REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

przestrzeń miejska

 

Bielański Serek rozjeżdżają samochody. "Ktoś ukradł ogrodzenie"

  24 marca 2023

Bielański Serek rozjeżdżają samochody. "Ktoś ukradł ogrodzenie"
Prowizoryczne ogrodzenie, które ma powstrzymać parkowanie na terenie bielańskiego serka, źródło: Facebook/Piotr Walas

Samorząd stara się chronić przed rozjeżdżaniem trawniki na bielańskim Serku, czyli ogromnym pustym terenie nad stacją metra Słodowiec. Urzędnicy stawiają przeróżnej maści prowizoryczne zapory. Te zaś szybko są rozkradane lub dewastowane.

REKLAMA

Radny Piotr Walas zwrócił się do samorządu dzielnicy z prośbą o zabezpieczenie i rekultywację Bielańskiego Serka pomiędzy ulicami Żeromskiego, Marymonckiej a Sacharowa, na którym znajduje się wejście do stacji metra Słodowiec. Zdaniem radnego zielony teren rozjeżdżają samochody, które tam parkują.

Samochodem po trawie

- Otrzymałem niepokojące informacje o dalszym rozjeżdżaniu terenu zielonego przez samochody, pomimo zastosowania drewnianych barier - informuje radny Walas. Chcą posadzić 500 drzew na najdroższej działce w dzielnicy. Absurdalna "ekonomia" radnych Bielan Chcą posadzić 500 drzew na najdroższej działce w dzielnicy. Absurdalna "ekonomia" radnych Bielan
Podczas gdy zadłużenie Warszawy sięga kilku miliardów, samorządowcy z Bielan proponują... pozbycie się zysków z jednej z najcenniejszych działek w Polsce.

Jednocześnie samorządowiec zapytał o posadzone niedawno przez samorząd drzewa, które kolidują z wydeptanymi przez mieszkańców Słodowca ścieżkami.

- Czy urząd podczas realizacji tego zamierzenia brał pod uwagę istniejące przedepty? Czy urząd planuje przesadzenie drzew, które posadzono na torze ruchu pieszych? - dopytuje radny.

Zapraszamy na zakupy

Rozkradli ogrodzenie

- Niestety naturalne wygrodzenie uległo częściowej kradzieży. Teren zostanie zrekultywowany oraz zostanie ponownie założony trawnik. Prace planowane są, gdy temperatury przestaną spadać poniżej 7 stopni Celsjusza i będą sprzyjające warunki do wzrostu nasion trawy - obiecał burmistrz Grzegorz Pietruczuk.

Ogrodzenie - choć mało estetyczne i raczej prowizoryczne - zostało już wybudowane. Cienka barierka i porozrzucane pniaki mają powstrzymać kierowców przed dalszym wjazdem na teren Serka.

Posadzili drzewa na ścieżkach

Burmistrz odniósł się też do posadzonych w ramach budżetu obywatelskiego za milion złotych i kolidujących ze ścieżkami drzew. Co ciekawe, współautorem tego pomysłu, który poparły przeszło dwa tysiące głosujących mieszkańców, był radny Walas.

- Na etapie projektowania zieleni na Serku Bielańskim były uwzględnione przedepty. Zostały one obsadzone grabami zwyczajnymi, które będą cięte w formie żywopłotowej - wyjaśnia burmistrz Pietruczuk, który dodał, że drzewa kolidujące ze ścieżkami zostaną przesadzone tak, aby "nie zaburzyć kompozycji oraz zamysłu projektanta".

(db)

.
 

Komentarze (12)

# Tubylec

24.03.2023 11:33

Trawnik? A komu to potrzebne. Lepiej przerobić na zablocone klepisko. Albo wybetonować. W końcu każdy samochód musi gdzieś parkować, a nie każdego właściciela stać na opłatę. I nie każdemu właścicielowi koni mechanicznych, chce się chodzić piszszo, skoro można zaparkować np. pod drzwami slepu, na chodniku, którym chodzi biedota, której na konie meczaniczne nie stać. Parking prawem każdego samochodu, a nie przywilejem. Auta też mają swoje prawa i chcą mieć swoje miejsce w mieście. Samochodoza...

# Bolek

24.03.2023 12:59

do Tubylca:
Jest Pan bardzo sfrustrowany, być może zmęczony swoim nieudanym życiem. Proponuję melisę na ochłonięcie...
Swoją drogą zawsze mnie to zastanawiało dlaczego miłośnicy każdego źdźbła trawki pchają się do dużego miasta. Miasto to przede wszystkim infrastruktura a więc szkło-metal-beton. Mało jest tutaj miejsca na zieleń. Chcesz więcej zieleni a jednocześnie chcesz zachować dostęp do wszystkich dobrodziejstw wielkiego miasta? Zamieszkaj blisko miasta ale na wsi lub niewielkim podwarszawskim miasteczku. Tam zieleni będziesz miał pod dostatkiem, aż ci uszami wyjdzie;-)

# Nikita

24.03.2023 13:30

Patrząc na przykład tego miejsca możnaby kogoś posądzić o największą NIEGOSPODARNOŚĆ w dziejach jakiegokolwiek samorządu.
Tak bowiem powstało metro za grube milioardy euro, które to metro dla mieszkańców Bielan sfinansowali podatnicy nie tylko z całej Polski ale i Europy (budowa metra jest przecież nie tylko finansowana z Budżetu Państwa ale i Unii Europejskiej) wokół którego... sadzony jest las. Wskażcie mi większą niegospodarność??? Na całym świecie tam gdzie pojawia się metro, tam tereny stają się mocno zurbanizowane. Następuje gęsta zabudowa nie tylko mieszkaniowa, ale bliskość metra oznacza biurowce, hotele i obiekty handlowe. Wówczas metro zaczyna się spłacać bo miasto otrzymuje nowy zastrzyk gotówki w postaci wiekszej liczby podatników, którzy skupiają się wokół metra a więc są zainteresowani życiem w jego bliskości, zakładaniem w jego pobliżu własnych działalności, itp. Na Bielanach zaś, sadzi się las.
Brawo, oby tak dalej... Poproście jeszcze o dodatkowe stacje metra np. na młocińskiej polanie, tak żeby było wygodniej na dłuuugi plenerowy spacer. W końcu metro - wedle wielu sfiksowanych na punkcie każdego drzewka - ma do tego służyć, czyż nie???

REKLAMA

# Redbits

24.03.2023 13:34

Redakcjo, na Serku Bielańskim, nie na Bielańskim Serku.

# WrednyKot

24.03.2023 14:05

Bolek
Skoro tak, po co w Nowym Jorku jest Central Park, czy w Londynie Hyde Park? Przecież to środek miasta - powinien być zabudowany - czyż nie?

# nnn

24.03.2023 15:31

#Redbits napisał(a) 24.03.2023 13:34
Redakcjo, na Serku Bielańskim, nie na Bielańskim Serku.
Twaróg Bielański będzie kompromisem?

REKLAMA

# Kkk

24.03.2023 15:36

Bolek
Idąc tym tokiem myślenia, to w miasteczku też nie powinno być zieleni, bo to wciąż miasto. Ale za to chyba poza miastami nie powinno być samochodów, skoro ich miejsce jest w mieście.

# Marian

24.03.2023 18:28

Osoby, którym zabraniany jest dostęp do metra powinny płacić niższe podatki. Metro było budowane też z ich pieniędzy.

# święta racja Marian

25.03.2023 13:50

#Marian napisał(a) 24.03.2023 18:28
Osoby, którym zabraniany jest dostęp do metra powinny płacić niższe podatki. Metro było budowane też z ich pieniędzy.

Marian dokładnie trafiłeś W PUNKT! Dlaczego mieszkańcy Bielan mają być uprzywilejowaną grupą społeczną? Tylko dlatego, że mieszkają na miejscu i mają bezpośredni dostęp do metra? A jak ktoś rzuci pomysł park&ride blisko metra np. na tym serku, który nie ma żadnej wartości przyrodniczej, to podnosi się wrzawa miejscowych, że "po co nam parking (ucywilizowany punkt przesiadkowy) dla przyjezdnych, chcemy zieleni!". Przecież to chore!
Mieszkańcy Bielan wraz z włądzami dzielnicy myślą bardzo samolubnie. Patrzą jedynie na swój czubek nosa i nic poza nim nie widzą. Pozostali, którzy dorzucili się do metra, już ich nie interesują. Niech mieszkańcy np. z Łomianek, Białołęki czy Legionowa gnają na piechotę do najbliższej stacji metra i nie płaczą...

REKLAMA

# Tubylec

25.03.2023 22:57

#święta racja Marian napisał(a) 25.03.2023 13:50
Mieszkańcy Bielan wraz z włądzami dzielnicy myślą bardzo samolubnie. Patrzą jedynie na swój czubek nosa i nic poza nim nie widzą. Pozostali, którzy dorzucili się do metra, już ich nie interesują. Niech mieszkańcy np. z Łomianek, Białołęki czy Legionowa gnają na piechotę do najbliższej stacji metra i nie płaczą...

Jak ktoś kupił mieszkanie zdala od metra, albo poza Warszawą, niech nie narzeka, że ma daleko i samochodu nie ma gdzie postawić. Oszczędził na kupnie mieszkania, to niech traci czas na dojazd i pieniądze na parking i paliwo. Tak jest uczciwie. Parking P&R jest na Młocinach i nie powinno być go pod stacją metra na Bielanach.

# Asa

26.03.2023 17:17

Postawić betnowe blocki i się skończy lub usypać wał.

# tuS

09.05.2023 14:14

Drażniące są inne rzeczy np. ktoś ostatnio pomalował na żółto trzepaki olejną farbą (na osiedlu koło bazarku na Wolumenie) i nie powiesił kartki ,że świeżo malowane. Kolejna osoba przechodząc, a jest tam wąsko obok jednego trzepaka, się zabrudziła i ma zniszczoną kurtkę!!!!

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA