REKLAMA

Bemowo

inwestycje »

 

Górczewska bez opóźnień - na wrzesień

  12 czerwca 2012

alt='Górczewska bez opóźnień - na wrzesień'

Poszerzanie Górczewskiej od pętli tramwajowej w stronę Babic trwa i nic nie wskazuje na to, aby się opóźniło.

REKLAMA

O modernizacji ostatniego fragmentu Górczewskiej pisaliśmy już kilkakrotnie, ostatnio w marcu. Wtedy przebudowa Górczewskiej na chwilę przystopowała ze względu na nieuregulowany stan prawny kilku działek - właściciel domu na jednej z nich był nieznany, innego zaś poszukiwał listami gończymi Interpol. Z wyburzeniem kolejnego domu, blokującego poszerzanie ulicy, trzeba było czekać, aż energetycy zlikwidują licznik elektryczny. Wczesną wiosną wiele wskazywało na to, że zaplanowany termin zakończenia prac - koniec wakacji - nie będzie dotrzymany. Dwa miesiące później jest bardziej optymistycznie: drogowcy zapewniają, że opóźnień nie będzie.

- Obecnie trwają przekładki instalacji podziemnych - mówi Agata Choińska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. - Wszystkie działki zostały już przejęte, budynki kolidujące z budową - wyburzone i wykonawca pracuje zgodnie z harmonogramem.

Po zakończeniu prac Górczewska będzie miała dwie dwupasmowe jezdnie, od pętli do skrzyżowania z Lazurową, gdzie powstanie rondo i dalej do granicy miasta. Koszt budowy to 24 miliony złotych.

A co z poszukiwanym przez międzynarodową policję? Nie wiadomo. - Sąd ustanowił kuratora, który mógł dysponować feralnym terenem - mówi rzeczniczka ZMID. - Dzięki temu przyspieszyliśmy z pracami. Poszerzona Górczewska będzie oddana do użytku przed wrześniem.

(wt)

 

REKLAMA

Czytaj na ten temat

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA