REKLAMA

Wawer

komunikacja »

 

Dlaczego 115 ciągle się spóźnia? Jest na to sposób

  12 stycznia 2023

alt='Dlaczego 115 ciągle się spóźnia? Jest na to sposób'
źródło: WTP

Zarząd Transportu Miejskiego tłumaczy pasażerom, że linia autobusowa 115... nadal będzie się spóźniać. Ratunkiem ma być wiadukt drogowy w Rembertowie lub dodatkowa pętla autobusowa.

REKLAMA

- W ostatnim czasie znów mieszkańcy Marysina Wawerskiego skarżą się na niepunktualność w okresie zimowym tego autobusu - przekonuje radna Sandra Spinkiewicz, która jednocześnie prosi ZTM o wyjaśnienie, czemu mieszkańcy muszą marznąć na przystankach.

Autobusy stoją na przejeździe

ZTM tłumaczy, że opóźnienia autobusu spowodowane są "oczekiwaniem na możliwość przejazdu przez przejazd kolejowy" w Rembertowie.

- Z analizy danych wynika, że opóźnienia mają charakter losowy, wynikający z nieregularnych zamknięć przejazdu. "Tu damy tramwaj, tam SKM-kę"... Psucia Gocławka ciąg dalszy "Tu damy tramwaj, tam SKM-kę"... Psucia Gocławka ciąg dalszy
Z cyklu "Budowa bezsensownych węzłów przesiadkowych": Tramwaje Warszawskie planują przedłużenie linii na Grochowskiej do granicy Wawra, do ronda Mościckiego.
Należy dodać, że do czasu wybudowania bezkolizyjnego przejazdu przez tory kolejowe nie ma możliwości skonstruowania rozkładu jazdy w taki sposób, aby uwzględniał kilkuminutowe postoje w rejonie stacji Rembertów - wyjaśnia ZTM.

Alternatywą byłoby skierowanie linii 115 z pominięciem przejazdu przez tory, jednak wymagałoby to wybudowania nowej pętli autobusowej. Za jej budowę ma być odpowiedzialny wawerski ratusz.

Wstąp do księgarni

Planują nową pętlę

Pętla miałaby powstać w okolicach stacji kolejowej Gocławek. O inwestycję postanowiła dopytać radna Joanna Buczyńska. Kiedy planowana jest budowa i czy pętla spowoduje ograniczenie opóźnień linii 115?

- Konsultowano z Zarządem Transportu Miejskiego możliwość obsługi komunikacji zbiorowej rejonu PKP Gocławek poprzez korektę przebiegu linii 115 do ulicy Torowej - informuje burmistrz Norbert Szczepański. - Wdrożenie zmian komunikacyjnych oraz niezbędna budowa infrastruktury przystankowej planowana jest w roku 2023 i ściśle związana jest z zakończeniem prac prowadzonych przez PKP w rejonie ulicy Torowej. Przedstawiona zmiana komunikacyjna ma znacząco przyczynić się do ograniczenia zaburzeń kursowania linii 115 - deklaruje burmistrz.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze (2)

 Allegra

13.01.2023 11:16

"uwzględniał kilkuminutowe postoje " jaja se robią. Na przystanku Alpejska w stronę Międzylesia po 15 opóźnienia to 15min+, najczęściej 20min+, a bywa, że i 40min+. Jak na autobus, który jeździ 2 razy na godzinę (a czasem nawet i to nie) i jest jedynym, który dowozi do torów, to baaardzo słabo.

 swojak

13.01.2023 12:05

Można podziękować Trzaskowskiemu i podległemu mu ZTM. Godny politowania pseudoprezydencik do pracy jeździ limuzynką, od drzwi do drzwi. Co go obchodzi plebs z Rembertowa, czy Wawra? Jego interesuje Wilanów, Ursynów - tam na niego głosuje 99,9% populacji (jak na Stalina), więc chłop im tramwaj nawet da, a co! A Wawer i Rembertów dla niego jest kulą u nogi i z chęcią by się pozbył tego problemu. Zbyt duży teren, mało łatwowiernych wyborców co uwierzą w każde jego słowo. Nie opłaca się angażować. Tak więc nadal, aby wydostać się (i dojechać z powrotem) z Międzylesia, czy Rembertowa trzeba poświęcić 3-4 godziny dziennie. Może gdybyśmy jako mieszkańcy zrobili akcję i wszyscy przyjechali i zablokowali ratusz, to może prezydencik może by coś zrobił. Ale bez głosnej medialnej akcji ten facet nie ruszy nawet palcem w bucie. To typ lenia - tzw. klasa próżniacza.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024