Gawędy varsavianistki i warsztaty dla seniorów. Propozycje biblioteki
29 lutego 2024
Odwiedzając żoliborskie biblioteki w marcu i kwietniu warto zwrócić uwagę na dwa cykle wydarzeń.
Pierwszym z nich są "Gawędy Warszawskie", realizowane w ramach projektu z budżetu obywatelskiego. To prelekcje oraz spacery tematyczne dla miłośników historii Warszawy, prowadzone przez varsavianistów, przewodników terenowych i miejskich. 6 marca o 17:00 odbędzie się spotkanie z varsavianistką Karoliną Głowacką w Czytelni Pod Sowami przy ul.
Chcesz wziąć kredyt gotówkowy online? O tym musisz pamiętać!
Kredyt gotówkowy online może wspomóc Cię w realizacji różnych planów - dzięki otrzymanej gotówce możesz pokryć koszty remontu czy naprawić samochód. O wsparcie finansowe z banku możesz ubiegać się na różne sposoby, także przez internet. O czym musisz pamiętać, jeżeli zdecydujesz się na kredyt gotówkowy online? W jaki sposób przygotować się do złożenia wniosku?
Zajączka 8. Tytuł wykładu to "Gawęda o warszawskich smokach". Wstęp wolny.
Żoliborskie twórcze spisywanie wspomnień
Twórcze pisanie dla seniorek i seniorów, a więc warsztaty pisarskie z Anną Błaszkiewicz - to kolejne wydarzenie, o którym warto pamiętać. To również efekt tego samego projektu z budżetu obywatelskiego na 2024 rok. Warsztaty będą poświęcone spisywaniu wspomnień i rodzinnych opowieści. Inspiracji do pisania dostarczą uczestnikom i uczestniczkom m.in. fotografie z rodzinnych albumów, pamiątkowe przedmioty, listy i pocztówki sprzed lat, dzienniki i pamiętniki.
Jak zapisać się na zajęcia w czytelni na pl. Inwalidów?
- Zajęcia organizowane są z myślą o osobach, które mają chęć się rozwijać, zdobywać nowe umiejętności, ale też po prostu czerpać przyjemność z twórczego spędzania czasu wolnego. Odnajdą się na nich zarówno początkujący, jak i ci, którzy od dawna piszą "do szuflady" albo dla wąskiego grona czytelników, ale potrzebują dodatkowych wskazówek, inspiracji i motywacji do pracy - przekonuje dyrektorka żoliborskiej biblioteki Małgorzata Kocot.
Na zajęciach będzie można aktywnie spędzić czas, poćwiczyć wyobraźnię i umiejętności językowe. Prowadząca zapewnia przyjazną atmosferę i ciekawe ćwiczenia - ma ponad 10 lat doświadczenia w prowadzeniu takich spotkań, jest redaktorką, dziennikarką i socjolożką.
Zapisy na warsztaty, które odbędą się we czwartki 4, 11, 18 i 25 kwietnia od 16:00 do 18:00 w Czytelni Naukowej na pl. Inwalidów 3, prowadzone są pod numerem telefonu 22 832-23-68.
MB
.