REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

UNIA EUROPEJSKA TAK, CZY NIE ?

# BKD

23.04.2003 12:07

Serdecznie zapraszamy
na debatę pt. :
"UNIA EUROPEJSKA TAK, CZY NIE ?"
organizowaną przez Białołęcki Klub Dyskusyjny
w dniu 13 maja 2003 r. ( wtorek) o godz. 19.00
w gmachu Gimnazjum nr 3 przy ul. Strumykowej 21.
Gośćmi spotkania będą :
Janusz Korwin - Mikke i Jeremi Mordasewicz
Spotkanie poprowadzi: Mariola Rabczon

# Alf

23.04.2003 15:46

Unia Tak, Mikke nie :-)

# historyk-wyjątkowo

23.04.2003 21:05

Tak... bo nie ma innej alternatywy, ale na zbytnią szczęśliwość bym na tych warunkach członkostwa w ciągu pierwszy 2-3 lat po akcesji nie liczył.

REKLAMA

# jotes

23.04.2003 21:30

2 - 3 lat ! czy 20 - 30 lat drogi Panie historyku - wyjątkowo.

# Rozsądek

23.04.2003 23:12

Wreszcie znowu polityka (fuj). Antypolityka sie ucieszy.

# wrrrrrrrrrrrr

24.04.2003 08:08

Rozsądek =piotr z O.

REKLAMA

# Mieszkaniec

24.04.2003 08:31

"Alternatywy" jako drogi do tego samego celu - czy w samotności umrzeć z głodu, czy uroczyście dać się poćwiartować.
A jaki to cud się wydarzy w 4 roku Wyjątkowy Historyku ?

# antypolityka

24.04.2003 08:52

jestem, jestem obecny a jakże, a co do unii to się szczerze przyznam, że mam ogromne wątpliwości (czyt.: wcale nie jestem przekonany), telewizyjne brednie tylko pogłębiają mój stan niepewności, a wy jak będziecie głosować?

# nickx

24.04.2003 09:03

A co to za różnica. Jak społeczeństwo się nie zgodzi, to sejm przegłosuje. Tak czy owak witojcie w Unii E.

REKLAMA

# Alf

24.04.2003 10:21

Smutne tylko, że nasz wkład do Unii to będzie wschodni brud i syf na ulicach, przykład: Swiatowida

# NN

24.04.2003 12:04

My już jesteśmy w Unii, tylko nielegalnie! Przez zasiedzenie. A gdzież, jak nie do Trybunału Europejskiego chciał odwoływać się nasz burmistrz, ten co nie chciał a potem chciał?

# wrrrrrrrr

24.04.2003 12:11

I ma się bardzo dobrze- polecam wywiad w ostatnim czasie warszawskim.

REKLAMA

# Duśka

24.04.2003 13:19

Nie myślcie o sobie - myślcie o swoich dzieciach. Ja będę głosować na TAK. Duśka

# nickx

24.04.2003 14:05

To mi się kojarzy z reklamą telefonu TAK-TAK. Duśka powiedz dlaczego naszym dzieciom ma się tak cudownie polepszyc?

# Ham

24.04.2003 18:45

Kto nie powie TAK tego obsra szpak.

REKLAMA

# Duśka

25.04.2003 10:54

Odpowiadam "nickx"owi: Bo jeśli bedą miały ambicje, zdobędą wykształcenie i poznają języki, a do tego nie będą leniami to nie będą musiały się kryć po kątach i pracować na czarno sprzątając chałupy Niemcom. Mam nadzieję, że nasze dzieci jako dorośli ludzie znajdą sobie w Unii (również w Polsce) godne miejsca pracy i będzie im się lepiej żyło. To oczywiście temat rzeka, nie dotyczący tylko pracy, no ale przecież coś trzeba do garnka włożyć, prawda? Boicie się o nasze sery, ogórki kiszone, wykupywanie ziemi itp.? Prawdziwa Polska jest w waszych sercach i umysłach i tego nam nikt nie zabierze. Trzeba mieć trochę dumy i pamiętać, że dajemy im 40 mln narodu z historią, kulturą i cudowny kraj. Tyle, że jesteśmy troooooszkę biedniejsi. Ale my też możemy mieć czyste sraczyki na granicach. Więcej nie piszę, bo napiszę książkę. Mam wrażenie, że patrzę na ten temat z trochę innej perspektywy niż większość forumowiczów, którzy podejrzewam są dużo młodsi ode mnie. Ja pamiętam wozy bojowe na ulicach Warszawy w stanie wojennym nie z opowieści, ale z okien mojego domu. Nie patrzcie tylko na sklepy i całą zewnętrzną otoczkę - myślcie samodzielnie. Pozdrawiam. Duśka

# nickxx

25.04.2003 13:13

Polska będzie w nas, tak jak w czasie rozbiorów była. Tylko wtedy Polacy mieli nadzieje na niepodległość, a teraz będzie koniec narodu.

# Ham

25.04.2003 16:44

Jeszcze Polska nie zginęła...........................
Marsz marsz Dąbrowski..........................
GOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL.

REKLAMA

# jotes

25.04.2003 17:53

Duśka !
Jestem z Tobą tak trzymaj a sceptykom proponuję Unię z krajem za Uralem.

 historyk

25.04.2003 21:10

Mówiąc o 2-3 latach miałem przede wszystkim na myśli sytuację na rynku pracy, która jest dla nas największym problemem. Przez ten czas (poza wyjątkami) rynki pracy unijne będą dla nas zamknięte, zaś liczba miejsc pracy stworzona dzięki transferom z unii będzie mniej więcej równa utracie miejsc pracy spowodowanych unijną konkurencją. Będą oczywiście wyjątki- duże szansa w Unii będą mieli polscy lekarze i pielęgniarki, dlatego już teraz polskim oddziałowym czy dyrekcji szpitali poleca się naukę... rosyjskiego.
Jednak już po akcesji Polacy będą mogli praktycznie za darmo studiować w Unii i podejmować tam sezonowe zatrudnienie (pracując jako student w niemieckiej fabryce zarabiałem najwięcej w swoim dotychczasowym życiu, a praca była znacznie mniej męcząca niż np. uczenie w białołeckich podstawówkach- inna rzecz,że radny w Niemczech dostawał wtedy ok. 200 marek diety miesięcznie, jego kolega w Białołece ok. 2500 marek). oczywiście ukończone tam studia też nie dają pewności zatrudnienia, ale zawsze to lepsze niż 500 zł zasiłku , czy 1000 zł brutto jako młody nauczyciel czy pracownik supermarketu.
To jak Polska wykorzysta członkostwo zależy bardzo od np. sprawności jej administracji w ubieganiu się o unijną pomoc. Można być Irlandią, ale można Grecją (a ta wstępowała do Unii na znacznie korzystniejszych od nas warunkach).
Niewatpliwie zyska na Unii kultura i edukacja lokalna, takie inicjatywy są chętnie wspierane. i wiele pięknych zabytków lokalnych w Hiszpanii czy Grecji zawdzięcza swój urok unijnym funduszom (wystarczy porównać startujące z jednego punktu w 1989 r. zgorzelec i Goerlitz).

# PP

25.04.2003 23:20

Historyku!!!!!!!! Czy Ty odczepisz się kiedyś od diet radnych? To staje się już żenujące! Mam uczucie, ze cała Twoja dusza wyje z rozpaczy, że nie dostałeś się do rady.

REKLAMA

# wrrrr

25.04.2003 23:29

To raczej te diety były i są żenujące.

# historyk-wyjątkowo

26.04.2003 00:07

PP- nie wiem czy Twój post to deficyt wrażliwości etycznej i społecznej, czy raczej pomyślunku. Ale moim zdaniem na problemy trzeba zwracać uwagę dopóty, dopóki istnieję. Ja swoje zdanie na temat diet radnych (zwłaszcza tych kilkutysięcznych wyraziłem w napisanym przed 4 klaty artykule "Diety radnych- legalne nadużycie"- ostatnio chciałem go umieścić w "mojej" rubryce internetowej, ale "Echo" go odrzuciło). I zdania w tej sprawie nie zmiemiłem. I od czasu do czasu podaję to jako przykład przy różnych okazjach. Zresztą uwaga o dietach była w moim poście rzucona mimochodem- czyżby jakiś osobisty interes kazał Ci ich tak bronić.

# fiut

26.04.2003 13:22

#PP to prawdopodobnie radny zplatformy, a ci koooochają kasę.. jak można im to odbierać!!!!! To nieludzkie.

REKLAMA

 Ham

28.04.2003 22:13

Halo Fiucie tu Ham. Dlaczego sie nazwałeś fiut? Dziwne. fiut. Bardzo orginalny człowiek. nazwać się fiutem. Pozdrawiam fiucie.

# nickx

29.04.2003 08:44

Miało być o Unii, a zeszło na ....fiuty. Widzicie cechę wspólną? Oba gorące tematy!

# NN

03.05.2003 23:03

Włączam TV i co widzę? Smoczyńskiego w jakimś kretyńskim programie Fedorowicza (proeuropejskim?) jako człowieka z widowni, czy jakoś tak...

 historyk

04.05.2003 12:59

Polecam Jerzy Kosiński "Wystarczy być"
Trwa cisza wyborcza. Dodawanie nowych wpisów zostało wstrzymane.

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno
Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024