Mieszkania i szkoła zamiast biur. Służewiec przestanie być Mordorem?
24 listopada 2020
Deweloperzy coraz odważniej zabierają się za wyburzanie biurowców w rejonie Wołoskiej i Domaniewskiej. W zamian powstają nowe kwartały miasta.
Rano i po południu ogromny tłok w tramwajach i korki na ulicach, w południe pojedyncze osoby na ulicach, wieczorami i w weekendy wiatr wiejący między szklanymi biurowcami - tak wyglądał jeszcze niedawno Służewiec. Choć w Warszawie wciąż pokutuje stereotyp o tolkienowskim Mordorze, w którym pracują korporacyjni orkowie, okolica Wołoskiej i Domaniewskiej zmienia się z roku na rok. Rynek zweryfikował sens budowy samych biurowców i do akcji wkroczyli deweloperzy, budujący na Służewcu coraz więcej mieszkań.
Biuro tuż za rogiem
- Poranny jogging zieloną ścieżką do Pola Mokotowskiego i z powrotem. Śniadanie w kawiarni pod domem i spacer ul. Konstruktorską z dziećmi do szkoły. Biuro, które jest tuż za rogiem. Najpotrzebniejsze sklepy i usługi w zasięgu ręki. Wypad do centrum? Nic prostszego: tramwajem, autobusem lub rowerem można tam dotrzeć nawet w 15 minut - takie wizje roztacza przed przyszłymi mieszkańcami Służewca deweloper Echo Investment.
Galaxy, Jupiter, Mars i Mercury do wyburzenia
W zamyśle inwestora kwartał przy Wołoskiej i Konstruktorskiej stanie się prawdziwie wygodnym fragmentem miasta, gdzie w zasięgu krótkiego spaceru można mieszkać, pracować, uczyć się i spędzać wolny czas. Żeby zbudować 1200 mieszkań, Echo Investment wyburzy biurowce Galaxy, Jupiter, Mars (siedzibę Instytutu Pamięci Narodowej) i Mercury. Na działce o powierzchni 4,7 ha powstanie siedem nowych budynków mieszkalnych oraz ósmy, zawierający wyłącznie mieszkania na wynajem.
Deweloper zbuduje niewielką szkołę
- Charakterystycznym punktem projektu będzie ogólnodostępny park liniowy wzdłuż Wołoskiej, który w przyszłości mógłby poprowadzić aż do Pola Mokotowskiego - zapowiada inwestor. - Deweloper zbuduje też w okolicy wygodną szkołę dla co najmniej 250 dzieci. Całe przedsięwzięcie to kolejny etap przełamywania monokultury biznesowego Mokotowa, wprowadzania nowych funkcji i balansu w życie dzielnicy.
Pierwsze prace budowlane mogłyby ruszyć w połowie przyszłego roku.
(dg)