REKLAMA

Targówek

budżet obywatelski »

 

Naturalne place zabaw dla Targówka? Zeszłoroczne pomysły czekają na głosy rodziców

  19 lutego 2023

alt='Naturalne place zabaw dla Targówka? Zeszłoroczne pomysły czekają na głosy rodziców'
źródło: bo.um.warszawa.pl

Projekt zgłoszony do budżetu obywatelskiego na przyszły rok zakłada urządzenie na terenie Warszawy aż 11 naturalnych placów zabaw za 4,4 mln zł.

REKLAMA

- Kontakt z naturą jest dla dzieci bardzo ważnym elementem rozwoju. Maluchy uwielbiają odkrywać świat przyrody przez zabawę. Dajmy im to! Zbudujmy w Warszawie kilkanaście naturalnych placów zabaw, gdzie dzieci będą mogły bawić się w otoczeniu natury, wspinać na drzewa, wąchać kwiaty, chodzić boso po kamykach czy bawić się kuchnią błotną - napisał autor projektu Robert Buciak. Kort i ścianka tenisowa na Bródnie? Wyniki poprzednich głosowań dają do myślenia Czy kort i ścianka tenisowa wreszcie powstaną na Bródnie?
Czy młodzież z Bródna ma szansę podążać śladem naszych tenisowych gwiazd: Igi Świątek, Magdaleny Linette i Huberta Hurkacza? Okazuje się, że nie bardzo, gdyż nie ma infrastruktury do gry w tenisa. Mogłaby powstać już dawno, jednak dyscyplina ta najwyraźniej nie cieszy się uznaniem wśród mieszkańców.

Zacisze uparcie walczy o nowe boisko. Już po raz trzeci Zacisze uparcie walczy o nowe boisko. Już po raz trzeci
To już kolejne podejście do przebudowy asfaltowego boiska przy ul. Blokowej 3 w Warszawie, którą za sprawą budżetu obywatelskiego mógłby wykonać Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Place zabaw w Warszawie

W swoim projekcie zawarł wiele projektów, którym zabrakło głosów w ubiegłorocznym głosowaniu. Propozycja zakłada budowę placów zabaw przy Złotej, na skwerze Kahla przy Centrum Nauki Kopernik, w parku Beyera przy Smolnej, przy Światowida i Erazma z Zakroczymia na Tarchominie, przy Ignańskiej 3 i Białowieskiej 19 na Grochowie, na skwerze Żurowskiego na Pradze, przy Starego Doktora 1 w Marysinie Wawerskim i w Rembertowie. Aż trzy propozycje są dla dzielnicy Targówek. To kopie projektów Norberta Zielińskiego sprzed roku.

W minionym roku zaproponował on za 400 tys. zł wykonanie miniparku sprawnościowego z drewnianych pali oraz powiększenie istniejącego już placu zabaw w Lesie Bródnowskim. Na północnym skraju polany ułożone byłyby kłody, które tworzyłyby tor sprawnościowy dla dzieci. Z kolei sam plac zabaw zostałby wzbogacony o dodatkowe zjeżdżalnie, np. z drewnianej wieży, trampoliny, huśtawki oraz roślinność w formie zróżnicowanego żywopłotu z rodzimych gatunków, oddzielającego plac zabaw od pozostałej przestrzeni polany.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Więcej atrakcji w parku Wiecha?

Również Norbert Zieliński proponował w ubiegłym roku modernizację oraz powiększenie placu zabaw w parku Wiecha za blisko milion złotych. Modernizacja miała dotyczyć wymiany starych i uszkodzonych urządzeń na nowe oraz zakup i montaż nowych zabawek, takich jak kompleksowy plac zabaw typu "jungle" i "statek", dodatkowe trampoliny oraz inne urządzenia służące do zabawy.

Dodatkowo plac zabaw zostałby wzbogacony o nawierzchnię amortyzującą, dodatkowe oświetlenie i ławki oraz kosze na śmieci.

REKLAMA

Nowy plac zabaw na Bródnie

Ten sam pomysłodawca bezskutecznie proponował mieszkańcom wykonanie dwóch placów zabaw na terenie parku Bródnowskiego. Projekt za blisko milion złotych przewidywał modernizację oraz rozbudowę istniejącego placu zabaw o powierzchni ok. 3,8 tys. m2. Plac zostałby też wyposażony w nowe urządzenia drewniane oraz rozbudowany o niskie pagórki ze zjeżdżalniami, ścieżki sensoryczne czy wały ziemne. Dodatkowo plac zabaw miał być wyposażony w kosze na śmieci, ławki, tablicę zawierającą regulamin oraz urządzenia zabawowe, takie jak koparka, sprężynowiec, podwójna huśtawka, zjazd linowy, most wiszący, hamak, zjeżdżalnia na nasypie czy obrotowy talerz. Naturalny plac zabaw miałby powierzchnię ok. 700 m2. Jego głównymi elementami byłyby wydrążone pnie drzew, pieńki różnej wysokości, drewniana ścieżka, konary powalonych drzew i kamienna ścieżka.

Póki co projekt sprawdzają urzędnicy. Jeśli zostanie zatwierdzony, trafi pod czerwcowe głosowanie mieszkańców w budżecie obywatelskim miasta. Ewentualne zwycięstwo oznaczać będzie realizację już w przyszłym roku aż 11 naturalnych placów zabaw w Warszawie, w tym aż trzech na Targówku.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze (1)

# Smyq

28.02.2023 12:47

Buciakowe place zabaw to nieszczęście.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy