REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Wawer

drogi

 

Mieszkańcy chcą nowych świateł na Trakcie. Co na to drogowcy?

  15 czerwca 2022

Mieszkańcy chcą nowych świateł na Trakcie. Co na to drogowcy?
źródło: ZDM

Kilkudziesięciu mieszkańców osiedla Nadwiśle prosi o montaż sygnalizacji świetlnej i doświetlenie przejścia dla pieszych na Trakcie Lubelskim przy skrzyżowaniu z ulicą Fiołków. ZDM w swej odpowiedzi zapewnia, że bezpieczeństwo to dla urzędników priorytet, ale...

REKLAMA

- Instalacja sygnalizacji świetlnej jest konieczna, bo na tym odcinku dzieci i młodzież idą do Szkoły Podstawowej nr 404, korzystają w różnych godzinach z kompleksu sportowego (jest tam boisko i pumptrack) - przekonują mieszkańcy i dodają: - Istniejące przejście dla pieszych jest niebezpieczne z uwagi prędkość samochodów i łuk na wysokości adresu Trakt Lubelski 40.

REKLAMA

Przejście mało widoczne

Jak przekonują mieszkańcy Nadwiśla, dzieci przekraczające przejście dla pieszych od strony ulicy Fiołków są mało widocznymi pieszymi, a także same mają ograniczone pole widzenia z uwagi na rosnący tam las i łuk na jezdni. - Kierowca rozpędzonego auta wyłaniającego się z łuku może na czas nie zauważyć dziecka chcącego od strony ul. Fiołków przejść na drugą stronę Traktu - dodają.

Ponadto mieszkańcy proszą o montaż lepszego oświetlenia w tym miejscu, gdyż w tej chwili zainstalowana jest stara latarnia, zaś od strony lasu brakuje jakiegokolwiek światła i podkreślają, że jest to przejście dla pieszych w bezpośrednim sąsiedztwie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 3, Szkoły Podstawowej nr 404, Przedszkola nr 437 i kompleksu sportowego przy Cyklamenów. Wniosek mieszkańców w pełni poparł przewodniczący rady dzielnicy Michał Żebrowski, który dołączył go do swojej interpelacji.

REKLAMA

Co na to ZDM?

Jak twierdzą drogowcy przejście to przeszło audyt bezpieczeństwa i w skali od 0 do 5 zyskało ocenę 3, co oznacza "przeciętne ryzyko niechronionych użytkowników ruchu". - Audytorzy nie wskazali dla tego przejścia konieczności budowy sygnalizacji świetlnej, w związku z czym ZDM nie planuje jej montażu - odpowiedział dyrektor ZDM Łukasz Puchalski, jednocześnie zapewniając, że dla jego jednostki bezpieczeństwo ruchu drogowego jest priorytetem. Dodał, że ZDM w tym roku wymieni wszystkie oprawy oświetleniowe na ledowe na latarniach znajdujących się przy drogach krajowych, wojewódzkich i powiatowych.

(db)

.
 

Komentarze (3)

# dragon

15.06.2022 10:34

Urzędasy zawsze wiedzą lepiej...

# Marian

15.06.2022 23:55

Ale za to na Wale na wysokosci Cyklamenów są światła i na totalnie pustym przejściu zatrzymuja co 20s tysiące samochodów. Tak wygląda wspieranie Putina przez Trzaska i Puchalskiego.

# nick podpis

21.06.2022 16:51

Zatrzymuje się tysiące biednych kierowców , w malutkich autkach, które rozkręca drogie partyjne paliwo i w ten sposób powstaje smog. Tak wygląda wspieranie developerów przez kierowców w propoagandzie "ekologicznej" + do zestawu pani z fotowoltaiki i słoiki z psami.

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA