Będzie monitoring na Bemowie
23 lutego 2012
Bemowski ratusz przychylił się do prośby komendanta policji i wygospodarował 600 tys. zł na montaż specjalistycznych kamer typu ARTR. Urządzenia mają zapobiec licznym w tej części miasta kradzieżom samochodów.
Ścieżki pieszo-rowerowe na Połczyńskiej. Metr dla pieszych i metr dla rowerzystów?
Decyzją 1908 mieszkańców na Połczyńskiej powstaną ścieżki pieszo-rowerowe za 360 tys. zł. Organizacje promujące rower jako środek transportu miejskiego wcale się z tego nie cieszą, zaś samorząd Bemowa już wie, że projekt przedstawiany mieszkańcom podczas głosowania nad budżetem partycypacyjnym był niezgodny z wytycznymi miejskiego ratusza i zostanie zmieniony.
Złodziejom kradzież ułatwia bliskość trasy S-8. Kamery mają nie tylko pomóc funkcjonariuszom w łapaniu złodziei. Dzięki nowym urządzeniom będzie można np. zmierzyć natężenie ruchu i sprawdzić, gdzie tworzą się największe korki.
- Zdecydowaliśmy, że montaż kamer zrealizowany zostanie przez miasto. Dlatego też wygospodarowane na ten cel pieniądze przekażemy do stołecznego biura bezpieczeństwa - wyjaśnia Krzysztof Zygrzak, zastępca burmistrza.
Monitoring na wylocie
Kamery zostaną zamontowane na ulicach wylotowych. Ile ich będzie, na razie nie wiadomo. - Trwają wyliczenia, na ile urządzeń wystarczy pieniędzy. Policja zgłaszała zapotrzebowanie na 10 kamer - mówi Michał Łukasik, rzecznik bemowskiego urzędu.
Każda kamera będzie ustawiona w taki sposób, aby było możliwe odczytanie tablic rejestracyjnych pojazdów.
Ewelina Kurzak
.












































