REKLAMA

Żoliborz

kultura »

 

Gawędy varsavianistki i warsztaty dla seniorów. Propozycje biblioteki

  29 lutego 2024

alt='Gawędy varsavianistki i warsztaty dla seniorów. Propozycje biblioteki'
W czytelni Pod Sowami odbędzie się spotkanie z varsavianistką Karoliną Głowacką. Źródło: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy

Odwiedzając żoliborskie biblioteki w marcu i kwietniu warto zwrócić uwagę na dwa cykle wydarzeń.

REKLAMA

Pierwszym z nich są "Gawędy Warszawskie", realizowane w ramach projektu z budżetu obywatelskiego. To prelekcje oraz spacery tematyczne dla miłośników historii Warszawy, prowadzone przez varsavianistów, przewodników terenowych i miejskich. 6 marca o 17:00 odbędzie się spotkanie z varsavianistką Karoliną Głowacką w Czytelni Pod Sowami przy ul. Chcesz wziąć kredyt gotówkowy online? O tym musisz pamiętać! Chcesz wziąć kredyt gotówkowy online? O tym musisz pamiętać!
Kredyt gotówkowy online może wspomóc Cię w realizacji różnych planów - dzięki otrzymanej gotówce możesz pokryć koszty remontu czy naprawić samochód. O wsparcie finansowe z banku możesz ubiegać się na różne sposoby, także przez internet. O czym musisz pamiętać, jeżeli zdecydujesz się na kredyt gotówkowy online? W jaki sposób przygotować się do złożenia wniosku?
Zajączka 8. Tytuł wykładu to "Gawęda o warszawskich smokach". Wstęp wolny.

Żoliborskie twórcze spisywanie wspomnień

Twórcze pisanie dla seniorek i seniorów, a więc warsztaty pisarskie z Anną Błaszkiewicz - to kolejne wydarzenie, o którym warto pamiętać. To również efekt tego samego projektu z budżetu obywatelskiego na 2024 rok. Warsztaty będą poświęcone spisywaniu wspomnień i rodzinnych opowieści. Inspiracji do pisania dostarczą uczestnikom i uczestniczkom m.in. fotografie z rodzinnych albumów, pamiątkowe przedmioty, listy i pocztówki sprzed lat, dzienniki i pamiętniki.

Wstąp do księgarni

Jak zapisać się na zajęcia w czytelni na pl. Inwalidów?

- Zajęcia organizowane są z myślą o osobach, które mają chęć się rozwijać, zdobywać nowe umiejętności, ale też po prostu czerpać przyjemność z twórczego spędzania czasu wolnego. Odnajdą się na nich zarówno początkujący, jak i ci, którzy od dawna piszą "do szuflady" albo dla wąskiego grona czytelników, ale potrzebują dodatkowych wskazówek, inspiracji i motywacji do pracy - przekonuje dyrektorka żoliborskiej biblioteki Małgorzata Kocot.

Na zajęciach będzie można aktywnie spędzić czas, poćwiczyć wyobraźnię i umiejętności językowe. Prowadząca zapewnia przyjazną atmosferę i ciekawe ćwiczenia - ma ponad 10 lat doświadczenia w prowadzeniu takich spotkań, jest redaktorką, dziennikarką i socjolożką.

Zapisy na warsztaty, które odbędą się we czwartki 4, 11, 18 i 25 kwietnia od 16:00 do 18:00 w Czytelni Naukowej na pl. Inwalidów 3, prowadzone są pod numerem telefonu 22 832-23-68.

MB

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA