REKLAMA

Bielany

Drogowskazy wprowadzają w błąd

 

Na jaki most kierują znaki?

  20 lutego 2012

alt='Na jaki most kierują znaki?'

Nazwa nowej przeprawy przez Wisłę - most Północny już dawno zagnieździła się w umysłach mieszkańców Warszawy i kierowców. Jeszcze w ubiegłym roku nazwę zmieniono, jednak nie wszyscy to zauważyli. Znaki rozprowadzające ruch na odpowiednie pasy na wjeździe od strony Łomianek ciągle kierują nas na most Północny zamiast na przeprawę polskiej noblistki.

REKLAMA

Do otwarcia mostu Marii Skłodowskiej-Curie, zwanego wcześniej mostem Północnym, zostało już niewiele czasu. Drogowcy muszą się więc zebrać do roboty, bo znaki kierujące na przeprawę trzeba wymienić.

Pieniądze wyrzucone w błoto

- Nie wiem, po co w ogóle zmieniano tę nazwę. Mimo że most nazywa się teraz Marii Skłodowskiej-Curie, to i tak dla większości kierowców i warszawiaków pozostanie on Północnym - mówi pan Kamil, mieszkaniec Bielan.

Wymiana tablic z błędną nazwą mostu będzie kosztowała ZDM, według jego rzecznika, kilkanaście tysięcy zł.
Zastanawia go jednak to, że znaki kierujące na nową przeprawę zamontowane przed rozjazdem na Wisłostradę i ul. Marymoncką kierują na most, którego nie ma. - Oficjalnie już od co najmniej trzech miesięcy nie ma Północnego, a znaki dalej na niego kierują. Kto je zatwierdził? Przecież o zmianie nazwy mówiło się już wiosną ubiegłego roku. Nie można było się wstrzymać z ich produkcją? - pyta pan Kamil.

Oburzenia nie kryją też inni kierowcy. - Czy zarządca drogi ma zbyt wiele pieniędzy, by nimi szastać na prawo i lewo? Produkują buble, które trzeba będzie później wyrzucić, a kto za to zapłaci? Przecież zapłacimy my wszyscy, z naszych podatków - mówi pan Robert. Kto winien? Za bramownice ze znakami rozprowadzającymi odpowiada Zarząd Dróg Miejskich. Jego pracownicy nie mają sobie jednak nic do zarzucenia, bo to przecież nie oni są odpowiedzialni za zmianę nazwy mostu. - Montaż tablic odbył się zgodnie z zatwierdzoną przez miejskiego inżyniera ruchu treścią - broni się Adam Sobieraj, rzecznik ZDM. Szkopuł w tym, że tydzień później rada miasta podjęła uchwałę o zmianie nazwy przeprawy. - Treść umieszczona na tablicach jest zgodna z projektem organizacji ruchu zatwierdzonym przez inżyniera ruchu. Zamówiliśmy to, co było w dokumentacji - dodaje rzecznik ZDM. Jednak o możliwości zmiany nazwy mostu było wiadomo już wiele miesięcy wcześniej. Dlaczego więc nie wstrzymano się z produkcją znaków? - Bo inżynier ruchu nam tego nie zalecił - usprawiedliwia swoją instytucję Adam Sobieraj. A kto drogowcom broni korzystać z własnego rozumu bez zalecenia inżyniera ruchu?

Wstąp do księgarni

Niepotrzebne koszty

Wymiana tablic z błędną nazwą mostu będzie kosztowała ZDM, według jego rzecznika, kilkanaście tysięcy zł. - Dokładnej kwoty w tej chwili nie jestem w stanie podać, będzie ona znana przed zamówieniem nowych tablic - mówi Sobieraj. Jaką kwotę miasto już straciło? Tego rzecznik nie potrafił powiedzieć, ponieważ jak twierdzi, było to spore zamówienie obejmujące wszystkie znaki rozprowadzające potrzebne do obsługi trasy mostu.

Kiedy więc znaki zaczną wskazywać poprawną nazwę? Adam Sobieraj obiecuje, że już niedługo. - Wymiana tablic na te zgodne z obecnym nazewnictwem nastąpi na pewno przed otwarciem mostu - zapewnia.

Maciej Kamiński

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# Scholastyka

23.02.2012 10:48

"Oficjalnie już od co najmniej trzech miesięcy nie ma Północnego". To nieprawda. Uchwała nadająca nazwę mostowi wejdzie w życie z dniem, w którym decyzja o pozwoleniu na użytkowanie stanie się ostateczna. Pozwolenia na użytkowanie jeszcze nie ma.
Z tego, co mi wiadomo, projekt informacji drogowskazowej został zatwierdzony co najmniej rok temu, a nie na tydzień przed podjęciem uchwały o nadaniu nazwy mostowi, co się stało 1 grudnia 2011 r.
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA