REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

oświata

 

Czy dzieci z Młocin doczekają się miejskiego przedszkola?

  19 kwietnia 2023

Czy dzieci z Młocin doczekają się miejskiego przedszkola?
źródło: Facebook/Przedszkole UKSW

Na coraz bardziej rozrastających się Młocinach przybywa młodych mieszkańców. Nie nadąża jednak infrastruktura.

REKLAMA

- Młociny są osiedlem wyjątkowo młodym, a liczba nowych mieszkańców stale wzrasta. Przybywa domów wielorodzinnych, które zamieszkują rodziny z małymi dziećmi. Mieszkańcy od lat podnoszą potrzebę zapewnienia dzieciom dostępu do miejsc w przedszkolu zlokalizowanym na terenie osiedla - zwraca uwagę radna Agnieszka Gola. Rozbudowują przedszkole na Wawrzyszewie. Liczba miejsc bez zmian Rozbudowują przedszkole. Liczba miejsc bez zmian
Niedawno ruszyły prace przy gruntownej modernizacji Przedszkola nr 409 "Królestwo Maciusia Pierwszego" przy ulicy Tołstoja 2. Co i do kiedy się zmieni?

Przedszkole na Młocinach

Jak dodaje radna, dostęp do przedszkoli z innych części dzielnicy komunikacją miejską wymaga przesiadek, a częstotliwość kursowania komunikacji miejskiej pozostawia wiele do życzenia. Lokalizacja szkoły podstawowej na Młocinach, która znajduje się w odwrotnym kierunku niż przedszkola publiczne, również stanowi spore utrudnienie dla rodziców posiadających zarówno dzieci starsze, jak i młodsze. W efekcie - jak przekonuje radna Gola - duża liczba lokalnych przedszkolaków uczęszcza do przedszkoli prywatnych, co istotnie wpływa na domowy budżet.

- W związku z licznymi, zasadnymi prośbami mieszkańców, uprzejmie proszę o zapewnienie dzieciom z Młocin dostępu do miejsc publicznych w placówce przedszkolnej zlokalizowanej w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 77. Idealnym miejscem jest przedszkole Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego - zaznacza radna Gola.

Wstąp do księgarni

Burmistrz: miejsc wystarczy

Jak zapewnia burmistrz, wystąpił on pisemnie do dyrektora Niepublicznego Przedszkola Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego przy ul. Żubrowej 12 z zapytaniem o możliwość wzięcia udziału w planowanym otwartym konkursie ofert w celu udostępnienia miejsc dla dzieci z osiedla Młociny.

- Zwróciłem się również z zapytaniem do Matexi Polska odnośnie udostępnienia lokalu w budowanej inwestycji przy ul. Książąt Mazowieckich z przeznaczeniem na przedszkole dla dzieci z osiedla Młociny - wyjaśnia Grzegorz Pietruczuk, który jednocześnie poinformował, że liczba miejsc w przedszkolach w dzielnicy Bielany jest wystarczająca.

(db)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA