REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Targówek

drogi

 

Czy przyblokowy parking na Bródnie przejdzie metamorfozę?

  9 grudnia 2022

Czy przyblokowy parking na Bródnie przejdzie metamorfozę?
Fot. Katarzyna Górska-Manczenko

Czy "dziki" plac wzdłuż bloku przy Rembielińskiej 5 na Bródnie, na którym samochody pozostawia mnóstwo mieszkańców ma szansę na metamorfozę? ZDM wskazuje światełko w tunelu.

REKLAMA

Radna Katarzyna Górska-Manczenko interweniowała w sprawie parkingu dla samochodów osobowych przy ul. Rembielińskiej 5.

Mieszkańcy Bródna narzekają na parking

- Mieszkańcy uszkadzają zawieszenie lub podwozie, usiłując zaparkować auto pod swoim blokiem. ZDM chce przebudować skrzyżowanie Chodeckiej z Matki Teresy ZDM chce przebudować rondo na Bródnie
ZDM chce przebudować skrzyżowanie Chodeckiej z Matki Teresy z Kalkuty. Problem w tym, że nie ma na to wystarczających pieniędzy. Kiedy zatem mogą ruszyć prace?
Stan nawierzchni jest w opłakanym stanie. Czy jest możliwość, aby zaplanować powstanie parkingu na tym terenie? Proszę o uwzględnienie tego w planach na przyszłość - zwróciła się do władz dzielnicy radna Górska-Manczenko. Parking to w rzeczywistości żwirowy i bardzo nierówny teren, miejscami z wystającymi betonowymi obramowaniami studzienek, a innym razem dołami. Teren ten bezpośrednio graniczy z ogrodzonym parkingiem, który też nie jest dobrą wizytówką tego miejsca. Jak przekonują mieszkańcy, dobrze by było ucywilizować ten grunt położony w ścisłym centrum Bródna.

REKLAMA

Jest szansa na normalny parking przy Rembielińskiej 5?

W sprawie ewentualnego remontu parkingu wypowiedział się Zarząd Dróg Miejskich, który poinformował radną, że w oparciu o obowiązującą organizację ruchu i ewidencję dróg, we wskazanej lokalizacji nie funkcjonuje oficjalny parking.

- Uporządkowanie tego terenu wymagałoby wybudowania nowego parkingu wraz z odwodnieniem. Niezbędne byłoby także zapewnienie prawidłowej organizacji ruchu - w tym wjazdu i wyjazdu - oraz wymiarów stanowisk postojowych - zauważają drogowcy.

ZDM nie mówi nie, ale...

- ZDM jest jednostką powołaną przede wszystkim do utrzymania istniejącej infrastruktury drogowej. Swoje zadania wykonujemy z wykorzystaniem pieniędzy przyznanych z budżetu m.st. Warszawy - przypominają drogowcy. Budowa parkingu wykracza poza statutowy obowiązek utrzymania dróg. ZDM nie ma też funduszy na przeprowadzenie obecnie takich prac.

- Tego typu inwestycja może być zrealizowana jedynie w przypadku przyznania dodatkowych środków finansowych na ten cel przez Radę Warszawy, po uprzednim wpisaniu zadania do Wieloletniej Prognozy Finansowej - zastrzegają na koniec.

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze (1)

# Marian

10.12.2022 16:21

ZDM się zaintetesował to już po parkingu. Dla ZDM każdy pretekst do likwidacji parkingu jest dobry. Posieją wam trawę i postawią palety.
Tylko ZDM może mieć parking. Reszta pekaes i rowery
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA