REKLAMA

Targówek

komunikacja »

 

ZTM wyrzucił mieszkańców Bródna z parkingu. Buduje maleńki park&ride

  15 lutego 2023

alt='ZTM wyrzucił mieszkańców Bródna z parkingu. Buduje maleńki park&ride'
źródło: Dzielnica Targówek

Zarząd Transportu Miejskiego rozpoczyna 17 lutego remont parkingu znajdującego się na tyłach Urzędu Dzielnicy Targówek przy ul. 20 Dywizji Piechoty Wojska Polskiego. Dotychczasowy parking, utworzony na okres budowy metra, który zdążyli już polubić mieszkańcy, zostanie przekształcony na park&ride.

REKLAMA

- Zamykają tymczasowy parking pod urzędem, więc ubędzie nam kilkadziesiąt miejsc parkingowych - napisał na portalu społecznościowym jeden z mieszkańców. Jego wpis spotkał się z lawiną komentarzy kierowców, którzy wyrazili niezadowolenie z tego faktu. - W godzinach funkcjonowania urzędu dzielnicy nie da się zaparkować. Parking P+R miał powstać razem z metrem. Czekamy już trzy lata Kiedy powstanie parking park&ride przy Trockiej?
Choć decyzja o budowie stacji metra Trocka zapadła kilkanaście lat temu, zaś pasażerowie już od trzech lat mogą z niej korzystać, sąsiedni parking park&ride nadal pozostaje w sferze marzeń.

Podziemny parking przy metrze na Bródnie? "Należy to zrobić" Podziemny parking przy metrze na Bródnie? "Należy to zrobić"
Od lat rozważane jest zaadaptowanie tzw. pustki technologicznej przy stacji metra Plac Wilsona pod podziemny parking park&ride. Czy podobną przestrzeń można wykorzystać przy stacji Bródno?
Ostatnio sam zostałem odholowany sprzed własnego bloku. Zlikwidują ten parking, to dopiero zacznie się młyn - komentuje jeden z kierowców.

Parking nie dla mieszkańców

- W miejscu parkingu przygotowanego na czas budowy metra będzie urządzony parking P+R, który będzie działał zgodnie z regulaminem parkingów P+R. Wystartuje na przełomie lutego i marca - informuje rzecznik ZTM Tomasz Kunert.

To zła informacja dla okolicznych mieszkańców, którzy dotychczas pozostawiali tam samochody. Warto przypomnieć, że parkingi P+R są płatne dla osób, które nie mają karty miejskiej i nie można trzymać na nich aut "non stop". Rozpoczęcie budowy P+R przy ratuszu de facto oznacza, że mieszkańcy okolicy zostają wyrzuceni z tego miejsca i nie mają też żadnej gwarancji, że na nie kiedykolwiek powrócą. Parking park&ride powstanie na wiele lat i zostanie najprawdopodobniej utrzymany w niezmienionej formie nawet po wybudowaniu docelowego P+R przy stacji metra Bródno a być może nawet rozbudowany.

Wstąp do księgarni

Tymczasowy P+R

Jak się okazuje, P+R przy ratuszu i stacji metra Kondratowicza ma być niedrogi i szybki w realizacji. Jest to dość zagadkowa inwestycja, gdyż nikt jej wcześniej publicznie nie zapowiadał. W obliczu zbliżających się dużymi krokami wyborów samorządowych wśród mieszkańców dominuje pogląd, że skoro władzom stolicy do tej pory nie udało się wybudować parkingów P+R przy stacjach Trocka i Bródno, to "sukces" obwieszczą w sąsiedztwie ratusza.

- Każdy kij ma dwa końce. Mieszkańcy, którzy teraz są wyganiani z parkingu przy urzędzie, z całą pewnością przy wyborczych urnach przypomną to swoim włodarzom - komentuje jeden z kierowców

- Zakres prac do wykonania to oznakowanie pionowe i poziome, umieszczenie oznaczeń P+R, tablic informacyjnych, regulaminu, wygrodzenie betonowymi barierami, ewentualne prace naprawcze nawierzchni. Szacowany koszt prac to 60-80 tys. zł. Na parkingu będą 122 miejsca, z czego 12 będzie zarezerwowanych dla Urzędu Dzielnicy Targówek - poinformował rzecznik ZTM Tomasz Kunert.

REKLAMA

P+R Bródno w planach

Do budowy P+R przy stacji metro Bródno wciąż droga daleka. Przypomnijmy tylko, że aktualnie prowadzone są prace przygotowawcze do budowy parkingu przesiadkowego na około 475 miejsc. ZTM jest dopiero na etapie pozyskiwania decyzji środowiskowej dla tej inwestycji. Po jej wydaniu rozpoczną się starania o uzyskanie pieniędzy z budżetu miasta oraz zewnętrznych środków pomocowych dla zaprojektowania i robót budowlanych.

To może potrwać nawet kilka lat, a zważywszy na zadłużenie i rosnący deficyt budżetu Warszawy, nie wiadomo czy w dającej się przewidzieć przyszłości w ogóle inwestycje te zostaną zrealizowane.

(db)

.
 

REKLAMA

Czytaj na ten temat

Komentarze (14)

# Atd

15.02.2023 17:31

Ludzie mają pod nosem metro, dostali nowy parking tylko na czas budowy metra, a teraz narzekają. Na wolnym rynku koszt miejsca parkingowego to 40-100 tys. złotych.

# Marian

15.02.2023 20:41

Zapytacje Czaska o C40 co tam ustalał. Ano żeby wogóle wam zabrać samochody.
Dalej na niego głosujcie głuptaki.

# Gosc

15.02.2023 23:29

P&R nie opłaca się osobom pracującym hybrydowo, które chciałyby skorzystać z metra. Wymaga zakupu biletu conajmniej dobowego, a to jest droższe niż dojazd z Bródna do centrum samochodem.
Jak zniechęcać do komunikacji publicznej - level Trzaskowski.

REKLAMA

# o co tu chodzi

16.02.2023 09:01

Dlaczego jedno miejsce parkingowe na Bródnie jest blokowane całą dobę dla jednego samochodu z Białołęki?

 Taltos2

16.02.2023 09:26

Bo to jest parking P&R przy stacji metra, geniuszu.

# Robert dwa

16.02.2023 13:38

i dlatego nam znowu blokują wyjazd z ul. Zielone zacisze w lewo? znowu tylko nakaz w prawo? to jest terror. czy ludzie z 1000 mieszkań mają mieć gorzej niż goście z PGR, którzy mogą skręcić w lewo? dlaczego?

REKLAMA

# achmetroo

16.02.2023 19:07

dla urzędu obok to przecież wizytówka, ale taki P+R, zróbcie inne obiecane.
Skoro na czas budowy metra parking w tym miejscu a teraza likwidowany, to czemu cały czas nie można wjechać w ul. Sw. Wincentego od strony Kondratowicza. O Sw. Wincentego wzdłuż cmentarza nie wspomnę, tylko nakaz jazdy przez Targówek Gilarska, Korzona itd.
Jakie jest uzasadnienie utrzymania zakazu wjazdu dla osobowych prywatnych. Czy ktoś wie?
Wracając do metra i budowy nie jest dokończone. Było oddane ładne trawniki chodniki pomiedzy Łabiszyńską a Rembielińską od strony Różopola a teraz zryte przez cięzki sprzęt do poprawek.
Sama ul KOndratowicza cały czas nie jest gotowa. "Ciężka zima" przeszkadza.

# Buncol

17.02.2023 13:02

#Robert dwa napisał(a) 16.02.2023 13:38
i dlatego nam znowu blokują wyjazd z ul. Zielone zacisze w lewo? znowu tylko nakaz w prawo? to jest terror. czy ludzie z 1000 mieszkań mają mieć gorzej niż goście z PGR, którzy mogą skręcić w lewo? dlaczego?
GOście z PGR nigdzie nei zkręcaja bo ŚW WIncentego wciąż jest zamknięta. DO Zielonego Zacisza wjedziesz z kazdej strony i od strony Cmentarza i od Kondratowicza przejeżdżając obok ratusza.
Na PGR od strony Bródna się nie dostaniesz i musisz się tłuc objazdami na Samarytanki

# Buncol

17.02.2023 13:08

#achmetroo napisał(a) 16.02.2023 19:07
Skoro na czas budowy metra parking w tym miejscu a teraza likwidowany, to czemu cały czas nie można wjechać w ul. Sw. Wincentego od strony Kondratowicza. O Sw. Wincentego wzdłuż cmentarza nie wspomnę, tylko nakaz jazdy przez Targówek Gilarska, Korzona itd.
Jakie jest uzasadnienie utrzymania zakazu wjazdu dla osobowych prywatnych. Czy ktoś wie?
Temat wiele razy wałkowny na różnych portalach. Ogólnie jakiś wysoko postawiony dureń w komórce ZDM stwierdził ze dzięki zamknięciu SW Wincentego zmniejszyły się korki na całym Targówku.
Tyle że nikt z ZDM nie jest w stanie wyjaśnić czemu zakaz obowiazuje w godzinach nocnych i w weekendy gdy korów na Tarówku nie ma i nigdy nie było.
To jest totalny beton i żadne argumenty do nich nie trafiaja. Najgorzej mają mieszkańcy Samarytanki którzy cały ten ruch z objazdu mają pod swoimi oknami. Na drugim miejscu poszkodowani są mieszkańcy osiedli na PGR Bródno. Kupili mieszkania zgodnie jakimi planami a potem jakis debil zamknął im główną drgoę dojazdową do domu.
Na trzecim jest reszta mieszkańców Bródna i Targówka którzy muszą w miare często przemieszczać się pomiędzy Targówkiem Mieszkaniowym a Bródnem

# xdr

18.02.2023 10:33

"waganiani,wyrzucani". Prostacki język portaliku

# Józef .

19.02.2023 21:34

To jest portal SAMORZĄDOWY ! I tu się chwali dzielnice, burmistrza itd. Tutaj nie ma miejsca na Wasze głupie komentarze. To piedestał dla władz Miasta Stołecznego .

# Ostry

21.02.2023 15:31

SŁOJE SAMOCHODAMI TO MOŻECIE SOBIE WSZĘDZIE JEŹDZIĆ I PARKOWAĆ NA SWOICH WIOSKACH. JAK NIE PODOBA SIĘ TO NIKT WAS NA SIŁĘ W STOLICY NIE TRZYMA.

# Targ

23.02.2023 09:42

Tacy obeznani a mylicie osiedle zielone zacisze z ul. Zielone zacisze. Z tej ulicy wyjazd tylko w prawo i wszyscy lamia ten durny nakaz. Urzednicy sa dla ludzi

# Beti

23.02.2023 17:55

Zamieszkałem na Targówku w 2003 r. Sw. Wincentego już w 2007 miała być przebudowana od ratusza do ronda żaba. Tak po nas traktuje. Ale PiS jest identyczny. Tylko nowi mogą ten chory układ zmienić
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

City Break
City Break

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy