REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

drogi

 

Czy ścieżka rowerowa na Połczyńskiej jest bezpieczna?

  4 października 2022

Czy ścieżka rowerowa na Połczyńskiej jest bezpieczna?
JP

Choć od jej zbudowania minęło pięć lat, ścieżka rowerowa przy Połczyńskiej nadal wzbudza tyle emocji, jakby dopiero co powstała. Dlaczego?

REKLAMA

- Szczyt debilizmu - napisał facebookowicz wskazując na słupki na ścieżce rowerowej przy Połczyńskiej, która powstała przed kilkoma laty w ramach budżetu obywatelskiego. - Te słupki nie oddzielają ścieżki od chodnika czy ulicy, tylko ją rozdzielają - zauważa i dodaje, że ostatnio dziecko o mało nie wpadło rowerem na jeden z nich. - A spróbujcie tam przejechać z przyczepką rowerową...

Koło urwane jak nic - stwierdza jedna z mieszkanek. - Nigdzie nie widziałam takich cudów na ścieżce rowerowej... Chwila nieuwagi i o wypadek nietrudno - dodaje kolejna. - Co tu się wydarzyło? Autorem projektu jest producent słupków?

Zmienili projekt nie informując autora

Otóż nie. Powstanie ścieżki wraz z chodnikiem zaproponował radny Jarosław Oborski w ramach budżetu obywatelskiego przed kilkoma laty. Jak przekonuje, jego też mocno zaskoczył montaż słupków, które "przepoławiają" ścieżkę rowerową. - Nic o tym nie wiedziałem, mój projekt zmieniono w trakcie realizacji, o niczym mnie nie informując. Nawet bym nie pomyślał, że coś tak niedorzecznego można zrobić. Byłem równie mocno zaskoczony, jak i mieszkańcy - mówi Jarosław Oborski. - Po otwarciu ścieżki ludzie po zmroku zderzali się z tymi słupkami. Są jakieś idiotyczne przepisy, na które powołali się urzędnicy miejscy, że to tak musi być. Poprosiłem, żeby chociaż okleili słupki odblaskami, co nie bez trudności, ale zrobili. A teraz? Musieliby wraz z usunięciem tych słupków skuć całą ścieżkę. Byłoby to spore marnotrawstwo pieniędzy publicznych, więc może lepiej tak to zostawić - zastanawia się radny.

"Ze względów bezpieczeństwa"

Urzędnicy z wydziału inwestycji w Urzędzie Dzielnicy Bemowo przekonują, że ścieżka rowerowa została wykonana zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu. - Słupki zostały zaprojektowane i wykonane ze względów bezpieczeństwa, mają uniemożliwić parkowanie samochodów w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Likwidacja istniejących słupków wymagałaby także wykonania projektu stałej organizacji ruchu i zatwierdzenia tego projektu w Biurze Zarządzania Ruchem Drogowym - informuje bemowski ratusz. - Słupki w zamyśle urzędników miały wpłynąć na bezpieczeństwo, tylko czyje? Bo z pewnością nie rowerzystów, którzy potykają się o nie - komentuje wyjaśnienia urzędników jeden z mieszkańców.

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze (8)

# Trzask! i mamy bałagan

04.10.2022 10:52

Źle zaparkowane samochody należy wywozić na odległe parkingi. Niestety, nieudolni urzędnicy miejscy nie potrafią tego zorganizować i jeszcze bezwstydnie się do swojej nieudolności przyznają.

# Marian

05.10.2022 20:18

Takiego mamy w Wawie gospodarza dno i wodorosty.

# nnn

06.10.2022 12:02

Przecież szwagier nie może produkować słupków "na magazyn", bo mu się kapitał zamrozi.

REKLAMA

# Tolek_niebanan

08.10.2022 13:00

#Marian napisał(a) 05.10.2022 20:18
Takiego mamy w Wawie gospodarza dno i wodorosty.

Tak, tak, Czaszkoski chodzi i wtyka słupki.

# rowerzysta tunelowy

08.10.2022 20:35

#Tolek_niebanan napisał(a) 08.10.2022 13:00
Tak, tak, Czaszkoski chodzi i wtyka słupki.
On sam nie bo pewnie tego nie potrafi-na jego *studiach * nie było DIY.
To jego głupki zamówiły i zatwierdziły i zapłaciły za słupki.
A to mogła być znakomta DDR- na przejazdach nie ma krawężników!!!

# Ola ola

11.10.2022 15:09

Ludzie ws,ystko wam przeszkadza, nie ma ścieżki źle, jest też źle, ogarnijcie się w końcu. Ja jeżdżę tą ścieżką i nie mam problemu

REKLAMA

# Gosc

12.10.2022 12:39

No ale jak inaczej to nazwać? To jest naprawdę głupota podobnie jak wyrastające na ścieżkach rowerowych znaki.

# YELONKY

13.10.2022 20:57

#Marian napisał(a) 05.10.2022 20:18
Takiego mamy w Wawie gospodarza dno i wodorosty.
Do mamy na wioskę jak nie pasuje !!! Szmaty i na bazar.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA