działkowcy to uczciwy ludzie!Do tego tacy dbający o nasze środowisko i to czym oddychamy.Dzięki ogromnej ilości bilbordów na ich działkach,przynajmniej wiem gdzie mogę kupić najtaniej parówki wywołujące nowotwór.Dziękujemy Wam Leśne Dziadki.

# alis

05.11.2015 17:06

Ogródek to coś pięknego, każdy powinien go szanować. Uwielbiam zieleń, uwielbiam kwiaty. Właśnie dlatego chciałabym mieć kiedyś własny ogródek z kwiatami, warzywami i systemem nawadniania: http://www.systemy-nawadniania.eu/ Tego brakuje mi go pełni szczęścia.

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0

# mojo

20.04.2016 17:33

Alis system nawadniania to faktycznie fajna rzecz ja mam od paru lat i mega sobie chwalę :) Od firmy Tanake mam https://nts.tanake.com.pl/ i sprawuje się bardzo dobrze, i rachunki za wodę poszły w dół :)
więcej na forum

REKLAMA

autoreklama tustolica 1autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

bck kino plenerowe 02 2bck kino plenerowe 02 0

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0

REKLAMA

norblin 02 3norblin 02 0

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA