REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wawer

drogi

 

Noga z gazu w al. Dzieci Polskich. Będą światła w trzech miejscach

  28 kwietnia 2022

Noga z gazu w al. Dzieci Polskich. Będą światła w trzech miejscach
źródło: ZMID

Drogowcy zabierają się za poprawę bezpieczeństwa na ulicy łączącej Międzylesie ze Starą Miłosną.

REKLAMA

Jeszcze siedem lat temu al. Dzieci Polskich kończyła się odcinkiem zbudowanym z płyt drogowych, po których kierowcy mogli przedostać się z Międzylesia do Starej Miłosny. Dziś to fragment arterii pozwalającej dojechać z Wesołej do Patriotów i Wału Miedzeszyńskiego, a w przyszłości - po ewentualnej budowie mostu - być może także do Wiertniczej. Czas na chodnik na Trakcie Lubelskim. Umowa podpisana Czas na chodnik na Trakcie Lubelskim. Umowa podpisana
Firma Adrog wybuduje chodnik i dwa przejścia dla pieszych na ruchliwej ulicy biegnącej przez Wawer. Prace potrwają do lipca.
W najbliższym czasie w aż trzech miejscach al. Dzieci Polskich stanie sygnalizacja świetlna.

Światła w al. Dzieci Polskich

- Jest wiele możliwości poprawy bezpieczeństwa pieszych na przejściach - informuje Zarząd Dróg Miejskich. - Do najczęściej wdrażanych zaliczają się budowa azylu dla pieszych, montaż progów zwalniających, wyniesienie przejścia do poziomu chodnika, doświetlenie przejścia, skrócenie przejścia lub budowa sygnalizacji świetlnej. To, jakie rozwiązanie wdrażamy w terenie, zależy od rekomendacji audytorów, którzy w latach 2016-2020 sprawdzili 4093 nieosygnalizowane zebry w mieście.

Drogowcy zaznaczają, że montują światła w ostateczności, ponieważ nie są one rozwiązaniem idealnym. Montaż sygnalizacji jest drogi i nie gwarantuje zatrzymywania się kierowców na czerwonym, a polskie przepisy - inaczej, niż w większości krajów Europy - zmuszają pieszych do czekania na zielone nawet wtedy, gdy jezdnia jest całkowicie pusta.

REKLAMA

Gdzie powstanie sygnalizacja?

ZDM chciałby zlikwidować przejście dla pieszych przy Dzięcieliny, ale w zamian założyć światła przy Kossakowskiego. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie jednak warszawski ratusz. Drugi zestaw sygnalizacji powstanie przy Czarnołęckiej, trzeci - przy Bielszowickiej.

Podczas wspomnianego audytu przejścia przy Kossakowskiego i Czarnołęckiej zostały ocenione na 1 w skali 0-6. Przejście przy Bielszowickiej uznano za jeszcze bardziej niebezpieczne. Jego ocena to... zero.

(dg)

.
 

Polecamy

Komentarze (5)

# Marian

29.04.2022 08:26

Będzie jak na Wale. Zero pieszych i czerwone światło co kilkanaście sekund. Ratusz karmi Putina i produkuje smog.

# Hffhhhkj

29.04.2022 09:27

Mogą ustawić światła tylko na żądanie. Nic nie stoi na przeszkodzie. I wtedy nie będzie jak na wale. A te na wale to też może łaska ktoś wreszcie to przestawi? Któryś mądry?

# oleksy2345

30.04.2022 22:58

już naprawdę nie mają na co wydawać pieniędzy ?
jest tyle innych miejsc a tutaj przy tym ruchu i progach jeszcze dołóżmy światła po 1 mln sztuka + koszt utrzymania.
Absurd ...

REKLAMA

# Pawel

04.05.2022 18:04

Wcale nie absurd, miszkam w tej okolicy i przejście przez wspomniane przejścia to horror.

# Michal

07.05.2022 22:26

Osobiście podejrzewam, że to spowolni dojazd do Wesołej. Natomiast ile razy byłem świadkiem wyprzedzania na przejściu dla pieszych na Żegańskiej przy poczcie czy na wspomnianej Al. Dzieci z Bielszowicką, tak sami sobie winni jesteśmy. Jak poprawi bezpieczeństwo, to tylko na plus
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA