sport »

Kolejny Lemur mistrzem Polski. "Naszym celem są Igrzyska Olimpijskie"

18 października 2016

alt='Kolejny Lemur mistrzem Polski. "Naszym celem są Igrzyska Olimpijskie"'

8 i 9 października w Opolu odbyły się Mistrzostwa Polski młodzików w Judo. W szranki stanęło 485 zawodników i zawodniczek z całego kraju. Zawodnicy białołęckiego Lemura po raz kolejny pokazali najwyższą sportową klasę i doskonałe przygotowanie.

Na najwyższym stopniu podium stanął Marcin Kowalski, brązowy medalista Mistrzostw Polski z zeszłego roku, brązowy medalista Mistrzostw Polski w starszej kategorii wiekowej z tego roku. W końcu zdobył swój upragniony złoty krążek, pokonując w finale klubowego kolegę Huberta Pasieczyńskiego (srebrny medalista Mistrzostw Polski z zeszłego roku).

- Zobaczyć dwóch wychowanków w finałowej walce najważniejszej imprezy w kraju to fantastyczna chwila - podkreślają zgodnie trenerzy Mariusz Rowicki i Mateusz Pacholak.

W drodze do finału Marcin i Hubert musieli zwyciężyć w pięciu pojedynkach i w każdym zaprezentowali doskonałą formę. Sukcesy odnieśli także Gabriel Skipiała (srebrny medalista z zeszłego roku), który zdobył miejsce piąte i Michał Rybarczyk - miejsce siódme. Te wyniki dały klubowi Judo Lemur trzecią pozycję w klasyfikacji medalowej i punktowej w kategorii mężczyzn wśród 119 startujących klubów. - To dopiero początek. Naszym celem są medale Mistrzostw Europy, Świata i oczywiście medal Igrzysk Olimpijskich - mówią trenerzy Mariusz Rowicki i Mateusz Pacholak.