REKLAMA

Bemowo

inwestycje »

 

Obsuwa na budowie Gierdziejewskiego

  9 maja 2012

alt='Obsuwa na budowie Gierdziejewskiego'

Nie wiadomo, jak długo potrwa jeszcze budowa ulicy Gierdziejewskiego, która ma połączyć Bemowo z Ursusem. Początkowo prace miały się zakończyć w marcu, teraz okazuje się, że GDDKiA nie zna terminu zakończenia inwestycji.

REKLAMA

Ulica Kazimierza Gierdziejewskiego biegnie obecnie przez osiedle Szamoty na terenie Ursusa, począwszy od ulicy Lalki do Konotopskiej. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad buduje jednak kolejny odcinek tej ulicy, który połączy Ursus z Bemowem. W ramach inwestycji powstaje także wiadukt nad linią kolejową Warszawa - Poznań oraz skrzyżowanie z ulicą Poznańską (przedłużenie Połczyńskiej).
W ramach inwestycji powstanie także wiadukt nad linią kolejową Warszawa - Poznań oraz skrzyżowanie z ulicą Poznańską - przedłużenie Połczyńskiej.
Natomiast w ciągu ulicy Gierdziejewskiego wytyczone będą ciągi piesze i rowerowe oraz zatoki autobusowe. Na nowej drodze modernizacji doczekają się m.in. linie energetyczne, urządzenia wodno-kanalizacyjne oraz sieci: telekomunikacyjna, trakcyjna oraz gazowa. Zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna, oświetlenie drogowe, a także ekrany akustyczne. Cała inwestycja pochłonie 55 mln zł. Według umowy prace miały zakończyć się w marcu. Ich końca jednak nie widać.

Co jeszcze do zrobienia?

Do zrobienia pozostało bardzo dużo, dlatego też termin zakończenia robót trudno określić. - Nasze obecne prace to: betonowanie podpory, montaż konstrukcji stalowej wiaduktu na podporach już wykonanych, budowa dróg dojazdowych i technologicznych, wykonywanie nasypu zbrojonego - wylicza Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka GDDKiA. Po ich zakończeniu firma musi jeszcze zamontować ekrany akustyczne, wykonać oznakowanie pionowe, poziome, nasadzenia zieleni i roboty wykończeniowe.

Kup bilet

Skąd opóźnienia?

GDDKiA ma problemy z wykonawcą, czyli konsorcjum firm Pol-Dróg. - Najważniejszy z nich to słaba mobilizacja. Poza tym trzeba było poczynić uzgodnienia z zakładem energetycznym, dotyczące przebudowy linii. Na razie nie wiemy kiedy budowa się zakończy, trwają uzgodnienia w sprawie aneksu do umowy - informuje rzeczniczka.

Zgodnie z procedurą, inżynier kontraktu z ramienia inwestora wyznaczy teraz nowy termin zakończenia robót. Jeśli wykonawca z podanym terminem się nie zgodzi, dyrekcja może wtedy naliczyć kary za opóźnienia, takie były bowiem warunki kontraktu. Pierwszy termin zakończenia prac był przewidziany na 15 marca br.

Ewelina Kurzak

 

REKLAMA

Czytaj na ten temat

Komentarze (9)

# Czytelnik

09.05.2012 19:44

"Obsuwa"? To może cały artykuł grypserą napiszecie? Wtedy będzie tak po ziomalsku i ogólnie spoko? Dziennikarstwo schodzi na psy ... a raczej niektórzy "dziennikarze".

# dajan55

10.05.2012 07:40

Wszyscy o tym wiedzą już od dawna tylko zainteresowani wytrzeszczają oczy - wystarczy laikowi przejść się po budowie i przy dzisiejszym tempie prac ocenimy kiedy ma być gotowe. A "fachowcy" jakoś tego nie widzą !!!???. Albo widzą a tylko udają ?

# akonek

10.05.2012 22:35

godzina 17 widno ciepło na budowie tylko pracownicy ochrony

REKLAMA

# milosz

11.05.2012 08:56

bo nie płacą, podobnie zresztą jak na innych budowach

# weteryńjarz

15.05.2012 21:51

Jak podali 1-szy termin zakończenia robót w marcu 2012 to pomyślałem: albo w tej GDDKiA czarodzieje pracują albo debile. Sie okazuje dzisiaj że niestety czradodzieje nie....... a więc kto ???

# kierowca

17.05.2012 09:15

Trzy tygodnie przed umownym terminem oddania Trasy Toruńskiej też mówili, że będzie skończona na czas, a dwa tygodnie później zmienili zdanie i podali, że są ok. trzy mce obsuwy. Jeżeli dwa tyg. wcześniej tego nie wiedzieli tzn, że w Gdace nie ma fachowców, więc gdaczą, co popadnie

REKLAMA

# 4tepian

23.05.2012 13:30

Na Euro skończą ale za 4 lata ... a Gołąbki toną w samochodach...szczególnie po oddaniu następnego odcinka S8 .... rano był horror od torów do poznańskiej 58 minut(jakieś 2 km). Panom z GDDKiA oraz Pol-Dróg gratuluję dobrego samopoczucia......... Nazwijmy rzecz po imieniu - inwestor i wykonawca to PARTACZE. A kary ładujcie od razu, po tak krótkiej zimie powinni do końca maj się "wyrobić" z palcem (gdzie kto chce).

# 4tepian

23.05.2012 17:03

Pewnie przed Euro skończą ale następnym... :(

# Markiz

15.01.2013 20:18

Ulicę Gierdziejewskiego należy połączyć z Orłów Piastowskich.

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe