REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wawer

komunikacja

 

Dlaczego 115 ciągle się spóźnia? Jest na to sposób

  12 stycznia 2023

Dlaczego 115 ciągle się spóźnia? Jest na to sposób
źródło: WTP

Zarząd Transportu Miejskiego tłumaczy pasażerom, że linia autobusowa 115... nadal będzie się spóźniać. Ratunkiem ma być wiadukt drogowy w Rembertowie lub dodatkowa pętla autobusowa.

REKLAMA

- W ostatnim czasie znów mieszkańcy Marysina Wawerskiego skarżą się na niepunktualność w okresie zimowym tego autobusu - przekonuje radna Sandra Spinkiewicz, która jednocześnie prosi ZTM o wyjaśnienie, czemu mieszkańcy muszą marznąć na przystankach.

Autobusy stoją na przejeździe

ZTM tłumaczy, że opóźnienia autobusu spowodowane są "oczekiwaniem na możliwość przejazdu przez przejazd kolejowy" w Rembertowie.

- Z analizy danych wynika, że opóźnienia mają charakter losowy, wynikający z nieregularnych zamknięć przejazdu. "Tu damy tramwaj, tam SKM-kę"... Psucia Gocławka ciąg dalszy "Tu damy tramwaj, tam SKM-kę"... Psucia Gocławka ciąg dalszy
Z cyklu "Budowa bezsensownych węzłów przesiadkowych": Tramwaje Warszawskie planują przedłużenie linii na Grochowskiej do granicy Wawra, do ronda Mościckiego.
Należy dodać, że do czasu wybudowania bezkolizyjnego przejazdu przez tory kolejowe nie ma możliwości skonstruowania rozkładu jazdy w taki sposób, aby uwzględniał kilkuminutowe postoje w rejonie stacji Rembertów - wyjaśnia ZTM.

Alternatywą byłoby skierowanie linii 115 z pominięciem przejazdu przez tory, jednak wymagałoby to wybudowania nowej pętli autobusowej. Za jej budowę ma być odpowiedzialny wawerski ratusz.

REKLAMA

Planują nową pętlę

Pętla miałaby powstać w okolicach stacji kolejowej Gocławek. O inwestycję postanowiła dopytać radna Joanna Buczyńska. Kiedy planowana jest budowa i czy pętla spowoduje ograniczenie opóźnień linii 115?

- Konsultowano z Zarządem Transportu Miejskiego możliwość obsługi komunikacji zbiorowej rejonu PKP Gocławek poprzez korektę przebiegu linii 115 do ulicy Torowej - informuje burmistrz Norbert Szczepański. - Wdrożenie zmian komunikacyjnych oraz niezbędna budowa infrastruktury przystankowej planowana jest w roku 2023 i ściśle związana jest z zakończeniem prac prowadzonych przez PKP w rejonie ulicy Torowej. Przedstawiona zmiana komunikacyjna ma znacząco przyczynić się do ograniczenia zaburzeń kursowania linii 115 - deklaruje burmistrz.

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze (2)

 Allegra

13.01.2023 11:16

"uwzględniał kilkuminutowe postoje " jaja se robią. Na przystanku Alpejska w stronę Międzylesia po 15 opóźnienia to 15min+, najczęściej 20min+, a bywa, że i 40min+. Jak na autobus, który jeździ 2 razy na godzinę (a czasem nawet i to nie) i jest jedynym, który dowozi do torów, to baaardzo słabo.

 swojak

13.01.2023 12:05

Można podziękować Trzaskowskiemu i podległemu mu ZTM. Godny politowania pseudoprezydencik do pracy jeździ limuzynką, od drzwi do drzwi. Co go obchodzi plebs z Rembertowa, czy Wawra? Jego interesuje Wilanów, Ursynów - tam na niego głosuje 99,9% populacji (jak na Stalina), więc chłop im tramwaj nawet da, a co! A Wawer i Rembertów dla niego jest kulą u nogi i z chęcią by się pozbył tego problemu. Zbyt duży teren, mało łatwowiernych wyborców co uwierzą w każde jego słowo. Nie opłaca się angażować. Tak więc nadal, aby wydostać się (i dojechać z powrotem) z Międzylesia, czy Rembertowa trzeba poświęcić 3-4 godziny dziennie. Może gdybyśmy jako mieszkańcy zrobili akcję i wszyscy przyjechali i zablokowali ratusz, to może prezydencik może by coś zrobił. Ale bez głosnej medialnej akcji ten facet nie ruszy nawet palcem w bucie. To typ lenia - tzw. klasa próżniacza.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA