REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Targówek

drogi

 

Dlaczego nie otwierają Wincentego? Korki na uliczkach Zacisza są utrapieniem

  9 grudnia 2022

Dlaczego nie otwierają Wincentego? Korki na uliczkach Zacisza są utrapieniem
PZ

Wincentego została wyłączona z ruchu indywidualnego, aby zmniejszyć korki i poprawić punktualność komunikacji miejskiej. Wygląda na to, że nikt nie zna precyzyjnej odpowiedzi, kiedy ponownie zostanie otwarta.

REKLAMA

- Co z ulicą Świętego Wincentego? Na tablicy informującej o objeździe "magicznie" zniknęła data, do kiedy jest zamknięta. Dlaczego, mimo otwarcia metra, nadal jest wyłączona z ruchu? - zastanawia się jeden z mieszkańców i dodaje: - Zarząd Dróg Miejskich sygnalizuje, że Wincentego pozostanie zamknięta, co jest niedopuszczalne, bo doprowadza do kosmicznych korków na małych osiedlowych uliczkach Zacisza. Urząd Dzielnicy Targówek cały czas twierdził, że termin otwarcia to zakończenie budowy metra. Parking P+R miał powstać razem z metrem. Czekamy już trzy lata Kiedy powstanie parking park&ride przy Trockiej?
Choć decyzja o budowie stacji metra Trocka zapadła kilkanaście lat temu, zaś pasażerowie już od trzech lat mogą z niej korzystać, sąsiedni parking park&ride nadal pozostaje w sferze marzeń.

Tę ulicę obiecano 30 lat temu. Budowa wciąż nie ruszyła Tę ulicę obiecano 30 lat temu. Budowa wciąż nie ruszyła
Choć trudno w to uwierzyć, to budowa ulicy Nowo-Trockiej jest zapowiadana od 30 lat. Na pierwszy rzut oka, jej budowa nie wydaje się dużym inwestycyjnym wyzwaniem. To półtorakilometrowy odcinek prostej ulicy, który ma połączyć Radzymińską i św. Wincentego. Inwestycja ta - od trzech dekad - jest na etapie wstępnym.

- Wpisuje się w taktykę ratusza. Zamknąć, spowolnić i uniemożliwić jeżdżenie, bo ludzie mają jeździć komunikacją, a nie samochodami. Zaraz będzie strefa "tempo 30" w całej Warszawie, poza głównymi przelotówkami - nie ukrywa swojej irytacji kolejny mieszkaniec.

Czekając na... Kondratowicza

Temat starała się zgłębić radna Marta Borczyńska. - Kiedy zostaną zniesione ograniczenia w ruchu kołowym na ul. św. Wincentego? - zapytała wprost w swojej interpelacji. Odpowiedź nie jest oczywista.

Biuro Zarządzania Ruchem Drogowym twierdzi, że zamknięcie jezdni dla samochodów (poruszają się nią wyłącznie autobusy) związane jest z budową drugiej linii metra i towarzyszącą jej przebudową układu drogowego, w tym ulicy Kondratowicza.

- Zgodnie ze stanowiskiem Zarządu Dróg Miejskich oraz Zarządu Transportu Miejskiego, do którego przychyla się Biuro Zarządzania Ruchem Drogowym, będące zarządcą ruchu na tych ulicach, utrzymanie zamknięcia ul. św. Wincentego pozwoli uniknąć powstawania korków w tym rejonie, co wpłynęłoby na niepunktualność i nieregularność kursowania autobusów. Ewentualna zmiana w organizacji ruchu na Wincentego będzie możliwa dopiero po dostosowaniu części ulic do nowego układu drogowego i otwarciu dla ruchu m.in. ulicy Kondratowicza.

REKLAMA

ZDM: "Organizacja ruchu sprawdziła się"

Jak zatem widać, BZRD nie zna konkretnej daty przywrócenia dawnego ruchu na św. Wincentego. Zapytaliśmy zatem ZDM.

- Utrudnienia w ruchu, będące przyczyną wprowadzenia ograniczeń na ul. Świętego Wincentego, nie zakończyły się. Zgodnie z harmonogramem trwa przebudowa ul. Kondratowicza, będąca konsekwencją budowy metra i rozpoczęta niezwłocznie po udostępnieniu terenu nad tunelami. W związku z tym zasadne jest utrzymanie organizacji ruchu na ul. św. Wincentego bez zmian, co pozwala na ograniczenie ruchu tranzytowego samochodów osobowych z Białołęki przez Bródno do centrum i płynny przejazd autobusów tym ciągiem - informuje ZDM.

Jak dodają drogowcy, wprowadzony przez nich zakaz "był strzałem w dziesiątkę". Podkreślają, że organizacja ruchu sprawdziła się. Na pytanie, kiedy dokładnie ul. św. Wincentego zostanie otwarta, odpowiedzi nie uzyskaliśmy. Na wieczne "nigdy" zostało też odłożone poszerzenie Wincentego. Czy zdaniem ZDM Gilarska to najwłaściwsza ulica na "tranzyt z Białołęki"?

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze (10)

# Gig

10.12.2022 00:13

Czy jakiś ważniak z ratusza mieszka przy Zaba i na rękę mu brak korków na rondzie, bo całe brudno stoi na Wincentego i Trasie ??????

# Zybi

10.12.2022 07:21

To celowa polityka Rafa T. Obiecywać rozbudowę metra i zamykać , zwężać ulice , zabierać miejsca parkingowe w mieście ! Warszawa ma być "ekologiczna" , ( o zrzutach ścieków do Wisły nikt wna Pl.Bankowym nawet się nie zająknie)

# mIESZKAM TU 20 LAT

10.12.2022 10:48

Jeśli otworzymy Św. Wincentego zaraz ruszą auta z Trasy S8. Nie !!! Nie OTWIERAJMY!!!

REKLAMA

# Tak

10.12.2022 15:18

Najlepiej jakby ludzi nie było to drogi byłyby pudte

# Arpa61

11.12.2022 01:39

Co za Wincentego? Nawet w lewicowej Francji nie zlikwidowano w nazwach przymiotników ŚWIĘTY. St.Nazaire np. W Warszawie są też takie potworki jak Aleja Armii Ludowej, komunistycznej bandy zbrodniarzy. W samym centrum miasta! Jak długo jeszcze będzie nas oblepiał komunistyczny brud?

# Rudi

12.12.2022 09:57

#Arpa61 napisał(a) 11.12.2022 01:39
Jak długo jeszcze będzie nas oblepiał komunistyczny brud?
Tak długo, jak długo będą lewacy.

REKLAMA

# Wawiak

14.12.2022 14:11

To jest jakiś grubszy temat z tym zaknięciem.
Przeciez gdyby chodziło o korki to pozwolono by na przejazd poza godzinamni szczytu oraz w weekendy.
Nikt nikomu nie wmówi że zakaz musi obowiązywać całą dobę bo autobusy nocne stoją w korku na Bródnie

# Wawiak

14.12.2022 14:22

@#mIESZKAM TU 20 LAT
A nei przyszło ci do głowy ze twój komfort jest ksoztem innych?
Co maja powiedzieć mieszkańcy samarytanki? Mała lokalna uliczka stała sie głóną trasą targówka a samochody tysiacami przejeżdżają 5 metrów od domów?
CO mają powiedzieć ludzie jak ja którzy meiszkaja przy SW wincentego i nie moga normlanie dojechac do domu?
Ja codziennie jadać do pracy do Legionowa musze objeżdzać całą dzielnice przez Rondo Zaba. I tak od 4 lat bo jakiś kretyn nie pomyślał o przepustkach dla lokalnych mieszkańców

# Tak tak tak

15.12.2022 10:58

Rafał, dajesz teraz na Targówek - jak już byłeś na Białołece i tam wszystkie problemy rozwiązałeś. Bierz Patryka i razem zobaczcie jak to jest na Gilarskiej, na Samarytanki, na Chodeckiej. Bo po co drogi i mosty w mieście? No po co, skoro możecie stworzyć "Misia na miarę swoich możliwości i zamknąć usta niedowiarkom"!!!

# Jola z Bródna

20.12.2022 08:19

Nie otwierać Św Wincentego bo cała Białołęka będzie nią jeździła i będą giga korki. Przed zamknięciem przejazd z pętli na Bródnie do przystanku Kołowa trwał około 45 minut a teraz 15. Dla autobusów to lepiej jak jest zamknięta
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA