REKLAMA

Białołęka

kronika policyjna »

 

Czterolatek sam w domu. Wyszedł przez okno, szukał mamy

  4 marca 2024

alt='Czterolatek sam w domu. Wyszedł przez okno, szukał mamy'
źródło: Polska Policja

W niedzielny wieczór mieszkanka Białołęki zostawiła w domu śpiącego 4-latka i wyszła do restauracji. Maluch przez okno wydostał się na zewnątrz i w samej piżamce szukał mamy. Ratownicy przewieźli go do szpitala, a 31-latkę zatrzymali policjanci.

REKLAMA

Była niedziela, późny wieczór. Stojącego na środku ulicy w samej piżamce i skarpetkach chłopca zauważył przechodzień. Mężczyzna wziął zdezorientowanego malca na ręce i poszedł z nim w kierunku domu, który ten mu wskazał. Wewnątrz paliło się światło, jednak nikogo w nim nie było. Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy.

Czterolatek został sam

- Chłopczyk w rozmowie z policjantami powiedział, że nie wie, gdzie jest jego mama. Opowiedział, że gdy się obudził, przestraszył się, że jest sam i wyszedł przez okno, by jej szukać - informuje komisarz paulina Onyszko.

Ani w domu, ani na posesji, które szczegółowo sprawdzili, policjanci nie znaleźli opiekunów 4-latka. Ratownicy wezwani na miejsce zdecydowali, że przewiozą dziecko do szpitala. W tym samym momencie zjawiła się matka chłopca. 31-latka wyjaśniła, że poszła do restauracji w galerii handlowej sama, by nie budzić śpiącego syna.

Wstąp do księgarni

Zostawiła dziecko bez opieki

Ponieważ kobieta sprowadziła niebezpieczeństwo na swoje dziecko, policjanci zatrzymali ją. Dalej czynności w tej sprawie wykonywali policjanci z komisariatu przy ulicy Myśliborskiej oraz funkcjonariusze z północnopraskiego wydziału ds. nieletnich i patologii, którzy o sprawie powiadomili sąd rodzinny.

Informacja została również przekazana do rzecznika praw dziecka. 4-latek trafił do pieczy zastępczej. W poniedziałek dochodzeniowcy przedstawili 31-latce zarzut za narażenie synka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za to przestępstwo kobiecie może grozić kara do pięciu lat więzienia.

JR

 

REKLAMA

Komentarze (3)

# Fjenxkfp

05.03.2024 22:18

Do roboty niech się wezmą!

# Mateo

06.03.2024 12:20

Może jaka petycja w sprawie rozwiazania Agape ?

# Z. Agape?

06.03.2024 14:52

Czterolatek z agape?

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA