REKLAMA

biedronka 016 1biedronka 016 2
Misz@masz
  10 lipca 2024  

Jak pomóc psu przetrwać upał? Podpowiadamy

Wraz z nadejściem lata, zarówno ludzie jak i ich czworonożni towarzysze muszą zmierzyć się z wyzwaniami, jakie niesie za sobą wysoka temperatura. Onet podaje wskazówki, które mogą pomóc właścicielom psów zapewnić swoim pupilom bezpieczeństwo i komfort podczas upałów.

REKLAMA

moje bielany 2moje bielany 0

Podstawą jest zapewnienie psu dostępu do świeżej i chłodnej wody, którą należy wymieniać kilka razy dziennie. Ważne jest jednak, aby unikać wrzucania do miski kostek lodu, które mogą prowadzić do zapalenia gardła i anginy. Zaleca się również podawanie lekkiej, suchej karmy zamiast tłustego i ciężkiego jedzenia.

Pielęgnacja sierści jest kluczowa w okresie letnim, kiedy linienie jest intensywne. Codzienne szczotkowanie i wyczesywanie na pewno przyniosą ulgę naszym pupilom.

Spacerowanie psów w pełnym słońcu jest niewskazane. Najlepiej wychodzić na dłuższe przechadzki wcześnie rano lub późnym wieczorem. Ponadto, zastąpienie metalowych obroży i kolczatek, które mogą nagrzewać się na słońcu, łagodniejszymi alternatywami jest zdecydowanie wskazane.

Należy unikać pozostawiania psa przywiązanego pod sklepem czy w samochodzie - nawet z uchylonym oknem. Rozgrzane chodniki i asfalt mogą być niebezpieczne dla psów. Takie sytuacje mogą prowadzić do przegrzania organizmu i udaru cieplnego.

Jeśli nasz pupil spędza większość dnia w domu, warto zadbać o jego komfort. Możemy zostawić mu na podłodze mokry ręcznik lub otworzyć drzwi do łazienki, która zwykle jest najchłodniejszym miejscem w domu. W sklepach zoologicznych dostępne są także specjalne maty chłodzące, które utrzymują temperaturę niższą od otoczenia o 10 st. C przez 4 godziny.

Podczas spacerów należy mieć przy sobie butelkę z wodą, dzięki której możemy dać pić psu i go ochłodzić. Warto pamiętać, że większość psów lubi się kąpać, to także okazja na schłodzenie.

Jeżeli zauważysz u swojego psa objawy przegrzania i udaru cieplnego, takie jak nasilone ziajanie, szybkie, płytkie oddechy, blade, szare lub sine błony śluzowe, przyspieszoną akcję serca, hipertermię - temperaturę ciała nawet powyżej 41 st. C, drgawki, stopniową utratę przytomności, śpiączkę, jak najszybciej umieść go w chłodniejszym miejscu i powoli schładzaj całe jego ciało, a następnie udaj się do weterynarza.

Pamiętajmy, że letnie upały nie muszą być dla naszych psów udręką. Wystarczy odpowiednio się do nich przygotować, by spędzone na świeżym powietrzu chwile były dla nich bezpieczne i przyjemne.

Źródło: kobieta.onet.pl

 

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0

Najnowsze misz@masze

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

cemat box 3cemat box 0
Wstąp do księgarni

REKLAMA

san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 1san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 2san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 0

Najnowsze informacje na Tu Stolica

REKLAMA

atal 002 2atal 002 0

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0

REKLAMA

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl

REKLAMA

REKLAMA

Majówka 2025 za granicą
Majówka 2025 za granicą
Majówka 2025 za granicą

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Lato 2025
Lato 2025