REKLAMA

Żoliborz

samorząd »

 

Dwie kobiety i aktywista miejski. Żoliborz ma nowy zarząd

  7 czerwca 2024

alt='Dwie kobiety i aktywista miejski. Żoliborz ma nowy zarząd'
Nowy zarząd Dzielnicy Żoliborz. Od lewej: burmistrz Renata Kozłowska (KO), zastępcy: Tomasz Mielcarz (MJN), Joanna Kotkowska-Pyzel (Lewica Razem).

Żoliborscy radni wybrali nowe władze dzielnicy oraz swoje prezydium. Przewodniczącym Rady Dzielnicy został Wiktor Jasionowski z Koalicji Obywatelskiej, natomiast na nowego burmistrza powołana została dotychczasowa zastępczyni Pawła Michalca - Renata Kozłowska (również KO).

REKLAMA

Kozłowska będzie miała dwóch zastępców: Joannę Kotkowską-Pyzel (Lewica Razem) oraz Tomasza Mielcarza (Miasto Jest Nasze).

Renata Kozłowska burmistrzem Żoliborza

Nowa szefowa zarządu dzielnicy od grudnia 2019 roku pełniła funkcję wiceburmistrza. Odpowiadała m.in. za wydział oświaty i wychowania, wydział ochrony środowiska, wydział spraw społecznych i zdrowia, wydział zamówień publicznych oraz wydział obsługi mieszkańców, a od kilku miesięcy dodatkowo za wydział architektury i budownictwa.

Z wykształcenia jest pedagogiem i neurologopedą. Przed powołaniem do zarządu dzielnicy przez 26 lat pracowała w oświacie. Z Żoliborzem jest zawodowo związana od 2000 roku. Rozpoczęła wówczas pracę jako nauczycielka języka polskiego i logopeda w Szkole Podstawowej nr 92. W 2012 roku wygrała konkurs na stanowisko dyrektora Gimnazjum nr 55, przekształconym w roku 2017 na Szkołę Podstawową nr 392, którą kierowała do grudnia 2019 r.

Zapraszamy na zakupy

Kim są zastępcy burmistrza Żoliborza?

Joanna Kotkowska-Pyzel jest radcą prawnym. Od lat pracuje w samorządzie warszawskim, prowadzi także własną kancelarię prawną, w której zajmowała się sprawami spółdzielczymi, mieszkaniowymi i administracyjnymi. W zarządzie dzielnicy chce zająć się sprawami lokalowymi, inwestycjami w remonty pustostanów i usprawnieniem procesu przekazywania lokali potrzebującym mieszkańcom.

Tomasz Mielcarz jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Jest doświadczonym operatorem kamery, przez kilkanaście lat pracował w TVN, gdzie był współautorem wielu reportaży interwencyjnych i społecznych. Od 2018 roku jest członkiem stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Prowadzi Rowerodzielnię Żoliborz, w której przyjmowane są używane rowery, a następnie naprawiane i przekazywane potrzebującym.

REKLAMA

W prezydium rady sami panowie

Reprezentację w prezydium Rady Dzielnicy Żoliborz ma każdy z komitetów. Wiceprzewodniczącymi zostali: Grzegorz Hlebowicz (Prawo i Sprawiedliwość), Tadeusz Müller (Żoliborz ma Głos) oraz Konrad Smoczny (Miasto Jest Nasze).

Nowy przewodniczący Wiktor Jasionowski rozpoczął swoją drugą kadencję jako radny. W poprzedniej był wiceprzewodniczącym komisji kultury, a następnie komisji spraw społecznych, zdrowia i kultury.

JR

 

REKLAMA

Komentarze (2)

# nowa moda

07.06.2024 09:35

Przyglądam się panom z prezydium rady i uważam, że każdy ma prawo ubierać się i czesać jak chce.

# Jacek Placek

07.06.2024 13:44

#nowa moda napisał(a) 07.06.2024 09:35
Przyglądam się panom z prezydium rady i uważam, że każdy ma prawo ubierać się i czesać jak chce.

Jasne, choć strój często świadczy o człowieku. Są miejsca w których nie wypada pojawiać się jako osoba "nie pasująca do towarzystwa". Taka prawda.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy