REKLAMA

Bielany

różne »

 

Nowa poradnia na Wrzecionie. Przeniesiona z Grębałowskiej

  13 września 2012

alt='Nowa poradnia na Wrzecionie. Przeniesiona z Grębałowskiej'

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 10 działa już w nowej siedzibie przy ul. Wrzeciono 24, gdzie została oficjalnie przeniesiona z Grębałowskiej 14.

REKLAMA

Jest to placówka publiczna, prowadząca porady psychologiczno-pedagogiczne dla dzieci i młodzieży. Początki jej funkcjonowania datują się na 1969 r., kiedy powstała Poradnia Wychowawczo-Zawodowa nr 10 w Warszawie, na Żoliborzu. Na Bielany została przeniesiona w latach 70., a obecną nazwę otrzymała w 1993 roku.

Uroczyste otwarcie poradni na ul. Wrzeciono nastąpiło 3 września. - Nowy lokal daje możliwość realizacji szerokiej oferty pomocy psychologiczno-pedagogicznej - mówi Tadeusz Olechowski, rzecznik urzędu dzielnicy Bielany. - Do dyspozycji pacjentów przygotowano m.in. salę do rehabilitacji i integracji sensorycznej z wydzielonym zapleczem higieniczno-sanitarnym, bowiem zajęcia ruchowe, szczególnie z zakresu SI (integracji sensorycznej) związane są z wysiłkiem fizycznym. Jest tu też sala do arteterapii z zapleczem do przechowywania pomocy dydaktycznych.

Modernizację poradni przeprowadzono stosując najnowocześniejsze rozwiązania. Budynek został przystosowany dla osób niepełnosprawnych (m.in. podjazd dla wózków, wydzielone zaplecze sanitarne, szerokie korytarze) i matek z dziećmi (przewijak, wydzielone miejsca na wózki).

800 tys. zł kosztowała organizacja poradni na Wrzecionie.
Poradnia dysponuje również pokojem do terapii, w tym terapii biofeedback. Taki rodzaj zajęć służy usprawnianiu funkcji poznawczych, jest stosowany u osób z zespołem ADHD i innymi zaburzeniami emocji i zachowania.

Długa lista problemów

Poradnia udziela pomocy psychologiczno-pedagogicznej w zakresie zaburzeń rozwojowych u małego dziecka, problemów emocjonalnych i wychowawczych, trudności edukacyjnych, problemów w czytaniu i pisaniu, rodzinnych, szkolnych wynikających z niepełnosprawności i chorób, wyboru zawodu i kierunku studiów, problemów z zażywaniem przez dzieci i młodzież środków odurzających, wad wymowy, zaburzeń psychoseksualnych. Można tu uzyskać konsultację, poradę i diagnozę psychologiczną, pedagogiczną, logopedyczną, neurologiczną i psychiatryczną.

Całkowity koszt modernizacji zamknął się w 800 tys. zł, w tym 750 tys. pochłonął remont, a 50 tys. wyposażenie.

Katarzyna Zawadzka

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# obserwatorwawa

13.09.2012 18:49

Bardzo dobrze, aby tylko władze miasta zadbały o wystarczające środki na działalność poradni. Jest to bardzo istotne bo dzieci z dysfunkcjami jest coraz więcej i pomoc tego rodzaju jest potrzebna.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe