REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

środowisko

 

Jednoręki bandyta rozda nagrody za psie kupy

  4 października 2013

Jednoręki bandyta rozda nagrody za psie kupy
źródło: www.dobocom.pl

Możliwe, że na Bemowo wkroczy "Rekuperator" - jednoręki bandyta, który wśród użytkowników będzie losował nagrody. Zamiast pieniędzy będzie przyjmował... psie odchody. To nie prima aprilis.

REKLAMA

Dwa miesiące temu w ramach akcji "Volkswagen Idea Blue" młodzi zapaleńcy zostali poproszeni o wymyślenie trzech projektów ekologicznych, z których jeden zostałby wprowadzony na terenie Gdańska, Torunia oraz Poznania. Były to barometr nastrojów, rower przeciwsłoneczny i właśnie rekuperator. W internetowym głosowaniu zwyciężył ostatni z projektów. Już niedługo takie urządzenia staną w tych trzech wymienionych miastach.

Przeszczepienie pomysłu na teren Bemowa zaproponowała radna Marta Sylwestrzak. - Skuteczne radzenie sobie z psimi odchodami wciąż jest problemem w naszej dzielnicy. Wielu mieszkańców nie sprząta po swoich czworonogach. Moją uwagę zwrócił pomysł wprowadzony w innych miastach. Mają tam plan zamontowania urządzenia o nazwie "Rekuperator", które przypomina "jednorękiego bandytę", czyli automat do gier hazardowych. To rodzaj kosza, do którego trafiałyby psie odchody. Po ich wrzuceniu brałoby się udział w losowaniu ekologicznej nagrody, którą automat wyda, gdy wszystkie cztery obrazki na wyświetlaczu będą takie same. Taką nagrodą może być np. materiałowa torba wielokrotnego użytku. Warszawa nie wzięła udziału w tym projekcie, ale można byłoby się zastanowić nad wprowadzeniem takiego rozwiązania na Bemowie - dowodzi radna.

REKLAMA

Byle nie kamień!

Oczywiście, jak w każdej dzielnicy, także na Bemowie ustawione są kosze, do których można wrzucać odchody. Mało kto jednak to robi. A tu będzie można dostać coś za darmo, a przy okazji do czynności sprzątania podejść z humorem...

- Bardzo dobry pomysł. Brakuje zwykłych koszy i nawet jak się chce, to nie ma gdzie tego wrzucać. Jak będzie zachęta, to od razu inaczej. I do tego zawsze jakaś zabawa - mówi pani Barbara, właścicielka dwóch wiekowych jamników.

- Nasz wydział ochrony środowiska wystosował już pismo do agencji reklamowej Dobocom, realizującej projekt na terenie Poznania, Gdańska i Torunia, z prośbą Psią kupę trzeba będzie spakować w worek i wrzucić do automatu. Potem pociągnąć za wajchę i zobaczyć, co pojawi się na czterech obrazkach. Jeśli będą identyczne, właściciel pieska otrzyma nagrodę. o rozważenie możliwości rozszerzenia działań i objęcia nimi także dzielnicy Bemowo w Warszawie. Niezależnie od tego wydział zwrócił się o przekazanie informacji na temat przewidywanych kosztów zakupu i zainstalowania tego typu urządzeń, a także kosztów jego późniejszej eksploatacji - informuje wiceburmistrz Bohdan Szułczyński.

"Rekuperator" będzie nawet ważył kupy, aby odstraszyć oszustów...

- Każdorazowo sprawdzi wagę torebki. Wiemy mniej więcej, że odchody psa ważą 200-900 gramów. Nie możemy jednak zagwarantować, że ktoś nie wrzuci kamienia odpowiadającego tym parametrom. Liczymy po prostu na uczciwość ludzi - wyjaśnia Magdalena Rawicka z agencji Dobocom z Poznania.

REKLAMA

A co z ofertą Bemowa?

- Wpłynęła do nas kilka dni temu. Jesteśmy otwarci na kolejne lokalizacje, ale wszystko zależy od tego, jak na pomysł zareaguje społeczeństwo. Program pilotażowy potrwa miesiąc - dodaje Ewa Dobosiewicz z Dobocom.

mac

.
 

Komentarze (3)

# ch.w.d.HGW

04.10.2013 13:55

Kolejne pieniądze wyrzucone w gó.no, to jest w błoto ... By żyło się lepiej... Oczywiście .Zdemoralizowanym, zdebilałym PO-wcom

# KA$KA

05.10.2013 19:45

Mam psa od 7 lat i urodziłam się na Bemowie... szczerze? NIGDY na moim ośiedlu ani w okolicy nie stał i nie stoi żaden kosz na psie odchody. Tego waszego Rekupatora też się nie doczekam... Albo będę zbierać odchody i raz na miesiąc jeżdzić na wymianę.... Skąd ten jednoręki będzie wiedział, że wrzucono weń psią kupkę, a nie np. puszkę po coli?

# zjelonek

07.10.2013 13:08

Kaśka, mozesz wyrzucić torebkę z zawartościa do normalnego śmietnika , a jak ci zalezy na ekologii to uzywaj papierowych . Osobne kosze wymyślili urzednicy żeby wydac kase z naszych podatków na zakup i montaż - jak i ten "rekuperator" ( rekuperator to wymiennik ciepła , w ratuszu przydałby się do zaoszczędzenia na ogrzewaniu ).

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2022

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA