REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

co ludzie widzą w tym kazimierzu

# globtrotter

04.05.2003 12:55

jechałem sobie wczoraj z żoną z Puław do Nałęczowa PkS-em (Puławy z Pałacem Czartoryskim mocno przereklamowane, za to Nałęczów uroczy) i autobus jechał przez Kazimierz Dln. Owszem widoki po drodze wspaniałe (choć podobne są np. na Ponidzidziu np. okolice Pińczowa czy np. w Sandomierzu). W pewnym momencie z powodu korku jazda zaczęła przypominać wjazd na Grota, a sam Kazimierz był potwornie zatłoczony- ludzie chodzili jeden na drugim. (owszem widok na Wisłę przepiękny, ale przecież nie tylko tam). Dla czego ludzie tam tak jeżdzą.. przecież są piękniejsze miejsca w Polsce- Toruń, Sandomierz a Pułtuskowi niewiele brakuje (nb. jeden z najpikniejszych rzecznych widoków jest w Modlinie, w miejscu gdzie Narew łączy się Wisłą( i cisza spokój)
PS. Atrakcją Kazimier są wypiekane drewniane koguciki, może by tam wypromować Białołękę i sprzedawać wypiekane smoczki.
Wasz Globtrotter

 m0n1ka

04.05.2003 13:31

Kazimierz jest bardzo urokliwy, można się wybrać na piękny spacer na wzgórze Trzech Krzyży - ale wszystko to poza sezonem, bo w sezonie masakra. Wiem, co mówię, 21 lat swojego życia spędziłam w Lublinie.
A Nałęczów faktycznie polecam, jest dużo spokojniejszy, można spacerować w wąwozach lessowych, a w dodatku niedaleko parku zdrojowego mają pyszne lody.
Do Modlina pewnie się wybiorę, skoro tam taki piękny widok - dzięki za sugestię.
A za smoczki Kraków podałby nas do sądu :)

 ania

04.05.2003 13:34

Wiesz, bylam tam poza sezonem. Naprawde piekne miejsce i znakomita baza wypadowa do innych (Naleczów, Pulawy, Lublin itp.) Moze to po prostu mile wspomienia z liceum, ale bardzo mi sie podobalo. Potem pojechalam tam w tamtym roku w trakcie trwania festiwalu filmowego - tłok, kurz, brak miejsc w lokalach, na ulicach, ogólnie miasteczko zadeptane jak Giewont w sezonie. Ale obiecalam sobie, że wroce jak nie bedzie tłoku.

REKLAMA

# Kotkaa

04.05.2003 14:26

Noo, pewnie jak się jest w Kazimierzu, to można spotkac wszystkich warszawskich znajomych, których się sto lat nie widziało z braku czasu... A ja polecam Sandomierz, naprawdę śliczny... no i w ogóle całą wyżynę Kielecko-Sandomierską z Ponidziem. A propos Ponidzia i Nałęczowa - są tam (chyba jedyne czynne w Polsce) śliczne wązkotorówki, dzisiaj na przykład ma kurs ta w Nałęczowie. Uruchamiane oczywiście wyłącznie turystycznie, ale co to za atrakcja dla dzieciaków!
W Puławach natomiast generalnie nie ma się czym zachwycać (cały ogród Czartoryskich wygląda w najlepszym razie jak najbardziej zaniedbana część Wilanowa, i nie chodzi tu o różnicę stylów!, a w najgorszym - jak park Aromy na rogu Modlińskiej i Klasyków), ale jest znakomita restauracja w okolicach dworca pks. Z zewnątrz wygląda to jak typowe peerelowskie zbiorowe żywienie, w środku właściwie też brak pomysłu, ale jedzenie i obsługa wyśmienite. Potrawy przynoszą przykryte takimi wielkimi kloszami, i widziałam kilka kubełków do szampana, takich na wysokiej nóżce, stawianych obok stolika... A ceny ciut większe niż w stołówce Bellony na Towarowej...

# Piotrek z Odkrytej

04.05.2003 21:15

Jak na mój gust szanowny Globtrotterze zdenerwowało Cię to, że było tam wiele ludzi, a nie sam Kazimierz. Faktycznie nawet najpiękniejsze miejsce oglądane w "towarzystwie" tysięcy ludzi zmniejsza urok i atrakcje. A miejsce piekne, pewnie gdybyś wybrał się w innym czasie, odniósłbyś lepsze wrażenia. Nasz kraj mimo że tak niedoceniany (zwłaszcza finansowo), ma wiele ślicznych miejsc (na szczęście).
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break