REKLAMA

Białołęka

różne

 

Do 15 minut

  13 października 2001

Wielu z mieszkańców Tarchomina przyzwyczaiło się do parkowania samochodów na uliczkach osiedlowych i stawia auta tuż pod samym blokiem czy nawet swoją klatką schodową. Rano nie trzeba daleko iść do samochodu, a i zakupy łatwiej zanieść do domu.

REKLAMA

Zadzwonił do nas mieszkaniec ulicy Wittiga. Obowiązuje tam zakaz postoju ponad 15 minut. Uważa on, że to nie jest w porządku, ponieważ zostawianie samochodu na parkingu przy administracji na Porajów, wiąże się ze zbyt dużym ryzykiem. Wieczorem strach tam chodzić ze względu na podejrzane towarzystwo.

Zdaniem naszego czytelnika problem nie dotyczy tylko jego, lecz wielu innych osób, a zakaz postoju i tak jest fikcją w sytuacji stale rosnącej liczby samochodów. Powoduje jedynie zadrażnienia ze strażą miejską, która od czasu do czasu zjawia się niespodziewanie (Bóg raczy wiedzieć, jak dobiera sobie terminy interwencji) i wlepia mandaty, zostawiając swoje wezwania przy każdym napotkanym pojeździe.

Zdaniem przedstawicieli administracji osiedla należącego do RSM "Praga", znaki obowiązują już od trzech lat i stoją przy każdym wjeździe. Zostały zatwierdzone przez odpowiednie służby, jednak zapomina o nich większość kierowców i pozostawia samochody na dłużej niż zezwala znak. Jak na razie pozostaje jedynie stosować się do obowiązujących znaków i starać się wpłynąć na administrację, aby zmieniła zarządzenie. Trzeba jednak pamiętać, że znajda się mieszkańcy, którym przeszkadza ruch samochodowy pod blokiem. Jak to w mieście.

Jędrzej Kunowski

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy