REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

inwestycje

 

Górczewska z przeszkodami, ale do przodu

  15 marca 2012

Górczewska z przeszkodami, ale do przodu

Przebudowa Górczewskiej postępuje, jednak na - nomen omen - drodze stają rozmaite przeszkody. I wina wcale nie musi być po stronie drogowców.

REKLAMA

Co bowiem zrobić, jeśli się okaże, że tam, gdzie ma być jezdnia i chodnik stoi dom, którego właściciela nie sposób ustalić? Albo wręcz przeciwnie - jest znany aż za dobrze, tylko nie można się z nim skontaktować?
- Na terenie budowy jest jedna zabudowana działka, której dotychczas nie udało się przejąć - mówi Małgorzata Gajewska, rzeczniczka ZMID. - Należała do osoby poszukiwanej przez Interpol, a zatem niedostępnej.
Kilka miesięcy temu pisaliśmy o budynku, z którym nie wiadomo co zrobić, bo jego właściciel unika wszelkich kontaktów. - Na terenie budowy jest jedna zabudowana działka, której dotychczas nie udało się przejąć - mówi Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych, który jest inwestorem poszerzenia Górczewskiej. - Należała do osoby poszukiwanej przez Interpol, a zatem niedostępnej.

Sprawa oparła się o sąd, bo inaczej cała przebudowa stanęłaby w miejscu i ciągnęłaby się latami, jak poszerzenie Powstańców Śląskich (dwadzieścia lat przebudowę blokowała jedna działka!). Właściciel jest więc nadal poszukiwany, ale ZMID się tym nie martwi. - Działkę przejmiemy od ustanowionego sądownie kuratora.

Zostało pół domu...

Ciekawie wygląda także sprawa domu przy skrzyżowaniu Lazurowej i Górczewskiej. Od strony budowy budynek został wyburzony, a jego druga połowa stoi jak stała. Ale niedługo. - Znajduje się tam licznik energii elektrycznej, który zostanie przez naszego wykonawcę przeniesiony w inne miejsce, jak tylko pozwolą na to warunki - zapewnia Małgorzata Gajewska. - Po usunięciu licznika zostanie dokończona rozbiórka budynku. Nie ma to wpływu na przebudowę Górczewskiej, ponieważ przy niskich temperaturach większość prac budowlanych wstrzymano.

Większych problemów z przebudową nie ma, wszystko wskazuje więc na to, że jesienią, kiedy prace mają zostać zakończone, wspomnienia o połowie domu czy możliwej interwencji Interpolu na budowie będą tylko budziły uśmiech na twarzach.

(wt)

 

Czytaj na ten temat

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA