REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

inwestycje

 

Nowy park na Tarchominie. Ważny krok do rozpoczęcia prac

  21 listopada 2022

Nowy park na Tarchominie. Ważny krok do rozpoczęcia prac
źródło: UD Białołęka

Zaniedbany kwartał pośrodku Tarchomina zmieni się w park dla mieszkańców osiedla. Między Światowida a Myśliborską oraz Botewa i Ćmielowską powstanie nowy teren rekreacyjny. Urząd Dzielnicy Białołęka ogłosił przetarg na jego urządzenie. Prace mają potrwać osiem miesięcy.

REKLAMA

Białołęcki ratusz ma już projekt i pozwolenie na urządzenie parku. Autorem projektu jest pracownia RS Architektura Krajobrazu Doroty Rudawy. Koncepcja pracowni wygrała konkurs architektoniczny na zagospodarowanie terenu.

Pozytywnie zakończyła się także historia z gniazdem sroki, które zablokowało inwestycję na wiele miesięcy.

REKLAMA

Nowy park w Warszawie

- Nieurządzony teren zielony będzie wkrótce tętnił życiem. Jestem pewien, że stanie się ważnym, lubianym i uczęszczanym miejscem na Białołęce. Tym bardziej, że to mieszkańcy podczas konsultacji wskazali, jak park powinien zostać urządzony - mówi Grzegorz Kuca, burmistrz Białołęki.

- Od lat mieszkańcy oczekiwali, że teren w sercu Tarchomina zostanie uporządkowany i zagospodarowany. Dziś jesteśmy o krok dalej, by te oczekiwania spełnić. Zapraszamy solidnych wykonawców do składania ofert w przetargu - dodaje wiceburmistrz Jan Mackiewicz.

Obszar o powierzchni ok. 9,7 tys. m2 w kwadracie ulic Botewa, Myśliborska, Ćmielowska i Światowida to zielony fragment z ciekawym ukształtowaniem terenu. Zgodnie z projektem park będzie podzielony na kilka części. Od strony Myśliborskiej zaplanowano wielofunkcyjną strefę obejmującą polanę oraz strefę rekreacyjną dla dzieci. Powstanie tu miejsce do wspinaczki po kłodach i pniach oraz część do budowania szałasów. Całość zostanie uzupełniona o ławki.

REKLAMA

Tarchomin będzie mieć park

Od strony Światowida powstanie pawilon parkowy z przeznaczeniem na kawiarnię i część wystawienniczą. Przeszklony budynek w kształcie elipsy będzie miał elewację z drewnianych lameli. Niecka od strony Botewa przekształci się w staw, nad którym zaplanowano kładki dla pieszych. Wokół całego terenu przewidziano nasadzenie krzewów izolujących jego wnętrze od hałasu samochodów.

Konkurs architektoniczny poprzedziły konsultacje społeczne. Mieszkańcy chcieli, aby park był dostosowany do potrzeb różnych grup użytkowników i by zachowana została jak największa liczba drzew i krzewów. Wszystkie zdrowe i niezagrażające bezpieczeństwu ludzi drzewa zostaną zachowane, a geometria ścieżek będzie do nich dostosowana. Parkowe alejki zostaną wykonane z nawierzchni przepuszczalnych: mineralnych lub kruszywa łączonego żywicą. Część ścieżek będzie miała nawierzchnię drewnianą.

(jok)

.
 

Czytaj na ten temat

Komentarze (4)

 drugastrona

21.11.2022 20:22

Wreszcie. Oby bez dalszych opóźnień i niespodzianek.

# qwertyu

22.11.2022 03:48

Patola i pijaczki z całego Parchatomina będą miały nową miejscówkę.
Ta dzielnica to jedna wielka porażka

# bls

22.11.2022 13:52

Znowu oglaszaja to samo? Juz chyba 3 rok z rzędu o tym ględzą. Zaraz sie okaże że sroka znowu steroryzuje burmistrza. Z tą władzą parku nie będzie- uwierzę - jak zobaczę.

REKLAMA

# bbb

22.11.2022 21:33

@qwertyu
Patologię wywołują politycy niszcząc wszystko co sprzyja ludziom a sprzyjając korpocwaniaczkom u ktorych kończą na ciepłej posadce po opuszczenia ratusza/sejmu/urzędu.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA