REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Forum Białołęka

REKLAMA

# Madbutcher

21.11.2022 09:44

Tradycyjnie pozwolę sobie przetłumaczyć "z polskiego na nasze":
"Rozwój Warszawy trwa nieustannie i jakaś część tego zadania przerzucana jest na deweloperów" oznacza, że tak naprawdę robią to przyszli mieszkańcy za WŁASNE PIENIĄDZE, tylko rękami deweloperów, bo ci deweloperzy potem koszt wybudowania tej ulicy doliczą do ceny m2 mieszkania. Budowa infrastruktury miejskiej, w tym ulic, to obowiązek miasta - na to płacimy podatki.
Uprzedzając kretyńskie komentarze w stylu "ja tamtędy nie jeżdżę, dlaczego z moich podatków ma się budować ulicę na Białołęce" - ja np. nie bywam praktycznie na Ochocie - ostatni raz tam byłem ładnych kilka lat temu - więc podążając za tą logiką zdecydowanie sobie nie życzę, żeby miasto budowało / remontowało jakiekolwiek ulice w tej dzielnicy za pieniądze z moich podatków. Tak samo ze szkołami - moje dzieci chodzą do jednej konkretnej, więc nie życzę sobie, żeby miasto z moich podatków utrzymywało jakiekolwiek inne szkoły - itp, itd.

# zoseska

21.11.2022 16:30

w sumie dobrze że deweloperzy o to zadbają zamiast pozostawić to miastu a niedaleko budują kolejne osiedla na Białołęce, zakątek harmonia powstaje na Płochocińskiej

# Czytelnik

21.11.2022 16:59

Patodzielnica, patoosiedla w szczerym polu bez żadnej infrastruktury, nawet metrowy chodnik jest luksusem.

REKLAMA

# Robertxxxxx33

21.11.2022 19:27

Nie wiem czy osoba piszaca ten artykuł była na miejscu. Drogi rowerowe sa na sztukę prowadzą w polę po stronie osiedla a po stronie chłodni na rozwalony chodnik .Rowerzysci beda jechać jezdnia w obie strony jak kiedyś.

# Ewa_00

22.11.2022 10:49

#Madbutcher napisał(a) 21.11.2022 09:44
tak naprawdę robią to przyszli mieszkańcy za WŁASNE PIENIĄDZE, tylko rękami deweloperów, bo ci deweloperzy potem koszt wybudowania tej ulicy doliczą do ceny m2 mieszkania. Budowa infrastruktury miejskiej, w tym ulic, to obowiązek miasta - na to płacimy podatki.

Dodam, że Pani Hanna Gronkiwicz obiecała modernizację ul. Marywilskiej do standardu 2x2 jak przenosiła kupców ze stadionu na Marywilską 44. I co? I oczywiście nic. Za to miasto dalej buduje mega osiedla bez żadnej infrastruktury, wciska bloki między domy jednorodzinne, nie dba o prąd czy wodę - nie wspominając już o kanalizacji. To są żarty a nie zarządzanie miastem...

# Czytelnik

22.11.2022 15:23

#Ewa_00 napisał(a) 22.11.2022 10:49
miasto dalej buduje mega osiedla bez żadnej infrastruktury, wciska bloki między domy jednorodzinne, nie dba o prąd czy wodę - nie wspominając już o kanalizacji. To są żarty a nie zarządzanie miastem...

Miasto nie buduje żadnych osiedli, tylko prywatni deweloperzy, którym takie idiotki jak ty płacą ciężką kasę za mieszkanie w przyszłych fawelach i slumsach bez infrastruktury pośrodku niczego.

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

REKLAMA

REKLAMA