REKLAMA

Białołęka

samorząd »

 

Radny Oracz: Czas na poważne traktowanie Białołęki

  1 marca 2024

alt='Radny Oracz: Czas na poważne traktowanie Białołęki'
Radny Piotr Oracz

Piotr Oracz, samorządowiec z jednym z najdłuższych staży w białołęckiej radzie dzielnicy, społecznik i lider lokalny, w tym roku ponownie kandyduje.

REKLAMA

- Kończy się najdłuższa kadencja samorządu od początku jego istnienia. Co udało się zrealizować?

- Jestem radnym opozycyjnym. W dzielnicy rządzi PO wspólnie z Razem dla Białołęki. Chcesz wziąć kredyt gotówkowy online? O tym musisz pamiętać! Chcesz wziąć kredyt gotówkowy online? O tym musisz pamiętać!
Kredyt gotówkowy online może wspomóc Cię w realizacji różnych planów - dzięki otrzymanej gotówce możesz pokryć koszty remontu czy naprawić samochód. O wsparcie finansowe z banku możesz ubiegać się na różne sposoby, także przez internet. O czym musisz pamiętać, jeżeli zdecydujesz się na kredyt gotówkowy online? W jaki sposób przygotować się do złożenia wniosku?
Mimo to starałem się działać "w poprzek" podziałów politycznych. Udało się zrealizować inwestycje, które są dla mnie osobiście bardzo ważne i o które zabiegałem od lat. W tym roku zakończy się remont zabytku przy ul. Modlińskiej 257, w którym będzie przestrzeń na działalność organizacji pozarządowych oraz ciekawe projekty mieszkańców. Przywrócenie tego magicznego obiektu mieszkańcom jest zwieńczeniem starań, które rozpocząłem wspólnie z Bartkiem Włodkowskim w 2014 r.

Została otwarta przychodnia przy ul. Przykoszarowej. Obiekt nadal wymaga rozwoju i powiększania oferty medycznej, ponieważ obecny zakres i jakość usług nie spełnia oczekiwań mieszkańców.

We wrześniu zostanie oddana szkoła przy ul. Świderskiej. Będzie to najnowocześniejsza szkoła w Warszawie. Udało się pozyskać dofinansowanie rządowe dla tej inwestycji.

Wielką sprawą jest budowa hali sportowej i rozbudowa szkoły nr 257 przy ul. Podróżniczej. Jest to ogromny sukces rady rodziców, która dzięki ogromnej determinacji wywalczyła pieniądze na tę inwestycję.

Udało się wybudować Centrum Aktywności Międzypokoleniowej przy ul. Ceramicznej. W CAM znajdzie się żłobek, dzienny dom pobytu dla seniorów oraz dla osób z autyzmem. W CAM będzie także przestrzeń na działalność lokalną, sąsiedzką dla organizacji społecznych i aktywnych mieszkańców.

Powstaje park Botewa w centrum Tarchomina, który pozwoli mieszkańcom cieszyć się zielenią. Zostanie odtworzony staw, który istniał w tym miejscu i jest obecny we wspomnieniach mieszkańców.

Miałem swój udział w pozyskaniu pieniędzy na renowację kościoła św. Jakuba Apostoła i utworzenie krypty Ignacego Ossolińskiego. Powstało miejsce, które pielęgnuje niesamowitą historię Tarchomina i jednocześnie edukuje. Każdy mieszkaniec może zejść do krypty, żeby zadumać się przy trumnie małego Ignacego.

Jestem pomysłodawcą organizacji Dni Węgierskich na Białołęce, które były organizowane wspólnie z Urzędem Dzielnicy i Białołęckim Ośrodkiem Kultury. Udało się zorganizować sześć edycji tego wydarzenia.

Organizowałem także plenery malarskie i fotograficzne w otoczeniu kościoła św. Jakuba.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

- Jakie są nowe wyzwania, które należałoby podjąć?

- Najwyższy czas, aby zacząć traktować mieszkańców poważnie. Białołęka ma ogromne zapóźnienia w podstawowej infrastrukturze miejskiej. Mamy tu najnowocześniejszą oczyszczalnię ścieków, a mieszkańcy latami czekają na kanalizację. Buduje się supernowoczesna zajezdnia tramwajowa na Annopolu, a inwestycje tramwajowe w dzielnicy przesuwane są na kolejne dekady. Stan dróg lokalnych jest fatalny.

Od 2006 r. w Warszawie i na Białołęce odpowiedzialność za rządzenie ponosi to samo środowisko polityczne. 18 lat to bardzo dużo czasu, żeby po kolei załatwiać pilne dla mieszkańców sprawy. Nie można co wybory obiecywać budowy tramwaju na Zieloną Białołękę czy metra na Tarchomin, a po wyborach odkładać te plany na nieokreśloną przyszłość. Mieszkańcy już się na to nie nabierają. Czas na poważne traktowanie Białołęki przez władze Warszawy.

Najważniejszym wyzwaniem jest komunikacja. Białołękę trzeba wreszcie spiąć wewnętrznie budując trasę mostu Skłodowskiej-Curie w stronę wschodniej Białołęki. Pilnie potrzebujemy tramwaju na Zielonej Białołęce i linii z Żerania na Tarchomin. Zaprezentowana przez ratusz koncepcja rozbudowy metra o linię M4 z Tarchomina na Wilanów powinna być absolutnym priorytetem. Wszelkie ekspertyzy potwierdzają, że ta linia będzie miała najwięcej pasażerów. Znaczenie więcej, niż planowana linia M3 na Gocław. Budowa tej linii powinna rozpocząć się od Tarchomina w stronę Marymontu. Absolutną pomyłką jest zakończenie jej w środku Tarchomina, na skrzyżowaniu Myśliborskiej i Światowida. Stacja końcowa powinna być zaplanowana na Winnicy razem z dużym parkingiem.

Potrzebne jest znaczne zwiększenie funduszy na budowę dróg lokalnych. Mieszkańcy nie mogą czekać kolejnych 10-20 lat na budowę normalnej drogi z chodnikiem, z odpowiednim odwodnieniem i oświetleniem.

Potrzebujemy także uporządkować przestrzeń. W dzielnicy jest wiele terenów zielonych, które powinny zostać urządzone w zieleń parkową służącą mieszkańcom. Takim przykładem jest otoczenie szkoły powstającej przy ul. Świderskiej, teren między mostem a ul. Picassa czy zieleń wokół górki saneczkowej przy pętli tramwajowej Tarchomin Kościelny.

Wyzwaniem będzie uruchomienie Centrum Aktywności Międzypokoleniowej przy Ceramicznej oraz zabytku przy Modlińskiej 257 i wypełnienie tych obiektów aktywnością mieszkańców. Znając białołęckie organizacje pozarządowe wiem, że nie powinno być z tym problemu.

Wyzwaniem na kolejną kadencję jest poprawa oferty i jakości świadczonych usług wszystkich publicznych placówek medycznych, zarówno przychodni przy ul. Milenijnej, jak i przy ul. Przykoszarowej.

Czas na poważnych i zaangażowanych włodarzy dzielnicy i prezydenta otwartego na potrzeby dzielnicy. Czas na burmistrza z Białołęki.

REKLAMA

- Dziękuję za rozmowę.

Rozm. as

.
 

REKLAMA

Komentarze (14)

# J-23

01.03.2024 12:50

A może jeszcze do tej listy wpisać uporządkowanie Parku Leśnego im. Ireny Jarockiej ? Zaczyna przypominać rezerwat z powalonymi wielkim drzewami szczególnie wzdłoż ul. Dróżka (idąc w kier. ul. Swiatowida) .

# Ghjk

01.03.2024 18:30

No dziwne że ten pan pseudoradny przypomniał sobie o tym w przed dzień wyborów.

# Rodeoo

02.03.2024 07:46

Inwestycje? Seeeerio? Jak zajdzie potrzeba, to dostaniecie rozbudowę czajki i tyle.

REKLAMA

# Lotnik

02.03.2024 09:16

Ten pisowski aparatczyk wymienia zrealizowane inwestycje jako swój sukces. Parodia.
Pamiętam, jak agitował nachalnie podczas rozpoczęcia roku szkolnego w szkole 344.
W nowoczesnej Warszawie nie masz Pan czego ugrać, jedyne co zostało, to żebrać o głosy pod kościołem.

# Sviatovit

02.03.2024 10:18

#Lotnik napisał(a) 02.03.2024 09:16

W nowoczesnej Warszawie nie masz Pan czego ugrać,

Nowoczesna Warszawa. A co to jest?

# Nick123

03.03.2024 12:18

Niech się zajmie swoimi dzieciakami lepiej!!!!!!!!! W szkole takie niegrzeczne są....

REKLAMA

# Nie dla...

03.03.2024 12:20

Idą wybory, my już wiemy na kogo nie będziemy głosować a wy już wiecie?! Wybieraj świadomie!

# Lokals

03.03.2024 14:48

Żałosny ten portalik, promuje pisowców.

# Nie nie nie

03.03.2024 20:32

Lepiej niech zajmie się zabudową kortów pod oknami teściowej! Niech coś zrobi dla mieszkańców, a nie samymi parkami się zajmuje!!!!!! Czas zrobić coś dla mieszkańców, a nie gadać bo wybory się zbliżają. Co on zrobił? Bo jakoś sobie nie przypominam....

REKLAMA

# Poo

04.03.2024 13:29

Nie wybierajcie go kolejny raz, kiepsko sobie radzi.

# Gofodh

04.03.2024 13:33

Piotrek zajmij się lepiej zabudową i wyciszeniem kortów, a nie głupotami!

# Mgolf

04.03.2024 13:34

Chce się wykazać? Właśnie niech zajmie się zabudową kortów pod oknami swojej własnej teściowej! A nie tylko chodzi bo blokach na osiedlu teściowej i prosi o głosowanie!

REKLAMA

# Tarchomin

05.03.2024 10:44

Tak, zgadzam się, wszystko jest potrzebne. Niestety, nierealne. Inwestycje czysto dzielnicowe można kształtować prawie dowolnie, ale już takie sprawy jak metro, tramwaj czy trasa mostu północnego to już sprawy szczebla ogólnomiejskiego, z dodatkiem pieniędzy rządowych i unijnych. Na metro i tramwaj nie ma tyle pieniędzy. Kolejna linia metra powstanie nie wiadomo kiedy, o ile powstanie. Perspektywy nie są optymistyczne. Uwielbiam moje osiedle, ale gdybym musiał dojeżdżać do pracy, to poważnie rozważałbym przeprowadzkę. Na szczęście pracuję zdalnie.

# Karygodne!

27.03.2024 22:28

Z tym remontem zabytku przy ul. Modlińskiej 257 to raczej jakaś porażka wizerunkowa. A czy nie jest to /przez przypadek/ pomysł i sukces pani Anety /przepraszam, ale nie chcę przekręcić nazwiska/. To, że jest wreszcie rewitalizacja starego budynku, to wyłącznie zasługa i sukces tej pani, której wiedza konserwatorska i upór dla ratowania historycznego obiektu zaowocowały wreszcie pracami budowlanymi. Choćby z uwagi na szacunek dla pomysłodawczyni wypadałoby, aby nie chwalić się nie swoim osiągnięciem.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe