REKLAMA

olowkowa kraina swiatowida rekrutacja trwa 1olowkowa kraina swiatowida rekrutacja trwa 2olowkowa kraina swiatowida rekrutacja trwa 0
Białołęka

różne »

 

Kiedy graffiti na legalu?

  23 października 2009

Graffiti jest sztuką, jednak trzeba rozróżnić artystów graffiti od bazgrołów wykonanych przez wandali z aerozolem w ręce. Twórczość tych pierwszych jest miła dla oka i skłania ku refleksji, działanie tych drugich wzbudza tylko niesmak.

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0
Aby jednak i jedni i drudzy mieli gdzie wyładować swoje zapędy, młodzieżowy mie-sięcznik "Aveciarz" rozpoczął poszukiwanie takich miejsc, które mogą posłużyć ja-ko blejtramy dla spreyowców, a jednocześnie - w przypadku tych, którzy ponad przesłania artystyczne przedkładają swojskie hasła "Legia pany" - nie będą powo-dować strat materialnych.

Pojawił się pomysł, aby grafficiarze mogli się wyładować na rurach biegnących od EC Żerań w stronę Wisły, wzdłuż Trasy Toruńskiej. Miejsce dobrze widoczne z mostu, jest dość dostępne dla aerozolowych malarzy, a przy tym zamalowanie rur ich nie zniszczy. Żenujący problem w Choszczówce. Ilu urzędników potrzeba, by kierowcy mogli skorzystać z toalety? Żenujący problem w Choszczówce. Ilu urzędników potrzeba, by kierowcy mogli skorzystać z toalety? Jedna samorządowa instytucja zwróciła się do drugiej z "uprzejmą prośbą" o "rozważenie propozycji ewentualnej instalacji". Chodzi o przenośną ubikację. Jak na pomysł zagraffitowania rur patrzy ich właściciel?

- SPEC nie widzi przeszkód w wykorzystaniu rur pod graffiti, trzeba tylko zwró-cić się z oficjalnym pismem - mówi Joanna Bejm z biura prasowego SPEC.

Z takim pismem może się zgłosić do właściciela choćby dzielnica Białołęka. Jednak do tej pory nie skorzystała z tej możliwości. - Urząd dzielnicy nie występo-wał do SPEC o udostępnienie rur jako przestrzeni do legalnego graffiti - twierdzi Joanna Pernal z wydziału prasowego urzędu dzielnicy Białołęka.

To o tyle zaskakujące, że półtora miesiąca temu obiecał to młodzieży na ła-mach "Aveciarza" burmistrz Jacek Kaznowski. Z pewnością miał od tego czasu wiele ważniejszych spraw, ale żeby sztab ludzi proste pismo "produkował" tak dłu-go? Przecież w urzędzie nie pracują sami niepiśmienni...

(wt), bk

.

Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

Tech Research Studies 2Tech Research Studies 0

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

autoreklama tustolica 3autoreklama tustolica 0
Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

sporteum polkolonie 1sporteum polkolonie 2sporteum polkolonie 0

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

biedronka 050 2biedronka 050 0

REKLAMA

olowkowa rekrutacja trwa 2olowkowa rekrutacja trwa 0

REKLAMA

norblin 02 3norblin 02 0

REKLAMA

olowkowa kraina swiatowida angielski 1olowkowa kraina swiatowida angielski 2olowkowa kraina swiatowida angielski 0

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

cmp moje zdrowie 3cmp moje zdrowie 0

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 1smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA