REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

środowisko

 

"Czajka" znów niemiłosiernie śmierdzi

  17 września 2012

"Czajka" znów niemiłosiernie śmierdzi

Mieszkańcy okolic oczyszczalni "Czajka" alarmują: przeraźliwy smród wrócił i nie daje nam normalnie żyć.

REKLAMA

- Od jakiegoś czasu nie da się czasem otworzyć okna. Śmierdzi nie do wytrzymania! To coś okropnego, bo chwilami odór doprowadza aż do mdłości. Mam wrażenie, że śmierdzi wszystko, od ubrań po pościel w domu - mówi mieszkaniec Choszczówki.

Sprawdziliśmy - faktycznie spacer w okolicy oczyszczalni jest wręcz niemożliwy. Fetor nie pozwala normalnie oddychać, a wytrzymanie dłużej niż 10 minut w tym miejscu wydaje się niemożliwe. Niestety, wygląda na to, że sytuacja nie zmieni się jeszcze przez najbliższe 2-3 miesiące. Smród jest efektem robót prowadzonych w oczyszczalni.

- Obecnie trwają prace rozruchowe i regulacyjne spalarni (trwa rozruch gorący na obu liniach spalania) oraz obiektów części mechanicznej oczyszczalni.

Sytuacja nie zmieni się jeszcze przez najbliższe 2-3 miesiące. Smród jest efektem prac prowadzonych w oczyszczalni.
Uciążliwości zapachowe będą coraz słabsze, ale mogą się jeszcze pojawiać w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy. Wszystkie obiekty oczyszczania i przeróbki osadów, generujące uciążliwości odorowe, zostaną skuteczne zhermetyzowane, a dociągane powietrze będzie oczyszczane w systemie dezodoryzacji - objaśnia Marzena Wojewódzka z Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

REKLAMA

Mówiliśmy, że będzie śmierdzieć

Dodaje też, że w związku ze zjawiskiem występowania uciążliwości zapachów na terenie oczyszczalni "Czajka", MPWiK przeprowadziło akcję informacyjną. Wśród mieszkańców Choszczówki, Winnicy i Dąbrówki Szlacheckiej była kolportowana ulotka, w której wyjaśniono zasady działania oczyszczalni i procesów z tym związanych.

- Została również zorganizowana wycieczka po terenie Oczyszczalni Ścieków "Czajka". Podczas spotkania mieszkańcy mieli możliwość nie tylko obejrzenia terenu zakładu, ale również zadawania pytań ekspertom MPWiK dotyczących pracy oczyszczalni - mówi Wojewódzka.

REKLAMA

To już koniec

Modernizacja oczyszczalni powoli dobiega końca. Na wszystkich obiektach zakończono roboty budowlane i uzyskano pozwolenia na użytkowanie.

- Po dopłynięciu ścieków z końcem czerwca trwa rozruch oczyszczalni i trwają testy działania i współpracy wszystkich instalacji i systemów, których rozpoczęcie możliwe było dopiero przy zwiększonej ilości ścieków, tj. po obciążeniu oczyszczalni ściekami z Warszawy lewo- i prawobrzeżnej, tak aby ich wyniki można uznać za reprezentatywne - tłumaczy rzeczniczka MPWiK.

To koniec jednej z największych inwestycji infrastrukturalnych w Polsce. Wydrążony pod dnem Wisły tunel już tłoczy ścieki do oczyszczalni. Uruchomiona w 1991 r. "Czajka" odbierała dotąd ścieki tylko z prawego brzegu Wisły. Rozbudowa zakładu i podłączenie do niego systemu magistrali kanalizacyjnych to olbrzymie przedsięwzięcie za niemal 3,7 mld zł. Aż miliard przyznała na ten cel Unia Europejska.

Anna Sadowska

 

Czytaj na ten temat

Komentarze (43)

# basik

17.09.2012 15:20

"Mówiliśmy że będzie śmierdzieć" :-D
No - skoro poinformowali to przeszkadzać to nie może :-D

# Armand Jean Richelieu

17.09.2012 15:26

A co? Nos boli ? Trzeba było sobie kupić coś przy metrze :)

# what

17.09.2012 16:31

#Armand Jean Richelieu napisał(a) 17.09.2012 15:26
A co? Nos boli ? Trzeba było sobie kupić coś przy metrze :)

tutaj też zaśmiecasz forum? Ciekawa jestem gdzie ty mieszkasz że się tak wymądrzasz ignorancie do potęgi. Ludzie mają problem a ty ironizujesz. Każdy mieszka tam gdzie kogo stać, więc zrób coś dla mnie i zniknij w swoje okolice metra...tylko uważaj na pociągi żeby kartonu ci nie zdmuchnęło

REKLAMA

 Armand Jean Richelieu

18.09.2012 08:55

tutaj też zaśmiecasz forum? Ciekawa jestem gdzie ty mieszkasz że się tak wymądrzasz ignorancie do potęgi. Ludzie mają problem a ty ironizujesz. Każdy mieszka tam gdzie kogo stać, więc zrób coś dla mnie i zniknij w swoje okolice metra...tylko uważaj na pociągi żeby kartonu ci nie zdmuchnęło
To moja nędzna podszywa!!!!

 Matka_Sławka_z_Gdańska

18.09.2012 09:04

Gratują Matka udanej rejestracji!

# Winnica

18.09.2012 10:50

Ale w Winnicy nigdy nie śmierdziało. Jeśli modernizacja spowodowała taki stan, to ja dziękuję za tę modernizację.

REKLAMA

# Naćpany Pies Pani Kory

18.09.2012 12:34

... a może pierogi były w urzędowym bufecie na Modlińskiej? Przedwczoraj?

 Armand Jean Richelieu

18.09.2012 13:41

Miałem tam kiedyś zamiar w okolicy kupić działkę i wybudować chałupę. Ale jak zobaczyłem tam tą całą Czajkę to sobie dałem spokój.Czajkę chyba już zaczeli budować od lat 70 ubiegłego wieku, tak wiem wykazałem się sprytem i teraz nie mam powodów do narzekań:)

# wyborca

18.09.2012 13:50

W całych Nowodworach i na Tarchominie teraz śmierdzi!

REKLAMA

# olo125

18.09.2012 14:56

a co z monitoringiem spalin, miał być cały czas dostepny w internecie i na Ratuszu Białołeckim, czy on bedzie?

# Tomasz

18.09.2012 16:01

Okropnie śmierdzi z kolektora po stronie Młocin przy zjeżdzie z Mostu Północnego a , że wiatry są zachodnie to mamy zapachy pierwszej kategorii. Nikt takich zapaszków nie ma jak My. Białołęka w końcu czymś się wyróżnia.

# HGW to oszustka.

18.09.2012 21:32

Mieszkańcy C rodem z prluhoszczówki ostrzegali Tarchomin przed czajka i mówili ze to gigantomania... Budowa tunelu jak dla metra, ale dla....ścieków! Trzeba było zbudować tansza oczyszczalnie na Bielanach albo Bemowie bez wielkiego pompowania na "gorsza" prawa stronę. HGW oszukala mieszkańców, bo obiecała ze nie bedzie spalarni. Potem ja zbudowała. Zwykła oszustka.

REKLAMA

# HGW to oszustka.

18.09.2012 21:33

Mieszkańcy Choszczówki ostrzegali Tarchomin przed Czajką i mówili ze to gigantomania rodem z prlu... Budowa tunelu jak dla metra, ale dla....ścieków - absurd! Trzeba było zbudować tansza oczyszczalnie na Bielanach albo Bemowie bez wielkiego pompowania na "gorsza" prawa stronę. HGW oszukala mieszkańców, bo obiecała, ze nie bedzie spalarni. Potem ja zbudowała. Zwykła oszustka.

# Pik

18.09.2012 23:17

Na Białołęce brakuje tylko centralnego wysypiska śmieci dla całej Warszawy -ale to się zmieni i Prezydentówna Hanna podejmie decyzję o lokalizacji oczywiście na Białołęce- oczywiście przy wielkiej aprobacie Burmistrza

# Krystian

07.10.2012 19:49

Informuję Państwa , że spalarnia osadów w Oczyszczalni ścieków Czajka na Białołęce - działa " pełną parą" Z komina wydobywają się ogromne ilości "ekologicznego dymu"Białołęka to najbardziej ekologiczna dzielnica Warszawy

REKLAMA

# z Dąbrówki

08.10.2012 12:47

Czajkę mają oddać z kolejnym opóźnieniem - 21 grudnia. I kolejne miesiące smrodu przed nami.

# gość

07.11.2013 13:36

Przy przepompowni Nowodwory też niemiłosiernie śmierdzi - jak chyba nigdy wcześniej.
Czy tam też znikną smrody ?

# julla

30.05.2021 13:05

Mijają lata, a na Tarchominie i Nowodworach śmierdzi i śmierdzi z Czajki... To się nigdy nie skończy.

REKLAMA

# WyborcaPO

09.06.2021 07:10

Nigdy nie zapomnę Platformie, że obiecali metro a dali Czajkę z nieszczelnymi rurami, od których śmierdzi na pół dzielnicy.

# mieszkaniecTarcho

11.06.2021 17:01

Zrobiło się gorąco, wzdłuż mostu i Myśliborskiej ŚMIERDZI !!!!!!!!!!!!!!!
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

Helloprint Polska

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2022

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA