REKLAMA

Forum › Bia³o³êka

REKLAMA

# Warszawiak

08.03.2014 01:41

wiêcej niz 70% na nowodworach ludzi ma w d... to miasto wiec historia ich obchodzi tylko rachunku bankowego.Pozdrawiam Warszawiaków na Bia³o³êce tym co nie p³aca podatków mowie wynocha!!! Mam do tego prawo by to powiedzieæ a wy tylko do tego by sie dostosowaæ NIECHCIANI GOSCIE

# bbbbbbbbbbbb

09.03.2014 21:32

ale nie ka¿dego interesuje historia, ja jestem mieszkañcem warszawy od urodzenia ale co mnie obchodzi historia, ju¿ historia spowodowa³a wiele z³ego w nazwach ulic itp.... Np MOST PÓ£NOCNY

# Luthien

09.03.2014 21:38

Jak mo¿na mieszkaæ w jakim¶ miejscu i nie interesowaæ siê jego historia? Nawet jak sie jedzie, gdzie¶ na wakacje lub na wycieczke chce siê poznaæ historiê zwiedzanego miejsca. Historia to te¼m to¿samo¶æ. Kto¶ kogo nie interesuje historia miejsca, w którym mieszka nie przynale¿y do niego. Lepiej sie nie chwaliæ swoj± ignorancj±.

REKLAMA

# JaToOn

10.03.2014 17:42

W Warszawie jest ju¿ ulica Swaro¿yca, z reszt± niedaleko, bo po drugiej stronie Wis³y, na Bielanach - poprzeczna do Wólczyñskiej.

# ma³gorzata

30.03.2014 14:13

Ale za to mamy Erazma z Zakroczymia na Tarchominie! Zazwyczaj przy podawaniu adresu pytaj± mnie czy jestem z Zakroczymia czy z Warszawy. Koszmar! No i nazwy tych wszystkich ulic na literê lub z liter± "¶": ¦wiatowida, My¶liborska, ¦reniawitów, ¦widerska, ¦cie¿ka, ¦wiêtos³awskiego. Nasi kochani w³odarze - czy tylko ta litera jest w alfabecie? Mo¿e kto¶ wreszcie zaj±³by siê nazwami bardziej odró¿niaj±cymi siê od siebie? A je¶li chodzi o interesowanie siê nazwami ulic - nikt z osób, którym mówi³am i mówiê, pod jakim adresem mieszkam, nie wiedzia³ i nie wie, kto to jest Erazm z Zakroczymia. I tak naprawdê, niewiele ich to obchodzi. Wa¿niejsze jest, aby w ró¿nych dokumentach, papierach czy kopertach by³o miejsce na wpisanie tak d³ugiej nazwy. A ja nie chcia³abym ju¿ s³yszeæ z³o¶ci u ludzi pytaj±cych mnie o adres i mówi±cych:"Niech siê pani wreszcie zdecyduje, czy jest pani z Zakroczymia czy z Warszawy".

# go¶æ

30.03.2014 14:43

Litera "¶" jest w alfabecie. Czas powtórzyæ materia³ z pierwszej klasy szko³y podstawowej...

REKLAMA

# kruszywa

30.03.2014 17:32

Patronem ulicy jest pralka wirnikowa "¦wiatowid" produkcji fabrycznej w Myszkowie.

# ma³gorzata

30.03.2014 18:05

do "go¶æ"
Tak, trzeba wróciæ do szko³y podstawowej i nauczyæ siê logicznego my¶lenia, czytaj±c tekst.
Proponujê kilka razy przeczytaæ moj± wypowied¼, mo¿e zrozumiesz.

# Mazur

19.11.2017 11:07

Do "Warszawiak" ale jad od Ciebie bije:) Je¿eli lepiej siê poczujesz to przyznaje sie: mieszkam na Bia³o³êce, p³ace podatki na Mazurach, je¿d¿ê na mazurskich numerach, korzystam z warszawskiej infrastruktury, ¿eby dopiec i wykorzystaæ buraków o podobnych pogl±dach jak Ty! I szczerze powiem dobrze mi z tym. PS. Odpowied¼ dostosowana do wypowiedzi Pana "Warszawiaka", a podaj personalizacji to wystawimy Ci zakaz wjazdu na Mazury, ¿eby¶ siê nie czu³ tam zle:)

REKLAMA

# Jan z Warszawy

19.11.2017 11:52

Dok³adnie. Wszystkie s³oje i weki, a tych na Bia³o³êce i Nowodworach jest 70 - 80% maj± gdzie¶ lokaln± historiê. Wszak prócz tyrki w korpo pozostaje czas jedynie na pojechanie na wioskê po kotlety i kapustê.

# Adam33

19.11.2017 11:55

E s³oiku z Mazur. Jak tam po waszemu bêdzie "won?

# Historia Stolicy.

26.11.2017 16:36

Drodzy pañstwo, ja pamiêtam czasy, kiedy w Warszawie nie mo¿na by³o siê zameldowaæ.
Do czego siê ludzie posuwali aby tu zamieszaæ. Brali fikcyjne sluby aby byæ Warszawiakiem (nk±)
Pan Adam 33 spójrz Pan w historiê rodziny. Tak z rek± na sercu co Pan robi na Bia³o³êce?
Powinien Pan mieszkaæ w Warszawie (w jej starych granicach) to wtedy by³by Pan Warszawiakiem.

REKLAMA

# Skamienia³y

25.02.2024 12:29

Ta ulica powinna siê nazywaæ ulic± hrabiego Tadeusza Mostowsiego, XVII W w³a¶ciciela tych ziem, który uczyni³ bardzo wiele dla ich rozwoju zarówno kulturalnego jak i przemys³owego.

# Geralt

25.02.2024 16:22

@Warszawiak g*wno wiesz, a siê wypowiadasz. Jestem bardzo ciekawy sk±d masz takie dane? My¶lisz, ¿e na Bia³o³êcê mieszkaj± g³ównie przyjezdni? Mieszka tu ogromna ilo¶æ warszawiaków, która przerowadzi³a siê z innych dzielnic, g³ównie sprzedaj±c swoje klitki dro¿ej ni¿ tutaj 80m2. Szukaj±c te¿ wiêkszego spokoju i wiêcej terenów zielonych/lasów. My¶lisz te¿ mo¿e, ¿e jak zobaczysz rejestracjê spoza warszawy tzn., ¿e nie jest warszawiakiem i nie p³aci tutaj podatków? Sam mam auto na blachach piaseczyñskich, bo mam 2 mieszkania i mam dowolno¶æ wyboru, ale mieszkam tutaj i tutaj p³acê podatki, od urodzenia jestem warszawiakiem, moi pradziadkowie mieszkali w Warszawie, walczyli w II wojnie, a tak¿e w powstaniu warszawskim. Ale nie naklejam sobie na czole i na aucie Polski Walcz±cej i Pamiêtamy, ¿eby takim cymba³om jak ty siê przypodobaæ.

# Monika z Warszawy

25.02.2024 16:36

Drogi Warszawiaku, a kiedy Twoi rodzice czy dziadkowie przeprowadzili siê do Warszawy z okolicznych wsi? Bo widzisz, ja tu przyjecha³am 25 lat temu, wiêc dla Ciebie jestem s³oikiem. A prawda jest taka ¿e moi pra pradziadkowie mieszkali w Warszawie ju¿ w XIX wieku a ich rodzice pewnie jeszcze wcze¶niej. Tu urodzi³a siê moja prababcia, w 1904 roku. Po wojnie i zniszczeniu Warszawy zamieszkali winnym miejscu. A ja, prawnuczka, wrocilam w rodzinne strony.

REKLAMA

# Józef

25.02.2024 19:45

#Warszawiak napisa³(a) 08.03.2014 01:41
wiêcej niz 70% na nowodworach ludzi ma w d... to miasto wiec historia ich obchodzi tylko rachunku bankowego.Pozdrawiam Warszawiaków na Bia³o³êce tym co nie p³aca podatków mowie wynocha!!! Mam do tego prawo by to powiedzieæ a wy tylko do tego by sie dostosowaæ NIECHCIANI GOSCIE

Mieszkam tu parê lat .
A podatki p³ace w Zamo¶ciu
Gol siê

# Zygi

26.02.2024 01:06

#Luthien napisa³(a) 09.03.2014 21:38
Jak mo¿na mieszkaæ w jakim¶ miejscu i nie interesowaæ siê jego historia? Nawet jak sie jedzie, gdzie¶ na wakacje lub na wycieczke chce siê poznaæ historiê zwiedzanego miejsca. Historia to te¼m to¿samo¶æ. Kto¶ kogo nie interesuje historia miejsca, w którym mieszka nie przynale¿y do niego. Lepiej sie nie chwaliæ swoj± ignorancj±.

W³a¶nie opisa³e¶ mentalno¶æ typowego mieszkañca Bia³o³êki. Flancowani tak majo.

# Zygi

26.02.2024 01:09

#Jan z Warszawy napisa³(a) 19.11.2017 11:52
Dok³adnie. Wszystkie s³oje i weki, a tych na Bia³o³êce i Nowodworach jest 70 - 80% maj± gdzie¶ lokaln± historiê. Wszak prócz tyrki w korpo pozostaje czas jedynie na pojechanie na wioskê po kotlety i kapustê.

10/10 !!!

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma siê zaczynaæ pogrubienie i wpisz [b]. Na koñcu pogrubienia wpisz [/b].
Przyk³ad: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma siê zaczynaæ kursywa i wpisz [i]. Na koñcu kursywy wpisz [/i].
Przyk³ad: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkê, która chcesz wstawiæ w tre¶ci w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wst±p do ksiêgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBia³o³êka

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajd¼ swoje wakacje

Powy¿sze tre¶ci pochodz± z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasa¿u

Wst±p do ksiêgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy