REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wawer

kultura

 

Aktorka o WCK w Marysinie: "Najgorszy dom kultury, w jakim byłam"

  28 kwietnia 2022

Aktorka o WCK w Marysinie: "Najgorszy dom kultury, w jakim byłam"
źródło: film z Facebooka

W kwietniu w domu kultury przy Korkowej gościł zespół kabaretowy z występem "Gdzie te chłopy?". Artystka Jolanta Radwańska opowiedziała, jakie są jej wrażenia po występie.

REKLAMA

Aktorka Jolanta Radwańska nie pozostawia suchej nitki na filii Wawerskiego Centrum Kultury, które w ubiegłym roku przeniosło się do lokalizacji po sklepie spożywczym Tanioch przy Korkowej 119/123.

REKLAMA

"To jest tragedia"

Filia WCK działała wcześniej w innej lokalizacji przy Korkowej a decyzja o jego przeniesieniu pozostaje niezrozumiała dla wielu mieszkańców. Gdy w czerwcu ubiegłego roku otwarto dom kultury w pawilonie po sklepie spożywczym, wszyscy przekonali się na własne oczy, że jest on ciasny, duszny i niewygodny.

- Kilkakrotnie występowałam w WCK Marysin w poprzednim lokalu i to, co zgotowali temu klubowi włodarze, to jest tragedia - mówi Radwańska. - Tam nie ma w ogóle powietrza.

Okna się nie otwierają, nie ma garderoby, nie ma miejsca, gdzie można usiąść, zjeść kanapkę między próbą a występem. Jestem zdegustowana. W starym miejscu garderoba była taka, jak tutaj sala występowa. Tam było wszystko, a tu masakra.

Aktorka krytykuje m.in. obskurne wejście na tyłach budynku, gdzie straszy popękana i porozrzucana kostka chodnikowa a drzwi przypominają wejście do hali magazynowej. Następnie porównuje wiele warszawskich i okołowarszawskich scen, po czym stwierdza: "To najgorsze miejsce, jakie do tej pory spotkałam. Najgorsze pod każdym względem. To nie jest miejsce na dom kultury".

REKLAMA

"Jak do obory wstawimy klimatyzację..."

- Pełniąca funkcję dyrektora Wawerskiego Centrum Kultury Barbara Karniewska na posiedzeniu komisji kultury ogłosiła, że wnętrza nowej filii WCK w Marysinie nie odbiegają standardem od kulturotek w Falenicy i Radości - pisze w "Gazecie Wawerskiej" Olga Pasierbska z rady osiedla Marysin Południowy.

Tej samej narracji trzymają się niektórzy radni, którzy w mediach społecznościowych nazywają krytykę ze strony podatników "hejtem". Radna Marta Turska przypomina, że garderoby dla artystów nie ma również w nowych kulturotekach w Radości, Aninie i Falenicy.

- Wielcy artyści przebierają się w wąskim korytarzu i do tej pory nikt nie narzekał - pisze. - W Marysinie jest sala przygotowana akustycznie i klimatyzowana.

- Jak do obory wstawi Pani klimatyzację, to smrodu nie ma możliwości zlikwidować - komentuje jeden z mieszkańców - Analogiczna sytuacja jest w zagrzybionych pomieszczeniach po sklepie spożywczym. Co do akustyki, szkoda strzępić języka. Poprzedni lokal naszego klubu był zaprojektowany na właśnie taką działalność. Akustyka była w sali widowiskowej, nie było klimatyzacji, ale była wentylacja i okna się otwierały w razie potrzeby.

Cała wypowiedź aktorki znajduje się TUTAJ..

 

Komentarze (2)

# Allegra

29.04.2022 08:14

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Ktoś na tej zamianie zarobił, a nawet kilka osób, także... czego się czepiacie. To trochę takie myślenie "cieszcie się, że w ogóle macie"

# Jerzy Krzak

12.05.2022 13:53

Gdzie znajdę osiągnięcia artystyczne pani Radwańskiej . Proszę nie posądzać mnie o złośliwość. Pytam ze zwykłej ciekawości . W internecie ich nieznalazłem
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA