REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

inwestycje

 

Gierdziejewskiego powinna być już gotowa

  9 lipca 2012

Gierdziejewskiego powinna być już gotowa

Nadal nie wiadomo, jak długo jeszcze potrwa budowa ulicy Gierdziejewskiego, która ma połączyć Bemowo z Ursusem. Formalny termin zakończenia prac minął 2 lipca br.

REKLAMA

Ulica Kazimierza Gierdziejewskiego biegnie obecnie przez osiedle Szamoty na terenie Ursusa, począwszy od ulicy Lalki do Konotopskiej. W związku z budową trasy ekspresowej S8 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad buduje odcinek ulicy Gierdziejewskiego, który w efekcie końcowym połączy Ursus z Bemowem.
Budowa tej drogi to wydatek 55 mln zł.
W ramach tej inwestycji powstaje także wiadukt nad linią kolejową Warszawa-Poznań oraz skrzyżowanie z ulicą Poznańską - przedłużenie Połczyńskiej. Powstaną ciągi piesze i rowerowe oraz zatoki autobusowe. Na nowej drodze modernizacji doczekają się m.in. linie energetyczne, urządzenia wodno-kanalizacyjne oraz sieć telekomunikacyjna, trakcyjna oraz gazowa. Będzie również sygnalizacja świetlna, oświetlenie drogowe, a także ekrany akustyczne. Budowa tej drogi to wydatek 55 mln zł.

Co jeszcze do zrobienia?

Największe opóźnienia są na budowie wiaduktu. - To co było do zrobienia w poziomie drogi, w większości zostało już wykonane. Pozostał wiadukt, nasypy i dojazdy - mówi Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka GDDKiA.

Wstąp do księgarni

GDDKiA chce negocjować

GDDKiA przyznaje, że ma problem z wykonawcą, czyli konsorcjum firm Pol-Dróg. - Najważniejszy powód to słaba mobilizacja. Zgodnie z procedurą inżynier kontraktu z ramienia inwestora wyznaczył termin zakończenia robót na 2 lipca br. - mówi Małgorzata Tarnowska i dodaje: - Już jakiś czas temu wysłaliśmy firmie aneks do umowy. Sugerujemy w nim, że inwestycja powinna być zakończona 2 lipca. Firma może się zgodzić z aneksem lub nie. Jeśli się nie zgadza, powinna przystąpić do negocjacji, bo w innym przypadku będziemy naliczać kary umowne.

A kary wcale nie są małe. Zgodnie z umową za jeden dzień opóźnienia w oddaniu inwestycji GDDKiA nalicza 16.614,60 zł. Na razie inwestor nie rozważa rozwiązania umowy z wykonawcą.

Ewelina Kurzak

 

Czytaj na ten temat

Komentarze (1)

# dajan55

10.07.2012 09:21

Co wy chcecie - ale jak tanioooo !!!. Następna firma która wejdzie po tej też będzie najtańsza - a co !!!. Muszą ludziska zarobić - a że długo -nie szkodzi - zaczekamy !!!
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA