REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Targówek

inwestycje

 

Metro prawie gotowe. Przed nami przepychanki polityczne czy sprawny odbiór?

  10 czerwca 2022

Metro prawie gotowe. Przed nami przepychanki polityczne czy sprawny odbiór?
źródło: Metro Warszawskie

Stacje ostatniego odcinka drugiej linii metra będą wyglądać zupełnie inaczej, niż te na Targówku i Nowej Pradze. Trwa montaż paneli z grafikami Piotra Młodożeńca.

REKLAMA

- Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów odróżniających stacje od siebie są ściany zatorowe. Te na odcinku bródnowskim są już niemal gotowe i można zobaczyć, jak przyszłe stacje będą wyglądać z poziomu peronu - informuje Metro Warszawskie.

REKLAMA

"Na Kondratowicza żółcie"

Budowa metra na Bródnie i Zaciszu dobiega już końca a mieszkańcy zastanawiają się, jak będą prezentować się trzy nowe podziemne przystanki. Będą pstrokate jak Dworzec Wileński, czy też skromne i nowoczesne, jak Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy i Trocka? Jak widać z najnowszych zdjęć opublikowanych przez Metro Warszawskie, bródnowsko-zaciszański odcinek będzie bliski estetyce z centralnego odcinka linii.

- Na odcinku bródnowskim ściany składają się z paneli pokrytych grafiką autorstwa Piotra Młodożeńca - informuje Metro.

- Grafiki mają formę zrastrowaną i uproszczoną, pozwalają jednak odszukać na niej elementy charakterystyczne dla otoczenia stacji. Każda ze stacji ma inny motyw plam, z których się składa: kropki, linie i kwadraty. Te motywy są również powielone w elementach dekoru pawilonów windowych na poziomie gruntu. Każda ze stacji ma także swoją charakterystyczną gamę kolorystyczną. Stacja Bródno utrzymana jest w kolorach niebiesko-fioletowych, na stacji Kondratowicza to żółcie, pomarańcz i czerwień. Na Zaciszu królują różne odcienie zieleni.

REKLAMA

Kiedy metro na Bródnie?

Zgodnie z pierwotnym harmonogramem prace nad stacjami Zacisze, Kondratowicza i Bródno miały zakończyć się we wrześniu ubiegłego roku. Zamykanie granic, niezliczone zakazy i ograniczenia w przemieszczaniu zaburzyły inwestycję w takim stopniu, że warszawski ratusz dał firmie Gülermak dodatkowy czas.

Budowa powinna zakończyć się w przyszłym miesiącu. Następnie prowadzone będą odbiory techniczne. Tradycyjnie staną się one okazją do politycznej przepychanki między prowadzącym inwestycję samorządem a rządem, któremu podlegają instytucje odbierające prace. Nieoficjalnie wiadomo, że warszawski ratusz szykuje się na otwarcie stacji we wrześniu.

(ko)

.
 

Komentarze (6)

# Ted

10.06.2022 22:29

Z całym szacunkiem dla Pana Młodożeńca, ale mi nie podobają się te rastry, podobnie jak tanie blaszane panele. Wyłączając najstarszy odcinek metra oraz klozetową stację Centrum, odcinki od Ronda Daszyńskiego do Wileńskiego i od Zacissza do Bródna są najbardziej tandetnie wykończone. Może to kwestia kakofonii materiałów, może zbytniej abstrakcyjności. Dla mnie zdecydowanie nie. Wola i abemowo to zdecydowanie inna jakość.

# cieć Popiołek

11.06.2022 10:38

Sztuka nowoczesna, czyli żadna sztuka

# pZz

11.06.2022 11:10

Lazurowa, Chrzanow, Mory kiedy? W tym wieku jeszcze zdazymy? Smieszny kraik.

REKLAMA

# Ratusux

12.06.2022 22:16

#pZz napisał(a) 11.06.2022 11:10
Lazurowa, Chrzanow, Mory kiedy? W tym wieku jeszcze zdazymy? Smieszny kraik.
Nie śmieszny kraik a śmieszny ratusz oraz śmieszni okoliczni mieszkańcy, którzy oprotestowali i pewnie nadal będą to robić dosłownie każdą decyzję. Historia pozwoleń na te trzy stacje to historia złej woli, chciwości, warcholstwa i niekompetencji.
Obecnie, 8 czerwca wydano decyzję środowiskową na C01, dla kilku innych trwają konsultacje a wentylatornie i chyba samo STP nie ma jeszcze konsultacji po raporcie ooś.
Kiedy będą pozwolenia na budowę? Dobre pytanie.
Czy będą skarżyć PnB? Dobre pytanie.
Czy znajdzie się kasa? Dobre pytanie.

# Zielony

20.06.2022 18:40

No to kiedy mertro dojedzie do stacji końcowej przy Rembielińskiej. Kiedy zostanie oddana ul Kondratowicza ?

# Patron

22.06.2022 17:36

#Zielony napisał(a) 20.06.2022 18:40
No to kiedy mertro dojedzie do stacji końcowej przy Rembielińskiej. Kiedy zostanie oddana ul Kondratowicza ?
Wedle planów metro dojedzie do stacji Bródno w trakcie wakacji a otwarte dla mieszkańców zostanie po odbiorach, tj pewnie wresień / październik.
Kondratowicza wedle planów oddana ma zostać do końca 2022 r. Ale patrząc na obsuwy przy róznych innych intwestycjach z centralnym fragmentem pewnie będzie poślizg.Oby nie za wielki.

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA