REKLAMA
Według relacji mieszkańców, którzy w ramach budżetu obywatelskiego starają się o monitoring w rejonie Blokowej, Penelopy i Safony, często dochodzi w tym miejscu do gróźb, wandalizmu a nawet ekshibicjonizmu.
Przeglądając budżet obywatelski samorząd stolicy mógłby zrobić sobie szybką ściągawkę z tego, czego mieszkańcom brakuje najbardziej. W tym samym mieście, w którym budowana jest kładka pieszo-rowerowa przez Wisłę, mieszkańcy nie mają: chodników, ulic, dróg rowerowych, latarni czy wiat przystankowych. O kanalizacji nawet nie wspominając.
Być może już w przyszłym roku Szkoła Podstawowa nr 263 przy Szegedyńskiej na Wrzecionie doczeka się modernizacji placu zabaw, boisk do koszykówki i piłki nożnej oraz modernizacji bieżni i piaskownicy do skoku w dal. Pomocną dłoń podstawówce mogą już wkrótce podać mieszkańcy dzielnicy.
Sytuacja drogowa na skrzyżowaniu Obrońców Tobruku i Powązkowskiej jest nieciekawa. Popękana jezdnia, nierówne chodniki, słabe oświetlenie - oto główne bolączki kierowców i pieszych. Jest szansa, aby to zmienić.
Mieszkańcy warszawskiej Woli coraz częściej narzekają na psie odchody pozostawiane na trawnikach i chodnikach. Częściowym lekarstwem na uzdrowienie tej sytuacji mogłyby być psie wybiegi.
W okresie wakacyjnym wypożyczalnia rowerów wodnych i kajaków na przystani przy Waldorffa cieszy się niesłabnącą popularnością. Do tej pory można było popływać za darmo. Czy tak będzie w tym roku i w kolejnych latach?
Chcąc dotrzeć najkrótszą drogą do stacji metra Młociny wielu mieszkańców Wrzeciona brodzi w błocie lub ryzykuje złamanie nogi na lodzie. Powiedzieli "dość" i biorą sprawy w swoje ręce.
Jednemu z mieszkańców Warszawy zamarzyło się ustawienie nad zalewem przy Bardowskiego na Elsnerowie sauny. Byłaby ona wzorowana na tej, która działa w porcie Czerniakowskim.
Dwa niedrogie projekty mogą już wkrótce uatrakcyjnić sąsiedztwo Urzędu Dzielnicy Wawer przy Żegańskiej w warszawskim Międzylesiu. Jeden zakłada rozbetonowanie dużego parkingu tuż za ratuszem, drugi - montaż zegara.
Wawerska radna Marta Turska proponuje postawienie na plaży Romantycznej wieży, jednak nie byłby to obiekt widokowy przeznaczony dla ludzi. Mowa o wieży dla niezwykle popularnych w Warszawie ptaków: jerzyków.
Obiekty sportowe przy ul. Starego Doktora 1 co jakiś czas wymagają modernizacji i nakładów finansowych na nowe atrakcje. Budżet obywatelski podsuwa mieszkańcom kilka pomysłów.
Autorzy pomysłów składanych do budżetu obywatelskiego Woli nie zapominają o najmłodszych mieszkańcach dzielnicy. Przyjrzyjmy się dwóm propozycjom, które mogą odmienić aż dziewięć wolskich placów zabaw.
Projekt budowy pierwszego w Warszawie profesjonalnego pola do gry w minigolfa zakłada utworzenie takiego miejsca w pobliżu - nie inaczej - Drogi Golfowej, nieopodal plaży Romantycznej w Wawrze.
Wymiana starego punktu widokowego na polanie, kładka dla spacerowiczów z punktem widokowym na terenach bagiennych czy może rewitalizacja placu zabaw? Wszystkie te pomysły mogą się spełnić już w przyszłym roku.
O tym, że wspieranie i promowanie czytelnictwa jest dobre, nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Niekiedy jednak koszt takiej promocji wart jest przemyślenia. Jeden z pomysłów w budżecie obywatelskim warszawskiego Bemowa zakłada montaż na stacji metra regału na książki w cenie średniej klasy samochodu zakupionego w salonie.
Zaniedbany teren pomiędzy kościołem św. Wacława a osiedlem Bursztynowym w okolicy ul. Korkowej 29 w warszawskim Marysinie Wawerskim ma szansę przejść metamorfozę i stać się lokalnym parkiem kieszonkowym.
Kierowcy z warszawskiego Bemowa domagają się utworzenia pasa do skrętu w lewo z ulicy Radiowej w kierunku wjazdu do Wojskowej Akademii Technicznej. Upłynniłby on przejazd nie tylko samochodów, ale także autobusów.
Wśród propozycji do budżetu obywatelskiego warszawskiej Woli na przyszły rok pojawiło się kilka pomysłów pod hasłem "mniej betonu - więcej zieleni". Niektóre mniej lub bardziej się dublują.
Śmiały rowerowy projekt za 6 milionów złotych, przeznaczony głównie dla mieszkańców Bródna i Białołęki, właśnie oceniają urzędnicy. Jednak ostatecznie to mieszkańcy zdecydują o jego dalszym losie.
Słomiany miś znany z filmu Stanisława Barei do dziś budzi duży sentyment na warszawskich Jelonkach. Niegdyś stał pośrodku Glinianek Sznajdra. Po latach mógłby tam stanąć ponownie.
LINKI SPONSOROWANE