REKLAMA

REKLAMA

Targówek

budżet obywatelski

 

Zacisze uparcie walczy o nowe boisko. Już po raz trzeci

  30 stycznia 2023

Zacisze uparcie walczy o nowe boisko. Już po raz trzeci
źródło: bo.um.warszawa.pl

To już kolejne podejście do przebudowy asfaltowego boiska przy ul. Blokowej 3 w Warszawie, którą za sprawą budżetu obywatelskiego mógłby wykonać Ośrodek Sportu i Rekreacji.

REKLAMA

O zmianie wyglądu tego miejsca mówi się od lat. Popękane asfaltowe boisko przy Blokowej 3 lata świetności ma już dawno za sobą.

Nieudane próby

- Projekt przebudowy boiska na Blokowej w ubiegłym roku otrzymał od mieszkańców 923 głosy, więc jest to ogromny kapitał. Przetarg na rozbudowę Domu Kultury "Zacisze" rozstrzygnięty. Kiedy start inwestycji? Wkrótce rusza rozbudowa Domu Kultury "Zacisze"
Na 55-lecie istnienia Dom Kultury "Zacisze" sprawił sobie najlepszy możliwy prezent. Wyłoniono wykonawcę rozbudowy budynku, który "budzi nadzieje i wizualizuje marzenia".
Pokazuje, jak ważna dla mieszkańców Zacisza jest ta inwestycja - mówił w 2021 roku dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Jacek Pużuk.

Zdaniem dyrektora był to jeden z lepszych projektów na Targówku, ale przegrał z powodu sposobu liczenia głosów. O co chodzi? Na realizację wszystkich projektów w danej dzielnicy zawsze jest wyznaczony budżet. Najpierw przechodzą projekty z największą liczbą głosów, ale jeszcze mieszczące się w budżecie na dany rok. Drugi w głosowaniu z najdroższych projektów, jeśli nie mieści się w budżecie do realizacji, odpada i zastępują go projekty tańsze, które uzbierały mniejszą liczbę głosów. Tak też się stało z projektem boiska w 2020 roku, potem w kolejnym, zaś w 2022 roku jeden z mieszkańców zapragnął zrobić w tym miejscu skatepark. Urzędnicy nie dopuścili go do głosowania. Powód? OSiR woli mieć tam boisko.

Kup bilet

Trzecie podejście

W propozycjach do budżetu obywatelskiego boisko przy Blokowej 3 pojawia się po raz trzeci. - Nie było modernizowane od wielu lat, a nawierzchnia asfaltowa jest bardzo niekorzystna dla grających tam dzieci i młodzieży. Boisko jest chętnie odwiedzane a jego ogromną zaletą jest swobodny dostęp przez cały dzień - przekonuje autor projektu Tomasz Katana.

Za blisko milion złotych proponuje nowe boisko piłkarskie o wymiarach około 50 na 30 metrów ze sztuczną trawą. Wymienione zostałyby też bramki, ogrodzenie i zamontowane nowoczesne oświetlenie. Boisko byłoby dostępne dla wszystkich mieszkańców nieodpłatnie w pierwszym roku jego funkcjonowania. Urzędnicza ocena pod kątem formalno-prawnym wydaje się być jedynie formalnością, zatem projekt z pewnością trafi pod czerwcowe głosowanie mieszkańców. Do trzech razy sztuka?

(db)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA