REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

budżet obywatelski

 

Mieszkańcy Białołęki chcą wiat w cenie samochodu

  3 lutego 2023

Mieszkańcy Białołęki chcą wiat w cenie samochodu
źródło: Miasto Warszawa

Głównie z myślą o Zielonej Białołęce powstał projekt, który przewiduje zakup sześciu "wypasionych" wiat autobusowych. Za każdą z nich można by kupić średniej klasy samochód. Czy warto ponosić tak ogromny koszt, zamiast zainwestować w znacznie większą liczbę zwykłych i tańszych wiat?

REKLAMA

- Celem projektu jest poprawa dostępności komunikacji zbiorowej i komfortu pasażerów oczekujących na przyjazd autobusu - wyjaśniają pomysłodawcy montażu na Zielonej Białołęce nietypowych wiat przystankowych.

Przystanki w Warszawie bez wiat

Radna Danuta Zaleska i Mateusz Senko zaproponowali montaż za 600 tys. zł wiat przystankowych na przystankach Augustówek, Chudoby, Laurowa, Juranda ze Spychowa-Szkoła, Przejezdna i Os. Problemy szkoły na Hemara. Rodzice chcą więcej autobusów i poprawy bezpieczeństwa Problemy szkoły na Hemara. Rodzice chcą więcej autobusów i poprawy bezpieczeństwa
W internecie pojawiła się petycja, w której rodzice dzieci uczęszczających do podstawówki przy Hemara 15 apelują do samorządu Białołęki o pilną poprawę bezpieczeństwa w okolicach szkoły. Proszą też o lepsze warunki dojazdu do placówki komunikacją miejską.
Derby VI. Jak łatwo policzyć, jedna wiata miałaby kosztować tyle, co zakup nowego samochodu prosto z salonu.

Jak czytamy w projekcie, nie chodzi o zwykłe wiaty. Miałyby zostać wyposażone w podświetloną gablotę z rozkładami jazdy (energia brałaby się z przyłącza lub paneli fotowoltaicznych) i tzw. zielony dach. Projekt może nieco szokować. 100 tysięcy za jedną wiatę to koszt ogromny, zwłaszcza że na terenie całej Białołęki odczuwalny jest brak zadaszenia na bardzo wielu przystankach. Za 600 tysięcy złotych można by zamontować zwykłe, dużo tańsze wiaty, które zadaszyłyby większą liczbę przystanków. Na taki pomysł w tej edycji budżetu obywatelskiego dla Białołęki nikt nie wpadł. Być może zasugerują to urzędnicy, choć problem ma też drugie dno. Na bardzo wielu przystankach w naszej dzielnicy nie ma miejsca na wiaty autobusowe bez konieczności wykupienia gruntu od prywatnych właścicieli.

(jr)

.
 

Komentarze (3)

# GRA

03.02.2023 14:50

Myślę, że mieszkańcy wolą więcej wiat zwykłych ! A tak naprawdę wszedzie tam gdzie na przystanku pojawia się betonowy kosz na śmieci jest możliwość postawienia wiaty tylko o szerokości 1/2 szerokości zwykłej wiaty. Wystarszy przejechać się i obejrzeć wiaty w gminie ościennej (Nieporęt}.

# Asa

05.02.2023 00:56

Wiaty z zielonym zadaszeniem wystarczą. Byle dużo!

# Wiateusz

05.02.2023 23:12

Skoro ci (niepo)radni uparli się na luksusowe wiaty, to niech sami je sfinansują!

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA