REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wawer

budżet obywatelski

 

Nowy chodnik przy Stepowej coraz bliżej. Głosowanie coraz bliżej

  8 czerwca 2022

Nowy chodnik przy Stepowej coraz bliżej. Głosowanie coraz bliżej
źródło: bo.um.warszawa.pl

Stan chodnika w pobliżu stacji kolejowej Gocławek woła o pomstę do nieba. Nie dość, że jest bardzo wąski, to jeszcze krzywy i miejscami dziurawy.

REKLAMA

- Usprawnienie dostępu do nowych peronów przystanku kolejowego Warszawa Gocławek oraz polepszenie komunikacji nowych osiedli powstałych przy zbiegu ulic Szpaczej, Goździków, Bluszczowej ze starą częścią Marysina - taki cel przyświeca pomysłodawcy gruntownego remontu chodnika na Stepowej, pomiędzy Korkową a Goździków, zgłoszonego do budżetu obywatelskiego.

REKLAMA

Ważny punkt komunikacyjny

Zniszczony i pamiętający czasy słusznie minione wąski chodnik jest ważny dla mieszkańców poruszających się komunikacją miejską i korzystających z przystanku Rezedowa 02.

- Chodnik miejscami jest w bardzo złym stanie, ciężko poruszać się po nim osobom niepełnosprawnym lub rodzicom z wózkami. Ponadto ma średnio około metra szerokości przy ośmiu metrach zarezerwowanych dla ruchu samochodowego - dodaje autor.

REKLAMA

Wyższe koszty

Jak przekonuje pomysłodawca, chodnik jest ważny z powodu planów związanych z przebudową pobliskiej infrastruktury kolejowej. PKP Polskie Linie Kolejowe przesuną przystanek kolejowy Gocławek w kierunku północnym, zaś na wysokości Goździków zostanie wybudowane przejście podziemne.

- Chodnik przy Stepowej będzie dojściem do stacji kolejowej dla mieszkańców całego Marysina Wawerskiego - podkreśla autor, który łączny koszt oszacował na ok.

156 tys. zł.

Kosztorys sporządzony przez Zarząd Dróg Miejskich znacząco różni się od zaproponowanej przez autora kwoty. Zweryfikowana przez urzędników wartość projektu to 275 tys. zł. Po weryfikacji koncepcja została oceniona pozytywnie pod względem formalno-prawnym, co oznacza, że od 15 do 30 czerwca będzie brała udział w głosowaniu w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Jeśli uda się zebrać odpowiednią liczbę głosów, chodnik powstanie w przyszłym roku.

(db)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA