REKLAMA

Targówek

budżet obywatelski »

 

Kort i ścianka tenisowa na Bródnie? Wyniki poprzednich głosowań dają do myślenia

  17 lutego 2023

alt='Kort i ścianka tenisowa na Bródnie? Wyniki poprzednich głosowań dają do myślenia'
źródło: Polski Związek Tenisowy

Czy młodzież z Bródna ma szansę podążać śladem naszych tenisowych gwiazd: Igi Świątek, Magdaleny Linette i Huberta Hurkacza? Okazuje się, że nie bardzo, gdyż nie ma infrastruktury do gry w tenisa. Mogłaby powstać już dawno, jednak dyscyplina ta najwyraźniej nie cieszy się uznaniem wśród mieszkańców.

REKLAMA

- Tenis jest bardzo drogim sportem, z pewnością nie jest on dla mas. Podejrzewam, że właśnie dlatego większość głosujących nigdy nawet nie trzymało w ręku rakiety tenisowej - powiedział nam jeden z mieszkańców często uprawiający ten sport.

Tenis w Warszawie

Postanowiliśmy sprawdzić, jak do tej pory w historii budżetu obywatelskiego na Targówku radziły sobie projekty tenisowe. Zacisze uparcie walczy o nowe boisko. Już po raz trzeci Zacisze uparcie walczy o nowe boisko. Już po raz trzeci
To już kolejne podejście do przebudowy asfaltowego boiska przy ul. Blokowej 3 w Warszawie, którą za sprawą budżetu obywatelskiego mógłby wykonać Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Wynik daje do myślenia. Stworzenie publicznego kortu tenisowego było proponowane już sześć razy a jeden z projektów zakładał budowę nawet pięciu obiektów. Mieszkańcy nie poparli żadnego. Podobny los spotkał tenisową ściankę, która była oferowana trzykrotnie. Zwolennicy tenisa nie składają jednak broni i walczą dalej.

Do przyszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego ponownie trafił pomysł ułatwiający młodym adeptom tenisa podążanie drogą gwiazd światowego tenisa. Dwustronna ścianka tenisowa według pomysłu Krzysztofa Kaniewicza miałaby powstać na części starego asfaltowego boiska w pobliżu skrzyżowania Rembielińskiej z Poborzańską, naprzeciwko galerii Renova i na tyłach przychodni. Boisko jest duże i bardzo zaniedbane, dlatego - według zapewnień autora - aż prosi się, aby poprzez inwestycje tchnąć w ten teren nowego ducha.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Proponują ściankę paraboliczną

- W minionych latach zlikwidowano na Bródnie kilka obiektów tenisowych, w tym trzy ścianki. Ścianka nie zastąpi kortów, jednak stanowi dobry obiekt szkoleniowy dla miłośników tego sportu, jak również będzie miejscem rekreacji dla osób stykających się z tą formą aktywności sportowej po raz pierwszy - przekonuje autor projektu, który proponuje dwustronną paraboliczną ściankę do tenisa ziemnego o wysokości 3 m i szerokości 10 m.

Byłaby to ścianka z przedpolami wykonanymi z nawierzchni polipropylenowej, z narysowaną na ściance linią odpowiadającą wysokości siatki, z wyrysowanym na przedpolach obszarem odpowiadającym wielkości kortu singlowego ze wszystkimi liniami, z piłkochwytem górnym i piłkochwytami bocznymi. Inwestycja została oszacowana na ponad 340 tys. zł. Już teraz wiadomo, że projekt ujrzymy podczas czerwcowego głosowania, ponieważ startował już w poprzednich trzech edycjach budżetu obywatelskiego, więc pozytywnie przechodził urzędniczą weryfikację.

REKLAMA

Na Bródnie powstaną korty?

Podobnie rzecz się ma z kortem. Norbert Zieliński dokonał sprytnego zabiegu, dodając do projektu bulodrom (boisko do gry w bule) i minipark golfowy. W projekcie "trzy w jednym" przemycił kort tenisowy, który we wcześniejszych latach mieszkańcy odrzucali aż sześciokrotnie.

Kort miałby powstać przy Zespole Szkół nr 34 im. Mieszka I przy Wysockiego 51 na Bródnie. Byłby dostępny dla mieszkańców przez minimum 25 godzin tygodniowo w godzinach ustalonych z dyrekcją szkoły. Boisko do gry w bule i minipark golfowy byłyby zaś umiejscowione na Targówku przy Kołowej 18. Realizację tego projektu oszacowano na 600 tys. zł.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze (1)

# piterus

21.02.2023 10:11

A po co korty na Targówku? To nie pasuje do takiej dzielnicy. Zoliborz, Wola, Ochota itd to tak, ale po co infrastruktura sportowa w tak nieciekawej dzielnicy. Tu betonowe boiska, albo klepiska i trochę nieużywanych siłowni plenerowych wystarczy. Włodarze dzielnicy mają już od lat sukcesy w utrzymaniu ostatnich miejsc w rankingach wyników szkół na tle innych dzielnic, to w sporcie też tak musi być.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break