REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

drogi

 

Deweloperzy zmieniają Marywilską w sąsiedztwie swoich inwestycji

  21 listopada 2022

Deweloperzy zmieniają Marywilską w sąsiedztwie swoich inwestycji
Marywilska i Inowłodzka jeszcze podczas podczas prac, źródło: ZDM

W cieniu przebudowy wiaduktu w ciągu ul. Marywilskiej toczą się prace w rejonie dwóch skrzyżowań tej ulicy, z Inowłodzką i z Kupiecką. W obu miejscach roboty prowadzą deweloperzy.

REKLAMA

Rozwój Warszawy trwa nieustannie i jakaś część tego zadania przerzucana jest na deweloperów. Nic w tym dziwnego, powstają bowiem kolejne osiedla, biurowce i sklepy, a inwestorzy, którzy je budują, muszą pamiętać o ich wpływie na funkcjonowanie miasta. Dlatego zobowiązani są tak przebudować układ drogowy, aby był dostosowany do zwiększonego ruchu spowodowanego nową zabudową.

Tak dzieje się m.in. w środkowej części Białołęki. W dwóch lokalizacjach zmiany w infrastrukturze drogowej prowadzą deweloperzy, którzy w sąsiedztwie realizują swoje inwestycje komercyjne.

REKLAMA

Co na Marywilskiej i Inowłodzkiej?

Prace prowadzi tu spółka Victoria Dom. Wybudowała już chodniki i drogę dla rowerów nieopodal Inowłodzkiej i zjazdu z węzła trasy S8. Zakończyła także prace przy drodze bocznej ul. Marywilskiej, na której położyła nową nawierzchnię. Droga ta została przedłużona w kierunku północnym do istniejącego wjazdu na teren sąsiednich hal chłodniczych.

Wjazd ten został przebudowany. Po poszerzeniu stał się skrzyżowaniem, które będzie wyposażone w sygnalizację świetlną. Na skrzyżowaniu pojawią się trzy nowe przejścia dla pieszych (dwa przez ul. Marywilską i jedno przez drogę dojazdową do budowanego osiedla) z przejazdami rowerowymi. W miejscu skrzyżowania ul. Marywilska ma już dwie jezdnie, bo dzielący je pas wykonawca przedłużył na północ.

REKLAMA

Trasy rowerowe poprawią bezpieczeństwo

Gotowe są chodniki po obu stronach ul. Marywilskiej, są też drogi dla rowerów, które poprawią bezpieczeństwo i komfort jazdy cyklistom. Do niedawna kłopot mieli zwłaszcza ci, którzy jechali w kierunku trasy S8. Ze względu na to, że dotychczasowe pasy rowerowe urywały się ok. 300 m przed węzłem, nagle wjeżdżali między auta jadące na wprost i kierujące się do zjazdu na "ekspresówkę". Teraz - po pracach - dojadą przeznaczoną dla nich ścieżką do samego węzła, gdzie wykonanie dalszych usprawnień będzie w gestii Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

REKLAMA

Marywilska z Kupiecką w przebudowie

Zmiany układu drogowego są też widoczne w rejonie skrzyżowania ul. Marywilskiej z Kupiecką. Tu prowadzi je Ronson Development i na "krzyżówce" są już poszerzone jezdnie ul. Marywilskiej. Widoczny jest też ślad węższego pasa dzielącego. Nie będzie pasa rowerowego, biegnącego po wschodniej stronie drogi głównej ul. Marywilskiej. Ruch rowerowy teraz poprowadzi wydzielona jednokierunkowa droga dla rowerów, która powstała w pasie zieleni między główną a boczna drogą Marywilskiej. Po południowej stronie skrzyżowania zniknęła wykorzystywana do tej pory w niewielkim stopniu zebra, a na jezdni wschodniej dorzucono pas do skrętu w prawo w ul. Kupiecką, z dopuszczeniem jazdy na wprost dla autobusów.

(jr)

.
 

Komentarze (6)

# Madbutcher

21.11.2022 09:44

Tradycyjnie pozwolę sobie przetłumaczyć "z polskiego na nasze":
"Rozwój Warszawy trwa nieustannie i jakaś część tego zadania przerzucana jest na deweloperów" oznacza, że tak naprawdę robią to przyszli mieszkańcy za WŁASNE PIENIĄDZE, tylko rękami deweloperów, bo ci deweloperzy potem koszt wybudowania tej ulicy doliczą do ceny m2 mieszkania. Budowa infrastruktury miejskiej, w tym ulic, to obowiązek miasta - na to płacimy podatki.
Uprzedzając kretyńskie komentarze w stylu "ja tamtędy nie jeżdżę, dlaczego z moich podatków ma się budować ulicę na Białołęce" - ja np. nie bywam praktycznie na Ochocie - ostatni raz tam byłem ładnych kilka lat temu - więc podążając za tą logiką zdecydowanie sobie nie życzę, żeby miasto budowało / remontowało jakiekolwiek ulice w tej dzielnicy za pieniądze z moich podatków. Tak samo ze szkołami - moje dzieci chodzą do jednej konkretnej, więc nie życzę sobie, żeby miasto z moich podatków utrzymywało jakiekolwiek inne szkoły - itp, itd.

# zoseska

21.11.2022 16:30

w sumie dobrze że deweloperzy o to zadbają zamiast pozostawić to miastu a niedaleko budują kolejne osiedla na Białołęce, zakątek harmonia powstaje na Płochocińskiej

# Czytelnik

21.11.2022 16:59

Patodzielnica, patoosiedla w szczerym polu bez żadnej infrastruktury, nawet metrowy chodnik jest luksusem.

REKLAMA

# Robertxxxxx33

21.11.2022 19:27

Nie wiem czy osoba piszaca ten artykuł była na miejscu. Drogi rowerowe sa na sztukę prowadzą w polę po stronie osiedla a po stronie chłodni na rozwalony chodnik .Rowerzysci beda jechać jezdnia w obie strony jak kiedyś.

# Ewa_00

22.11.2022 10:49

#Madbutcher napisał(a) 21.11.2022 09:44
tak naprawdę robią to przyszli mieszkańcy za WŁASNE PIENIĄDZE, tylko rękami deweloperów, bo ci deweloperzy potem koszt wybudowania tej ulicy doliczą do ceny m2 mieszkania. Budowa infrastruktury miejskiej, w tym ulic, to obowiązek miasta - na to płacimy podatki.

Dodam, że Pani Hanna Gronkiwicz obiecała modernizację ul. Marywilskiej do standardu 2x2 jak przenosiła kupców ze stadionu na Marywilską 44. I co? I oczywiście nic. Za to miasto dalej buduje mega osiedla bez żadnej infrastruktury, wciska bloki między domy jednorodzinne, nie dba o prąd czy wodę - nie wspominając już o kanalizacji. To są żarty a nie zarządzanie miastem...

# Czytelnik

22.11.2022 15:23

#Ewa_00 napisał(a) 22.11.2022 10:49
miasto dalej buduje mega osiedla bez żadnej infrastruktury, wciska bloki między domy jednorodzinne, nie dba o prąd czy wodę - nie wspominając już o kanalizacji. To są żarty a nie zarządzanie miastem...

Miasto nie buduje żadnych osiedli, tylko prywatni deweloperzy, którym takie idiotki jak ty płacą ciężką kasę za mieszkanie w przyszłych fawelach i slumsach bez infrastruktury pośrodku niczego.

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA