REKLAMA

Wawer

drogi »

 

Aleja Dzieci Polskich - bez szans na przedłużenie

  11 października 2013

alt='Aleja Dzieci Polskich - bez szans na przedłużenie'

Mamy złą wiadomość dla mieszkańców Wawra: nie będzie - przynajmniej na razie - przedłużenia al. Dzieci Polskich.

REKLAMA

W 2007 roku informowaliśmy: "Arteria łącząca Wawer z Wesołą, czyli aleja Dzieci Polskich, przy której znajduje się Centrum Zdrowia Dziecka ma być przebudowana, a na niektórych odcinkach wybudowana od podstaw. W chwili obecnej przedstawia ona dziwny widok. Na krótkim odcinku przy Centrum Zdrowia Dziecka jest szeroką dwujezdniową arterią, która z jednej strony kończy się wąziutką Żegańską, a z drugiej (zaraz za szpitalem w kierunku Wesołej) coraz bardziej się zwężającą uliczką przechodzącą w końcu w trudny do przejechania szlak wyłożony wyboistymi betonowymi płytami szerokości zaledwie trzech metrów. Samochody, by się tu wyminąć, muszą zjeżdżać na pobocze..." To było sześć lat temu. Niestety, stary opis dokładnie oddaje to, co panuje dziś u zbiegu dzielnic w Międzylesiu. Od tamtej pory nie zmieniło się nic, chociaż wówczas zapowiadało się na to, że inwestycja ruszy lada dzień. Dlaczego sprawa utknęła w martwym punkcie?

- Prace nad budową połączenia drogowego z Wawra do Starej Miłosny były w pewnym momencie dość mocno zaawansowane. Była już opracowana dokumentacja na przebudowę, która została podzielona na dwa zadania. Pierwsze to była al. Dzieci Polskich, drugie to ul. Nowoborkowska. Ta ostatnia została przez nas wybudowana do granicy Wawra, natomiast pozostała część, czyli al. Dzieci Polskich, nie została przez nas zrealizowana, ponieważ w grę wchodził wykup gruntów prywatnych - mówi Karolina Gałecka z Zarządu Dróg Miejskich. Prace nad połączeniem drogowym z Wawra do Starej Miłosny były w pewnym momencie mocno zaawansowane. Dodaje też, że opracowanie dokumentacji oraz plany dla przedłużenia al. Dzieci Polskich zostały przekazane do Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

I tu się kończy historia przedłużenia al. Dzieci Polskich do Wesołej. Co dalej, kiedy i co zostanie zrobione? Na te pytania ZMID odpowiada bardzo lakonicznie: "Na tę inwestycję nie ma zarezerwowanych pieniędzy w budżecie miasta".

Jak na razie o cywilizowanym dojeździe chociażby do Centrum Zdrowia Dziecka od strony Wesołej musimy zapomnieć, choć wszyscy zgodnie mówią, że jest to ważna dla dzielnicy arteria.

- Przedłużenie al. Dzieci Polskich połączyłoby Wawer i Wesołą, co oznaczałoby znaczne ułatwienia komunikacyjne dla mieszkańców. Droga stanowiłaby alternatywną dla ul. Czecha trasę łączącą te dwie dzielnice - przyznaje Konrad Rajca, rzecznik wawerskiego ratusza.

Żalu nie kryją też radni.

- Szkoda że al. Dzieci Polskich nadal wygląda znacznie gorzej po stronie wawerskiej niż w Wesołej. Kolejny raz miastu nie udało się znaleźć pieniędzy na tę inwestycję. Fatalny stan ulicy przeszkadza mieszkańcom i negatywnie rzutuje na wizerunek naszej dzielnicy - komentuje radny Paweł Kaszuba.

Anna Sadowska

 

Komentarze (6)

# wawa

14.10.2013 10:51

Przedłużenie jest ważne dla mieszkańców Wesołej, a nie Wawra!!! Dla Wawra byłoby najlepiej gdyby na granicy zaorano tą ulicę :).

# Gościu

14.10.2013 11:58

Ta ulica ma sens tylko wtedy, gdy będzie tunel?wiadukt w Międzylesiu i dogodna nowa ulica Nowozwoleńska do Wału. Inaczej wprowadzicied ruch ze wschodu na małe ulice, nieprzygotowane do tego, i będzie tak jak dziś na Przygodnej. DNO i 6 metrów mułu...

# pitupitu

14.10.2013 12:06

Zgadzam się w100% z uzytkownikiem "wawa" dla Wawra ta ulica nie ma żdnego znaczenia a co wiecej po jej zaoraniu Lublin, Garwolin i Siedlce wróciliby na ulicę Czech gdzie ich miejsce a nie korkowali Międzylesie.

REKLAMA

# Anna

14.10.2013 22:03

Ta droga to dramat!!!
Jeśli, któryś z Panów musiałby jeździć codziennie z Miłosnej do Międzylesia inaczej by się wypowiadał... tego nawet drogą nie można nazwać....

# ben

16.10.2013 19:31

Nie potrzebna jest ulica Nowozwoleńska i ruch trazytowy przeż środek Wawra. Mam nadzieję że budowa tunelu bedzie się ślimaczyła a może nawet wogóle nie powstanie, bo jezeli tak sprowokuje do zrobienie al. Dzieci Polskich.
Nie wiem czy jest jeszcze czas ale słyszałem o propozycji budowy wiaduktu w innym miejscu, który służyłby przedewszyskim mieszkańcom w przeprawie na drugą stronę torów.

# nick

22.10.2013 23:48

Całe szczęście. Ulica ta dla nas mieszkańców Międzylesia wprowadzałaby tylko niepotrzebne natężenie ruchu. A nie chcemy tego. Niech zostanie tak jak jest.
:)

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024