REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

inwestycje

 

Budowa osiedla przy Literackiej oznacza paraliż komunikacyjny na Piaskach?

  21 kwietnia 2023

Budowa osiedla przy Literackiej oznacza paraliż komunikacyjny na Piaskach?
zdjęcie czytelnika

Ponad tysiąc nowych mieszkańców i co najmniej 500 nowych samochodów pojawi się w najbliższych latach na osiedlu Piaski. Ma to związek z budową nowego osiedla w miejscu "szkieletora", czyli nigdy nie dokończonego gmachu EuropolGazu przy Literackiej. Mieszkańcy osiedla Piaski obawiają się paraliżu komunikacyjnego w tym miejscu. Jakie urzędnicy przewidują rozwiązania, by do tego nie doszło?

REKLAMA

Wedle zapowiedzi inwestora budynek EuropolGazu ma być rozebrany, a na działce powstaną dwa budynki, połączone z sobą pod ziemią dwukondygnacyjnym parkingiem na 500 aut. Nad powierzchnią budynki zostaną podzielone na cztery bryły 6-8 kondygnacyjne, a bliżej skrzyżowania z ul. Kochanowskiego powstać ma 14-kondygnacyjna (46-metrowa) wieża. Niebawem ruszy rozbiórka betonowego monstrum przy trasie S8 Niebawem ruszy rozbiórka betonowego monstrum przy trasie S8
Ogromny, niedokończony biurowiec firmy EuRoPol Gaz przechodzi do historii. Budynek stojący obok północnej obwodnicy Warszawy (S8) zostanie zastąpiony blokami mieszkalnymi. Warszawski ratusz wydał już pozwolenia na rozbiórkę, a następnie budowę.
W budynkach powstaną 424 mieszkania, a wedle szacunków na osiedle sprowadzi się około tysiąc mieszkańców. Te dane niepokoją część mieszkańców osiedla Piaski, którzy już teraz obawiają się olbrzymich korków w rejonie swojego miejsca zamieszkania. Dlatego też o rozwiązania komunikacyjne dla osiedla Piaski zapytał radny Piotr Walas.

Dzielnica Bielany prowadzi rozmowy z Dom Development

Na skutek rozmów prowadzonych przez władze Bielan z inwestorem, firmą Dom Development S.A., ustalono, że w treści decyzji o warunkach zabudowy znajdą się dwa punkty, które będzie musiał spełnić inwestor - remont ul. Literackiej oraz połączenie nowego osiedla z drogami publicznymi minimum w jednym z trzech kierunków: ul. generała Maczka, trasą S8 lub ul. Broniewskiego.

- Inwestor zaproponował połączenie terenu przyszłego osiedla z ul. Maczka, jako rozwiązanie bezpieczne i możliwe do zrealizowania. W tej sprawie trwają dalsze rozmowy z deweloperem - wyjaśnia wiceburmistrz Włodzimierz Piątkowski.

Zapraszamy na zakupy

Z osiedla Piaski estakadą do S8?

Jak dodał wiceburmistrz, Generalna Dyrekcja Budowy Dróg i Autostrad dopuszcza też połączenie komunikacyjne osiedla Piaski z al. Armii Krajowej, pod warunkiem zbudowania estakady, która powinna zostać sfinansowana przez prywatnego inwestora lub miasto. Jak wiadomo, w budżecie miasta w najbliższych latach z pewnością nie znajdą się na to pieniądze. W grę mógłby wejść jedynie prywatny inwestor, tylko czy taki się znajdzie? Budowa estakady to gigantyczne, wielomilionowe koszty. Dzielnica nie planuje też innych rozwiązań, o które postulują mieszkańcy, jak choćby przedłużenie ulicy Romaszewskiego do tzw. małej ul. Broniewskiego.

(db)

.
 

Komentarze (4)

# Staszek

24.04.2023 08:39

Nasz stołeczny prezio bardzo lubi się z dd wiec na pewno się dogadają. A to, że dotychczasowi mieszkańcy będą cierpieć i stać w korkach nikogo nie obchodzi.
A dziury w drogach coraz większe.

# assa

28.04.2023 08:12

jak rozmawiają, to znaczy ze zrobią jak chce developer. Innej opcji nie ma. Nigdy nie bylo innej opcji.

# Obserwator 123

29.04.2023 20:23

WSM pewnie to uzgadniał z DD jak DD zostawał głównym wykonawca inwestycji WSM na Tarchominie (ceramiczna). Czy to jest normalne i standardowe zachowanie? Kogo w takiej sytuacji reprezentuje WSM? MIESZKAŃCÓW CZY DD?

REKLAMA

# naszeDobrzykowicelokalne

02.05.2023 13:04

Polakowi nie dogodzisz, a dlaczego, bo np. po drugiej stronie Maczka protesty przeciwko przedłużeniu Piastów Śląskich co może znacznie skrócic czas przejazdu z Powstańców Ślaskich (Bemowo-Lotnisko) do S8 o ładnych kilka minut i odciąży zakorkowaną Osmańczyka.
Walczą wszyscy jak Kargule z Pawłakami,. ot taka natura.Bicie piany.
A tą ruderę do rozbiórki, póki nie dojdzie do tragedii.
Winą za koki w stolicy są rozwiazania komunikacyjne i organizacja ruchu, a nie inewstycje.
Zlikwidujcie ruch ciężarowy na S8, wyrzucić won za granicę miasta te smrody, hałas i tłok.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA