REKLAMA

norblin 02 1norblin 02 2norblin 02 0
Bielany

różne »

 

Budka-widmo na Kasprowicza. Została tylko cena po cebuli

  27 października 2014

alt='Budka-widmo na Kasprowicza. Została tylko cena po cebuli'

Przy Kasprowicza stoi pomarańczowa budka, w której kiedyś sprzedawano gazety, a później marchew, cebulę i inne specjały. Od półtora roku stoi pusta. - Widzę ją z okna. Został taki szkielet i nikt się nim nie interesuje - zwraca uwagę Waldemar Domżalski, mieszkaniec jednego z pobliskich bloków.

REKLAMA

cmp moje zdrowie 2cmp moje zdrowie 0
Po tym jak wycofał się Kolporter, miejsce przejęła na krótko prywatna osoba, która postanowiła tam sprzedawać warzywa. Do dziś za brudną szybą wisi cennik sprzed półtora roku. Marchew kosztowała tam 1,50 zł, kilogram cebuli 2 zł. Pułkowa czeka sześć lat na drogę rowerową. ZDM: "Przecież robimy Sokratesa" Pułkowa czeka sześć lat na drogę rowerową. ZDM: "Przecież robimy Sokratesa" Rada Warszawy przyznała właśnie 16 mln zł na budowę dróg dla rowerów i hulajnóg. Na liście nie ma Pułkowej, choć konsultacje w tej sprawie odbyły się w 2016 roku. Tylko warzyw dawno już nie ma, została pusta butelka, szmata i chyba kawałek gazety.

- Nie wiem, po co ktoś chciał sprzedawać warzywa w budce przy ulicy, skoro niewiele ponad 100 metrów dalej na Wolumenie jest mnóstwo stoisk z warzywami, gdzie wszystko jest świeże, a ceny konkurencyjne. Nic dziwnego, że to upadło. Co dalej z tą budką? Stoi w tak ruchliwym miejscu i sobie niszczeje. Żule już wpadły na pomysł, jak ją wykorzystywać. Nie wiem, po co zamontowano tam metalowe półki, ale teraz można na nich postawić alkohol i pod dachem jeszcze załatwić potrzebę - denerwuje się pan Waldemar.

Denerwuje go bezczynność urzędników.

- Byłem w urzędzie dzielnicy, jeździłem do nadzoru budowlanego i wszędzie słyszałem, że sprawa nie leży w ich kompetencjach. Co dalej z tą budką? Stoi w tak ruchliwym miejscu i sobie niszczeje. Żule już wpadły na pomysł, jak ją wykorzystywać - mówi czytelnik. Urzędnicy wręcz nakłaniali mnie, żebym sam tworzył jakieś pisma, obserwował teren. Straż miejska też umywa ręce, wolą pogonić babcię ze szczypiorkiem - denerwuje się.

Sprawę wyjaśnia rzecznik urzędu dzielnicy Tadeusz Olechowski. - W sprawie budki przy ul. Kasprowicza otrzymałem informację z Zarządu Dróg Miejskich, że nie ma żadnych planów likwidacji tego miejsca. Napisali: "Lokalizacja budki nie koliduje z naszymi zadaniami w pasie drogowym" - informuje rzecznik.

To jest rzeczywiście wystarczający powód, by nie zajmować się dalej sprawą i pozostawić pomarańczowe straszydło na swoim miejscu. Skoro nie koliduje, to znaczy, że urzędnikom nie przeszkadza. A mieszkańcy niech znajdą sobie inny temat!

mac

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

bck kino plenerowe 02 2bck kino plenerowe 02 0

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 1smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

bck kino plenerowe 03 2bck kino plenerowe 03 0

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0

REKLAMA

Tech Research Studies 3Tech Research Studies 0

REKLAMA

bck akademia malucha 1bck akademia malucha 2bck akademia malucha 0

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

autoreklama tustolica 3autoreklama tustolica 0

REKLAMA

biedronka 050 1biedronka 050 2biedronka 050 0

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA