Będzie piękniej w okolicach Fortu Bema. Co się zmieni?
4 września 2024
Wybrany przez mieszkańców w głosowaniu projekt budżetu obywatelskiego wprowadza kilka niepozornych, ale ułatwiających życie zmian w okolicach Fortu Bema.
Jedna z mieszkanek chciała małych zmian infrastrukturalnych w rejonie Fortu Bema. Wyceniła je na 200 tys. zł. Jej projekt polegał na zainstalowaniu ośmiu separatorów parkowania wzdłuż ulicy Osmańczyka (przed budynkiem przy Obrońców Tobruku 18D), położeniu nawierzchni mineralnej na ścieżce przy skrzyżowaniu ulic Księcia Bolesława i Obrońców Tobruku, wybudowaniu nowego chodnika i poszerzeniu istniejącego na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji - od wjazdu przy lodowisku do wjazdu przy bulodromie, wzdłuż ul. Pieniążka (jest to dojście do paczkomatów i książkomatu), wyrównaniu chodnika i położeniu płyt chodnikowych od wejścia na osiedle Leśne do przejścia dla pieszych przy przystanku autobusowym Hala Sportowa Bemowo 03, ustawieniu pięciu stojaków na rowery przy budynku Osmańczyka 22 i posadzeniu siedmiu dużych klombów w betonowych donicach z roślinnością wielosezonową wzdłuż ul. Księcia Bolesława. Podczas weryfikacji urzędnicy nieco okroili ambitne plany mieszkanki.
Fort Bema. Co zostało?
Poprawiony projekt modernizacji infrastruktury w rejonie Fortu Bema zachował: położenie nawierzchni mineralnej na tzw. przedepcie przy skrzyżowaniu ul. Księcia Bolesława i Obrońców Tobruku, wyrównanie chodnika i położenie płyt chodnikowych od wejścia na osiedle Leśne do przejścia dla pieszych przy przystanku autobusowym Hala Sportowa Bemowo 03 oraz ustawienie pięciu stojaków na rowery przy budynku Osmańczyka 22. Zakres prac jest dużo mniejszy, ale i szacunkowy koszt projektu znacząco zmalał z wcześniej proponowanych 200 tys. do 72 tys. złotych.
W wyniku głosowania ponad tysiąc mieszkańców poparło ten projekt. Drobne zmiany w okolicy Fortu Bema już w przyszłym roku.
MB